Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » "Szkeptikusok", Ti hogyan...

"Szkeptikusok", Ti hogyan látjátok az ember halálát, pontosabban az "azt követő időszakot"?

Figyelt kérdés
Meghalunk, kész vége ? Se mennyország, se pokol, se újjászületés? Nektek is biztos van valami elképzelésetek.
2015. márc. 17. 19:16
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:

Nem ítélem el más hitét, de a bizonyíték hiánya nélkül nem hiszem el.

A köpködő prófétákra gondoltam, akik térítenek és rágalmaznak.

2015. márc. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
# 6 A szkeptikus alatt azt értem, hogy a teljes elutasítást felváltja a kétkedés. „ De az biztos, hogy se mennyország, se pkol nincs.” Én nem tudom,hogy van e pokol vagy mennyország. Te viszont honnan tudod biztosra , hogy nincs?
2015. márc. 17. 20:21
 13/49 A kérdező kommentje:

"Nem ítélem el más hitét, de a bizonyíték hiánya nélkül nem hiszem el.

A köpködő prófétákra gondoltam, akik térítenek és rágalmaznak."


Ez így teljesen jogos.:)

2015. márc. 17. 20:24
 14/49 anonim ***** válasza:

"Ezt biztosra tudod?"


Tulajdonképpen minden elképzelés fikció, de az tény, hogy a születésünk előttről nincs emlékünk, információnk, tehát adódik, hogy a halál után is valami olyasmi lesz.


De bármi lesz, számomra nincs nagy jelentősége, mivel a szeretteimtől elszakadok a halálommal és soha többé nem látom őket, nem lehetek többet a Földön, a halál utáni élményeimről hús - vér embernek nem számolhatok be, nem ehetek meg egy jó pörköltet, vagy ihatok meg egy korsó sört, nem ölelhetem meg többé a kislányomat - így a továbbiakban nem tud érdekelni bármi is lesz ott.

2015. márc. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:

"14" "de az tény, hogy a születésünk előttről nincs emlékünk, információnk, tehát adódik, hogy a halál után is valami olyasmi lesz."


Jah,...értem ,hogy így gondolod, de abból , hogy születésünk előttről nincs emlékünk, még nem feltétlenül az adódik, hogy "halál után is valami olyasmi lesz".

2015. márc. 17. 20:42
 16/49 anonim ***** válasza:
11-es, nem akarnak tőled semmit.
2015. márc. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:

"Te viszont honnan tudod biztosra , hogy nincs?"


- Az egyetlen ok, amiért az ellenkezőjét kellene gondolnom, az a zavaros kulturális hagyomány ezzel kapcsolatban, de az sem egységes abban, hogy is kellene elképzelni a kettőt. Ez már ellene szól. Másrészt igazából se a tapasztalat, se a józan ész számomra nem indokolja, hogy ne zárjam ki a létezésüket.

Ha ennyit nem engedhetnék meg magamnak, akkor gyakorlatilag semmiről sem állíthatnám, hogy nem létezik.

2015. márc. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:

"# 6 A szkeptikus alatt azt értem, hogy a teljes elutasítást felváltja a kétkedés."


- Ez nem teljesen világos, de az igen, hogy ez alapján nem vagyok szkeptikus. Szóval itt le is lehet zárni.

2015. márc. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:

"Meghalunk, kész vége ? Se mennyország, se pokol, se újjászületés? Nektek is biztos van valami elképzelésetek."

Minek már te mindent elmondtál. Kell ennél több?

2015. márc. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

"Ha ennyit nem engedhetnék meg magamnak, akkor gyakorlatilag semmiről sem állíthatnám, hogy nem létezik."


Természetes hogy megengedheted magadnak, csak amikor a józan észre hivatkozunk, akkor is többnyire csak feltételezünk ,következtetünk az alapján amit , hallottunk, vagy olvastunk e témában.Nekem sem jön nagyon be a pokol, meg a mennyország elmélete, de tuti biztosra nem mondhatom,hogy nem létezik.:)

2015. márc. 17. 21:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!