Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » "Szkeptikusok", Ti hogyan...

"Szkeptikusok", Ti hogyan látjátok az ember halálát, pontosabban az "azt követő időszakot"?

Figyelt kérdés
Meghalunk, kész vége ? Se mennyország, se pokol, se újjászületés? Nektek is biztos van valami elképzelésetek.
2015. márc. 17. 19:16
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:

*Ana Van Der Val*

„ Meghalunk, kész vége. Se mennyország, se pokol, se újjászületés.

Ezen nagyon nincs mit magyarázni. „


Megértettelek ,és nem is fogok ezen magyarázkodni.


Megjegyzés:

„Sokaknál bevett szokás az "én nem állítottam ilyet" mondat mögé bújni.

Ám felesleges, hiszen egyértelműen kitűnik a szövegből, hogy a felvállalt állítás helyett inkább sugalsz, de ez ugyanúgy állításnak minősül.”


Köszönöm az észrevételedet, elgondolkodtam ezen amit írtál.



Talán a bizonytalanságot érezhetted bennem . A bizonytalanság ott van bennem , a téma is eleve olyan , hogy nem egyszerű úgy kifejezni magam ,hogy ne legyen félreérthető.

Ha az ember minél több oldalról kezd egy ilyen területet körbe járni, elbizonytalanodhat. Gondolj bele mennyivel egyszerűbb dolgom lenne ha egyértelműen úgy hinném, hogy „kész vége”.

Viszont ha így belemegyek igen van olyan rész amikor egyértelműben úgy érzem , hogy létezik valami ami túlmutat az anyagi világon, de aztán egy másik aspektusnál már elbizonytalanodom.

Tehát van is igazság abban amit megállapítottál, meg nincs is.



„Zseniális válaszokat kaptál egyébként”


Azért gondolom, hogy azt is észrevetted, hogy ezzel a mondatoddal Te is valamilyen állítás mögé bújtál. Számomra eléggé egyértelmű. Nem hinném, hogy ez kimondottan csak a Zseniális válaszolóknak szólt.:)

Máskor nem kell sugallnod így bújtatott formában.:)

2015. márc. 20. 23:16
 42/49 *Ana Van Der Val* ***** válasza:
Nem csóválom a fejem, csak mosolygok :)
2015. márc. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:

21-es vagyok

Amit írtam azt csakis kizárólag a kérdésedre értettem és semmilyen más temara

Itt nem gondoltam vallási szempontokra!

2015. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:

"Amit írtam azt csakis kizárólag a kérdésedre értettem és semmilyen más temara

Itt nem gondoltam vallási szempontokra!"


Igen valóban egyértelmű volt ,hogy a kérdésre értetted.

Ne haragudj, nem kellett volna azt a tiszteletadással kapcsolatos kiegészítőt ,pont a Te válaszodnál megjegyeznem.Nem Téged akartalak "kioktatni",hisz pont Te említetted ebben a kérdésben a toleranciát, ami inkább pozitívként hatott rám. :)


Inkább csak a "tisztelet " kapcsán bevillant , hogy nem is mindig olyan könnyű tolerálni szélsőséges nézeteket,illetve amikor a nézetünkkel másoknak ártunk.


Ja, azt hiszem ,hogy csak "hangosan gondolkodtam".


Bocsi!.:))

2015. márc. 22. 23:29
 45/49 anonim ***** válasza:

"az tény, hogy a születésünk előttről nincs emlékünk, információnk, tehát adódik, hogy a halál után is valami olyasmi lesz."


Az tény, hogy egyéves korodról nincs emléked, tehát ebből adódna, hogy egyéves sem lehettél. Vagy van emléked 2007. június 3-áról? Lehet, hogy talán nem is léteztél akkor.

2015. ápr. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 Ozmium42 ***** válasza:

"Az tény, hogy egyéves korodról nincs emléked, tehát ebből adódna, hogy egyéves sem lehettél. Vagy van emléked 2007. június 3-áról? Lehet, hogy talán nem is léteztél akkor."


Baromira nem értetted, amire válaszoltál :D


Ez nem a nem létezésről szólt, hanem arról, hogy "milyen érzés". Hát pont olyan, mint nem létezni fogantatásod előtt. Azért ne keverd ide az emlékeket, mert a tudat igen képlékeny, nem csak hogy egy éves kor után fejlődik ki, de mély (álom nélküli) alvás, eszméletlenség során is megszűnik. Meg halálkor is. Pont abból tudhatod, hogy milyen érzés nem létezni, mert élőként naponta megtapasztalhatod, milyen tudat nélkül létezni. Nos ami nem létezik, annak tudata sincs, tehát összerakhatod, hogy milyen érzés tudat nélkül nem létezni.

2015. ápr. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim válasza:
Az elsővel értek egyet
2016. márc. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
Ha igazuk van az öröklét tagadóinak, akkor,hogy lehetséges némely embernek jövője megálmodása?
2016. márc. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 Ozmium42 ***** válasza:
Mindenfélét összeálmodik az ember, és valami megtörténik belőle.
2016. márc. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!