Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a szerelem? Megélted e...

Mi a szerelem? Megélted e valaha a viszonzott szerelmet, a plátói szerelmet? A lehetetlen szerelmet?

Figyelt kérdés
S mielőtt megkérdeznétek mi köze mindennek az ezotériához, azt gondolom, a szerelem az egyik legmagasabb dimenzió, amit tapasztalhatunk az érzéseink által, a legszebb beavatás a létezés örömébe.
2015. okt. 6. 17:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A szerelem egy kölcsönös vagy egy viszonzatlan érzés, amit a másik iránt érzünk. De egyébként semmi köze az ezoterikus dolgokhoz sem más dimenziókhoz, csupán kémiáról és biológiáról beszélünk.
2015. okt. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Ozmium42 ***** válasza:
Csak biokémia.
2015. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
"11"-"12". No és a biokémiai folyamatot mi hozza létre? Az erős vonzalom,szexuális vágy, esetleg valamilyen drog, vagy az érzelem alapú gondolatok? No és mi van olyankor ha ezek közül egyik sincs jelen ,és a szerelem mégis ott van?
2015. okt. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Ozmium42 ***** válasza:
Gondolom ez mind fontos, amit felsoroltál, de az érzelmi oldal, mint kiváltó ok, erősebb. Nem szeretünk bele mindenkibe, aki csak jól néz ki, illetve általában nem azonnal. Mindezek hiánya melletti szerelmet el sem tudom képzelni, hogy mit akarna jelenteni.
2015. okt. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

" Mindezek hiánya melletti szerelmet el sem tudom képzelni, hogy mit akarna jelenteni."

Nem is tudom, hogy kel e hogy jelentsen valamit? Bár tudom, hogy az elménknek szükséges, hogy előbb utóbb minden létezőt a kézzelfoghatón kívül a kevésbé kézzel foghatót is definiálja .:)) Ez alól én sem vagyok kivétel .Most mégis azt kel mondanom , hogy nem tudom meghatározni , hogy mi a szerelem, de szerintem a "biokémia", és a felsoroltak inkább csak kísérő jelenségek illetve egyfajta"generátorok"lehetnek. Megfigyeltem,hogy a szexuális vonzalom,és az erős érzelmi töltet nyilván kiválthatja a "szerelmet" , de egy bizonyos ponton túl a szexuális vágy el is tűnhet miközben az erős érzelmi töltet megmarad ,vagy még erősödik is. De egy további ponton túl akár az érzelmi töltet is megszűnhet, bár ez nem egyfajta negatív irányt ,süllyedést jelent , sőt pont az ellentétét ,mintha a vágy és az érzelmi töltet átalakulna , a hétköznapi értelemben közismert szerelem fölé emelkedne. Szerintem a "tantra"hagyománya is erről az átalakulásról beszél amikor a "misztikus szexet" említi. Ennek persze semmi köze, a "multiorgazmusokhoz", sőt még magához az orgazmushoz sem, amikkel a "nyugati tantrát" próbálják egyesek népszerűsíteni..:))

2015. okt. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Ozmium42 ***** válasza:
Azt hiszem tudom már, mire gondolsz. A biokémia nem kísérőjelenség, az ember teljes egészében biokémia. A szerelem élménye és a szerelem biokémiai háttere nem különválasztható. Arról van szó, hogy van a szerelemnek egy kiváltó mechanizmusa, ami egyénenként eltérő, egyébként egy embernek az élete során is változik. Van tehát bizonyos mechanizmusa a szerelem "okozásának", kiváltásának, és külön kezelendő az, ami utána van. A szerelem erősen megváltoztatja az emberek gondolkodásmódját, érzésvilágát. Evolúciósan nagy szerepe van az embernél abban, hogy a család tartósan fennmaradjon, mert ez az utódnevelés szempontjából nagyon fontos. Ezért nem csak a puszta szex körül forog minden, hanem tartós emberi kapcsolat a cél, és a szerelem ezt megkönnyíti. Ezzel magyarázható a puszta szexuális vonzalmon kívül minden más, ami ezzel együtt jár. Az oxitocin hormon például fokozza a bizalmat, a kötődést.
2015. okt. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Ozmium42 "


Igen, a "közismert szerelemre" ez tökéletesen jellemző szerintem is.Bár van egy olyan gyanúm, hogy minden fejlődésre van ítélve , még a szerelem is.:)) Jelen pillanatban az "érzelmi kötődésen alapuló szerelmet" tartjuk a "csúcsragadozónak" .:)))

Úgy tűnik, hogy ennek a hátránya éppen az az "előny" amit a szerelem kezdetén magasztalunk. A másikhoz való ragaszkodás kötődés, sajnos többnyire beindít egy lassú szinte észrevétlen távolodást.Úgy tűnik, hogy az igazi szerelemnek szabadságra van szükség, nem kötöttségre.Itt most nem fizikai szintű szabadságra gondolok.

Ha egy vadon élő madarat kalitkába zárnak, nem lesz szabad, ha egy embert "kalitkába zárnak" akár szabad is lehetne , a tudat szintjén, ...és itt nem pusztán csak gondolati szabadságra , álmodozásra gondolok.Ha legalább egyszer megélted ezt a fajta szabadságot, akkor tudod miről beszélek.:)

2015. okt. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!