Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tapasztal már más is hasonlót?...

Tapasztal már más is hasonlót? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Nem is tudom ezt az érzést pontosan leírni. köv. csak egy példa: Teszek-veszek a konyhában, beszélgetek szüleimmel, és mondjuk bemegyek a fürdőszobába és egyszer csak jön egy furcsa érzés, hogy "itt vagyok, élek... Igen, az előbb a konyhában voltam...stb stb" Mint amikor felébred valaki az álmából, ahoz tudnám hasonlítani, és amik előtte történtek (valós dolgok), pedig mintha csak álom lett volna. Természetesen ugyanúgy megtörtént, de mintha ahogy az előbb is írtam, egy másik (nem tudok rá más szót találni) "dimenzióban" lett volna. Olyan furcsa érzés. A normálatlanok válaszát hanyagoljuk. Ne raboljuk vele egymás idejét (amíg megírod és én olvasom). Mielőtt kérdeznétek, nem élek semmiféle tudatmódosító szerrel! 32/F Mással történt már ehez hasonló? Ez miért, vagy mi lehet?
2014. márc. 31. 15:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ezt már akkor így éreztem, amikor fogalmam sem volt arról, hogy a "lélekvándorlás" micsoda. De nem akarom félrevinni a témát, az a kérdés, hogy erre hasonlít-e az, amit megélsz.


Nem is annyira a test hangsúlyos ebben, hanem - és itt nehéz megfogalmazni - miért én vagyok aki, ki az az ÉN egyáltalán, és miért innen látom a világot, miért nem máshonnan. Ez egy furcsa, megmagyarázatlan és feszítő felismerés, de hamar tovaillan.

2014. márc. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
11-es Na igen!!! Amit írtál a második részben igen. Erről beszélek kb, de jobban nem tudtam megfogalmazni. De aki érzett már hasonlót, biztos vagyok benne, hogy tudja miről beszélek :) De akkor is érdekes. És a miértjére lennék kiváncsi, hogy ez miért van, mi váltja ki, stb...stb...
2014. márc. 31. 20:28
 13/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Egész életemben előfordult ez, utóbbi években gyakrabban.

Talán azért, mert már megszoktam, hogy "ki" vagyok, de ez már messzire vezet, és nem akarok ezoterikus tanokba belemenni.

2014. márc. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a derealizáció egyik formája.Nekem is szokott lenni hasonló.Csak nálam fordítva.Néha olyan valószerűtlennek tartom a környezetem.Olyasmi, mintha csak álmodnám az eseményeket.Olyankor nagyon zavartnak érzem magam.Idegennek tűnnek a megszokott tárgyak és környezet.Engem idegesít ez az érzés!Olyankor pár pillanatra becsukom a szemem és attól elmúlik!

Régebben pánikbeteg voltam, azoknál meg ez gyakoribb.

2014. ápr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
14-es. Köszönöm a válaszod. Én szerencsére nem vagyok pánikbeteg (sem). Eddig nem is hallottam erről az általad említett derealizációról, de utána néztem most. Nálam nincsenek ilyen súlyos, mély "elkülönülések" és mondhatnám azt hogy havi 1 max 2 alkalommal járok így és ez csak pillanatokig tart.
2014. ápr. 1. 18:00
 16/22 anonim ***** válasza:
Derealizáció / deperszonalizáció. Szép, hangzatos nevet adtak ezeknek a jelenségeknek, csak éppen fogalmuk nincs, mitől vannak.
2014. ápr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Hát ez az! Ezért kérdeztem :)
2014. ápr. 1. 18:07
 18/22 anonim ***** válasza:

Lehet az is, hogy ilyenkor a tudatosodás egy magasabb szintjére lépsz pár pillanatra.Ki tudja, mit lehetne kihozni belőle...

Egyébként emlékeztet arra, amikor az ember álmában ráébred, hogy csak álmodik és egy jó kis tudatos álmot kerekíthet belőle.Ott is arról van szó, hogy másabb tudatállapotba kerülsz.

Ha belegondolok a derealizáció valóban másabb,mint amit írsz, bár hasonló kicsit.Az pl alváshiánytól, fáradtságtól jöhet elő leginkább.

Ha már a más dimenziót említetted, arról eszembe jut egy némileg hasonló tapasztalat:Néha bizonyos álmok után van olyan érzésem, minta "áthoztam volna" valamit abból a dimenzióból.Egész nap olyan valótlannak tűnik olyankor a környezetem és csak az elmúlt álom hangulatának a hatása alatt vagyok teljesen.

2014. ápr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
18-asnak. A "dimenziót" csak azért írtam, mert nem találtam rá megfelelő szót és csak ez ugrott be :) Nálam biztos, hogy nem fáradtság, álmosság miatt van ez. És az az érdekes, hogy amikor az "előzőleg" történő dolgok vannak folyamatban, az akkor teljesen normálisan történnek, nem mintha álom lenne, vagy egyéb más, viszont, mikor jön ez az "Itt vagyok" vagy tudom is én minek nevezzem érzés, akkor hirtelen az előtte történő dolgok háttérbe "csúsznak" és az aktuális dolog MÉGvalóságosabbnak hat. Irtam az előbb, hogy az előtte lévő dolog is az (nem álomvilágban élek :) ), de abban a pillanatban az aktuális "felülírja".
2014. ápr. 2. 10:23
 20/22 anonim ***** válasza:

Pozitív vagy negatív érzés ez inkább?

Nekem kiskoromban volt ilyen egyszer kétszer napközben is de egy éjszakaira emlékszem nagyon.

Elkezdtem járkálni a szobában mert hirtelen belekerültem ebbe a feszült 'ki vagyok én mit is keresek itt' érzésbe.Nehéz leírni mit éreztem akkor de kicsit szorongtam miatta és hirtelen a világot idegennek és ijesztőnek éltem meg.Olyan furcsa egyedüllét érzésem is volt vagy mintha mindenki ami körülettem van kívülálló lenne.Nem tudom máshogy megfogalmazni.Lehet benned nem ez az érzés volt de talán igen.Az biztos nehéz rá szavakat találni de nagyon egyedülálló érzés volt azóta se éreztem hasonlót.

2014. ápr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!