Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szkeptikusok : Húsz érv...

Szkeptikusok : Húsz érv Isten/Spiritualitás létezése mellett! Ehez mit szóltók?

Figyelt kérdés

Ez a szenzációs érvgyűjtemény összefoglal 20 érvet a spirituális teremtő létezése mellett.

[link]


Olyan csodás logikai különlegességek vannak benne mint : "A létesítő okság érve" vagy "Az idő és esetlegesség érve", ez is bámulatba ejtő : "A kalám-érv", de az "Az ontológiai érv" is csodálatosan találó ide. Nekem ezek eszembe se jutottak volna, Neked ?


És természetesen "Pascal fogadása" is az árveket bővíti.


Ehhez a bőséges érvekhez mit szoltok ? Ezek után, már elfogadjátok, hogy az anyagiasság felett egy spirituális Isten áll? Az életed átgondolva éled ezek után tovább ? Befogadva a spiritualitást?


Mivel egészítenéd ki az érveket?


Hát ember legyen a talpán, aki ehhez a kimagasló szellemi levezetéshez hozzá tudna szolni?


2013. nov. 22. 21:41
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mondani 20 érvet ellene is.
2013. nov. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 sippara ***** válasza:
100%

Ezen a ponton röhögtem el magam és zártam be az oldalt:


"Ez az értelmes rend vagy a véletlen, vagy egy értelmes terv eredménye.

Nem lehet a véletlen(!!!!).

Tehát az univerzum egy értelmes terv eredménye.

A terv csak értelmes létezőtől eredhet, egy tervezőtől.

Tehát az univerzum egy értelmes Tervező eredménye."

2013. nov. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Információ Kapitány ***** válasza:

Kedves "Mint köztudott-mi a véleményed erről" srác!


Ha nem fórumnerd-ök uszítására használnád, vallásfilozófiai fórumokon, még akár két komolyan kiejtett szót is kaphattál volna jutalmul. Így hogy ezüstkanállal meleg sz@rt akarsz felkavarni lelked örökre fogoly marad Xenun.

2013. nov. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira tudományos és annyira lehengerlő, hogy engem meg is győzött. Mégpedig a hülyeség határtalanságáról.
2013. nov. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Csak egybe olvastam bele, de az csak megmagyarázása valaminek valamilyen nézőpontból, logikusnak tűnően. Nem létezik Isten, és létezik. Szerintem ez a mondat helyes. Mert ami számít, az a nézőpont. Te hiszel Istenben, én ezt teljes mértékben el tudom fogadni, de azt is hogy valaki nem hisz. Én nem tudom mi az igazság, vagy hogy létezik e egyáltalán igazság. Szerintem ha az igazságot keressük, akkor minden lehetséges nézőpontból meg kell vizsgálni a dolgokat. Istenben való "kizárólagos" hit, csak egy nézőpont, a többit elvetve. Túl kéne már azon lépni, hogy azon vitatkozunk, hogy létezik e Isten vagy sem. /Én konkrétan nem vitatkozok rajta. Van és nincs./
2013. nov. 23. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Elolvastam és megtértem.
2013. nov. 23. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Én el akartam olvasni csak, hogy elfáradtak a szemeim az a cikk még szemétnek is rossz. nem értem, miért akarod

ilyen görcsösen bebizonyítani az isten létezését. Miért akarod ránk

erőltetni? nem hiszek benne, én inkább a tudományban bízom. mert ha beteg leszel nem isten fog rajtad segíteni, hanem az orvostudomány. Leáldozóban vannak a vallások a régimódi gondolkodás.

2013. nov. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég értelmetlen, süket szövegelés. Mondhatnám úgy is, hogy meddő szófosás az egész.

Kérdező, azt írod, semmit nem értettél belőle Te sem. Ezt mondjuk nem is csodálom, sok értelme nincs. Viszont akkor azt áruld már el, hogy miért jelent ez számodra "szenzációs érvgyűjteményt"? Mi mellett vagy ellen látod ezeket érvnek, ha nem is érted, hogy mit ír?

2013. nov. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:Íme 10 érv arra hogy a gólya hozza a gyereket:


1.)llájkbvjjgnmm


2.)kbgjhfgx mn


3.)opnioooooonjmh gm


4.)ggggggjbmjmhkbfjbs hmj,kn,k,mkj.


5.)inutdssyyssasssf


6.)54


7.)j j ,m j


8.)~ˇ^ˇ^˘˘°°°˛˛˛``˙˙˙´´´´´´˝


9.)'"+!%%/===(()))ÖÖÖÖ


10.)Oszt'kész,hogymalekvát?


Egyet se értek belőlük,de meggyőztek!

2013. nov. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

'Hát ember legyen a talpán, aki ehhez a kimagasló szellemi levezetéshez hozzá tudna szolni?'


Ez így igaz! LOL

2013. nov. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!