Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vannak Magyarországon igazi...

Vannak Magyarországon igazi spirituális mesterek?

Figyelt kérdés
És ha igen meg tudjátok nevezni őket?
2017. jún. 9. 15:33
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :)
2017. jún. 10. 08:31
 32/54 anonim ***** válasza:
100%

A válaszokat olvasva olyan érzésem támadt, mintha a "szkeptikus" szó, lassan a "cinikus" szinonímájává válna.


A spirituális úton járó embereket is érik nehézségek az életben, ám ők megpróbálják megérteni ezek miértjeit és tanításokként tekinteni rájuk, nem pedig megkeseredni tőlük.


Egy spirituális tanító, vagy gyógyító logikus módon a spiritualitással foglalkozik, így kézenfekvő, hogy ebből próbál megélni. Bölcs gondolataival, meglátásaival, vagy épp gyógyító energiáival tud leginkább segíteni az embereken, nem azzal, hogy három műszakban dolgozik egy gyárban. Félreértés ne essék, nem nézem le a kétkezi munkából élőket, csak azt mondom, hogy mindenki foglalkozzon azzal, amiben tehetséges.


Azzal egyébként én sem értek egyet, amikor valaki drágán "méri" a tudását, de egy ésszerű összeg, még elfogadható lenne számomra. Sajnos, egy pénzre épülő világban élünk, ahol csak pénzből lehet megélni.


Azt azért furcsának találnám, hogyha ősi, szakrális népként nem lenne egyetlen, valamirevaló spirituális mesterünk sem...

2017. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
100%

Pedig elhiheted nekem, nincs. És nem véletlenül keseredtem bele a spiritualitásba. Leírok pár tapasztalást:


az egyik mesterről kiderült, hogy nőket futtat és az éjszakai életbe nagy maffia tag. A másik mesterről idővel kiderült, hogy így cserkész be férfiakat maga köré, mert homoszexuális az illető.

A harmadik emberke szintén nem volt makulátlan, kiderült tehéntrágyát etetett elvonuláson a tanítványaival! Jól halljátok, tehéntrágyát! Ez amolyan aghori pszichológia - azt mondta, az aghori jógik szoktak hullák húsával táplálkozni, ürülékkel...stb: ezzel teljesen megedzve elméjüket. Hát na... az ilyenek az én szemembe beteg, szánalmas emberek - akár kérnek pénzt, akár nem.


Mivel tudhat egy mester többet, mint Te magad? És valóban nem hogy itt az országban, az egész világban nincs hiteles mester. Ha van is valahol, arról soha nem fogsz semmit megtudni a médián keresztül! Aki már a médiában van és mutogatja magát, pl. Nithyananda, Mooji, régen Osho is - nos ezek nem tiszta emberek. Általában az ilyen mesteri címeket azért kapják indiában, hogy nagyobb hatalmuk legyen egy bizonyos kasztrendszer felett az embereknek.

Sok a naív, hiszékeny ember - akik a lelki sérüléseik miatt nem látnak előre. Nekem is idő kellett, hogy átlássak ezeken. Látónál és jósnál pedig szám szerint több, mint 30-nál voltam életemben már. Mindegyik megbukott elég csúfan. Sajnos ez a való világ.

2017. jún. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:

Egyszer álmodtam Istenről, egy nagyon szegény ember testébe bújva szólt hozzám. 1-2 évvel később, ugyanazt az arcot, ugyanazt a szempárt láttam egy öreg, megtört testben. Kételkedem benne, hogy más is láthatta-e őt vagy csak én - ez az ember az én álmaimból "kelt életre".


Részvétet érzek minden hajléktalan iránt, akik segítséget kérnek... Szeretnék segíteni mindannyiuknak, de felismertem, hogy egy személyben sajnos nem segíthetek mindenkinek. Hol lehet az a határ, ahol az ember meghúzza, hogy X és Y még belefér a "keretbe", de Z már nem?


Nem tudhatjuk, hogy felismernénk-e Istent, ha álruhában járna közöttünk, mint ahogy Hunyadi Mátyás is tette.


#3

2017. jún. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:
Isten közöttünk jár mindig, mert minden emberben benne van egy része.
2017. jún. 10. 22:02
 36/54 anonim válasza:

Kerdezo, ez a beszed! Az uton vagy, ne hagyd, hogy megkeseredett, frusztralt emberek leteritsenek rola!

Sok sikert, testverem! :)

2017. jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:
Meglepődtem, hogy erre a kérdésre ilyen sok komoly válasz jött, miközben szét szokták trollkodni az ezotériát.
2017. jún. 10. 22:23
 38/54 anonim válasza:
Jo kerdest tettel fel, es a valaszaidban is erettseget mutattal, ezt azert nem engedi AZ szetrollkodni. :)
2017. jún. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Tapasztalataim alapján a kereső elvárásai azok, amik megakadályozzák, h a mestert megtalálja.


Ha a "mester" nem felel meg az ún. elvárásoknak, mit dobjunk félre, az elvárásokat, vagy a "mestert"?


Ԙ

2017. jún. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 A kérdező kommentje:

39. Erről én is olvastam, hogy eleinte hatalmas elvárásaik vannak a tanítványoknak a mestereikkel szemben.


Talán azért van ekkora elvárás, mert végülis az embernek nem a mester megtalálása a célja, hanem Isten megtalálása. És Isten egészével akarják azonosítani a mesterüket, és akármilyen magas szinten is van egy mester, akkor is csak egy lélek.

2017. jún. 11. 20:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!