Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szkeptikusok : Húsz érv...

Szkeptikusok : Húsz érv Isten/Spiritualitás létezése mellett! Ehez mit szóltók?

Figyelt kérdés

Ez a szenzációs érvgyűjtemény összefoglal 20 érvet a spirituális teremtő létezése mellett.

[link]


Olyan csodás logikai különlegességek vannak benne mint : "A létesítő okság érve" vagy "Az idő és esetlegesség érve", ez is bámulatba ejtő : "A kalám-érv", de az "Az ontológiai érv" is csodálatosan találó ide. Nekem ezek eszembe se jutottak volna, Neked ?


És természetesen "Pascal fogadása" is az árveket bővíti.


Ehhez a bőséges érvekhez mit szoltok ? Ezek után, már elfogadjátok, hogy az anyagiasság felett egy spirituális Isten áll? Az életed átgondolva éled ezek után tovább ? Befogadva a spiritualitást?


Mivel egészítenéd ki az érveket?


Hát ember legyen a talpán, aki ehhez a kimagasló szellemi levezetéshez hozzá tudna szolni?


2013. nov. 22. 21:41
1 2 3
 1/28 Mirk ***** válasza:
97%
Ember legyen a talpán aki ezt végigolvassa.
2013. nov. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%
Akkor nyilván fölösleges is a kérdésed, ha úgysem lehet hozzászolni, netalántán ellentmondani a megdönthetetlen bizonyítékoknak!
2013. nov. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%

Azt szólom hozzá, hogy sok jó dolgot leírt valaki, aki ezeket nem tudja normálisan magyarázni, így istenre keni! Ennyi a szitu! Csupán fel kéne világosítani az oldal készítőjét, hogy mi és hogy történt! Erre én is képes lennék! Pedig nem vagyok fizikus, csupán egy 14 éves átlag fiú vagyok, aki lejött a fáról és tisztában van az igazsággal!


Sok szeretettel!


Üdv!

2013. nov. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%
Most azt várod, hogy mindenkinek átértékelődjön az élete? Mert akkor türelmesnek kell ám lenned.
2013. nov. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%

Nevezzetek hülyének,de ha csigalassan olvasom akkor se értem az első érv mibenlétét.

Egyszerűen az jutott először az eszembe az első érv végén:Most mondott is valamit,vagy csak valami platóni semmin való filózást olvashattam.

Mert szerintem nem mondott semmit se.Addig forgatgatta a kezében a szavakat az író,amíg már belegabalyodik az olvasó,és már bármit logikusnak lát.

Na mindegy,remélem a további 19 érv (aminek nagy része holnapra marad) már értelmezhetőbb lesz.

2013. nov. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
78%

Belenéztem ebben a cikkben, de ez egy rakás baromság. Ezeket mindenfajta isten nélkül is meglehet magyarázni.

Érdekes módon még mindig ateista vagyok, habár azt elismerem, hogy a filozófus hívők jól tudják magyarázni a baromságokat.

2013. nov. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Nem csodálom utolsó, hogy nem értetted az elsőt, mert ehhez ÉRTELEM kell !


Én egyiket se értettem, erre mit lépsz ? De én nem is kételkedek.

2013. nov. 22. 22:16
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket se érted de elhiszed?


hmmmmm...

2013. nov. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

7

Jó oké, te vagy a király. Ha egyiket se értetted akkor miért írod hogy bizonyíték.

2013. nov. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
"Tudjuk, hogy az anyagi világ a változás világa. Egy fiatal lány pl. lehet 180 cm magas, de nem volt mindig ennyi. A hatalmas tölgyfa előttünk nő fel egy parányi makkból. Úgy is mondhatjuk, hogy a változás egyik állapotból egy másik állapot felé tartás. Na már most, ha valami egy bizonyos állapot felé tart – mint pl. egy kifejlett magasságba –, akkor ez az állapot önmagát nem hozhatja létre. Hiszen, amíg csak tart afelé, addig valójában még nem létezik ebben az állapotában, és ha nem létezik, akkor nem is idézhet elő semmit." ennek a megértéséhez nem kell más csak sok-sok fű és minden világos lesz
2013. nov. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!