Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vannak Magyarországon igazi...

Vannak Magyarországon igazi spirituális mesterek?

Figyelt kérdés
És ha igen meg tudjátok nevezni őket?
2017. jún. 9. 15:33
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:

39-es vagyok


Kicsit az az érzésem, h a mester mutatja nektek ugyan az irányt, de Ti inkább azt nézitek, h a mutatóujja körme alatt van-e piszok.


Ki lehet próbálni a következő fogadalmat: mától mindenkit úgy tekintek, mint az Úr hozzám személyesen küldött angyalát, aki Tőle a nekem való tökéletes iránymutatást hozza. Ekkor rá lehet ébredni, -nem kötelező ráébredni, a spiritualitás, az evolúció és fejlődés se kötelező. Csak az csinálja, aki élvezi!- h mindenki a mestered, ki egy percre, ki az inkarnációk hosszú során át. Ki megmutatja az utat a következő mesterig, ki megmutatja az utat az önvalódig.


Üdv Ԙ

2017. jún. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 A kérdező kommentje:
Épp ezért, mert Isten teljességét keressük egy mesterben, Isten pedig tökéletes, és ha a piszok a tökéletlenséget jelképezi, akkor Isten körme alatt nincs piszok.
2017. jún. 11. 20:23
 43/54 anonim ***** válasza:

39 és 41 vagyok


Természetesen lehet a mesterben Isten tökéletességét is keresni. Szerintem ez a mestert nem zavarja.


Én, ha az étteremben gulyást rendelek, fel lennék háborodva, ha a pincér az étterem összes ételéből (a "teljességből") tenne bele egy-egy kanálkával.


Véleményem szerint a mester útjelző, adjon technikát/iránymutatást/tanácsot, előttem jár, segít megakadásaimban stb. H koszos-e a körme, az az ő karmája.


Kinek a hibája, ha a mestert összetéveszti az istennel?


Ԙ

2017. jún. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 A kérdező kommentje:
Ezaz, hogy a mester onnan kezdődik nálam, hogy neki már nincs karmája, önszántából születik le a Földre, hogy segítse az emberiséget. Mitől mester egy olyan személy akinek van még mit dolgozni a karmáján? Attól, hogy feljebb jutott mint én? Ezek szerint lehetnék én is mestere annak aki még az én szintemig sem jutott el.
2017. jún. 11. 20:39
 45/54 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatodban a lényeg!

Valamikor réges-régen, még valóban a mesterek sokkal többet tudtak mint az átlag ember, és ezért mondták, hitték, alkották meg azt a képet, hogy a mester mindent tud, és makulátlan.

Ma már oly sokat tudunk a világról, az élet dolgairól, a hitről, ... a tanítások, ismeretek jó része a net-en terjednek és nem a görbe bottal vándorló mesterek által.


Ezért kell odafigyelni, hogy mikor, kinek a szájából, milyen gondolat, tanítás érkezik feléd, mert meglehet, hogy az az illető nem más, mint álruhába bújt tanító. Ugyanolyan hétköznapi életet él, ugyanúgy meg kell küzdenie a földi lét hétköznapi nehézségeivel (= lakáshitel, gyereknevelés, ...) mint bárki másnak, csak éppen szorosabb a kapcsolata az égiekkel, és a föntről jövő sugallatokat tudja közvetíteni neked, másnak, akárkinek.

Nincs már külön olyan, hogy mester! Akárki lehet a mestered, mint ahogyan te magad is vagy/lehetsz másnak a mestere. Más valamiben.


Ősi kínai bölcsesség:

"Az életben semmi sem állandó, csak a változás!"


És ez igaz a mesterekre is. Ma az egyik helyről kapod az útba igazítást, holnap már egy másikról, miközben te magad is tovább adod azt, amit tovább kell adnod!

2017. jún. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
100%
45-ös tökéletesen fogalmazta meg a lényeget.
2017. jún. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:

De ha nem makulátlan a mester, vagy hívjuk egy magasabb spirituális szinten lévő átlag embernek, honnan tudhatom, hogy melyik tanítása igaz, és befogadandó, vagy hamis és kártékony? Sok embernek van intuíciója, belső sugallata, nekem nincsen, vagyis biztosan van de még nem vagyok képes felismerni azt. És pont az út elején a legfontosabb, hogy ne térítsenek el minket.


Én attól, hogy magasabb szinten vagyok pár embernél, nem érzem magam feljogosítva, hogy bármilyen spirituális tanácsot adjak bárkinek, mert nem biztos a tudásom.

2017. jún. 12. 09:22
 48/54 anonim ***** válasza:

1. Ha bárkitől, bármi magvas gondolatot kapsz, amit akár útmutatóként is kezelhetnél, leginkább a saját lelked fog válaszolni neked, hogy kövesd-e azt az utat, vagy ne! Ne az eszeddel fogd fel, amit mondanak neked, hanem a lelkeddel, az érzelmeiddel, a belső lényeddel, a legelső belső elfogadás/ellenérzés alapján dönts.


2. Másokkal nem abból az alapállásból kell beszélned, hogy no én most ennek az embernek megmondom a tutit, mert ez én már jobban tudom nála. Beszélgetsz velük, és majd a fentiek a szádba adják azt szót, azt a mondatot, amit rajtad keresztül!!! üzennek annak a másiknak. És ha kellően odafigyelsz arra, hogy mikor mit is beszélsz, majd te magad is rájössz: jé, hát ezek nem is az én szavaim, mégis ezt mondtam!!!

A lényeg hogy kimondtad, elmondtad annak a másiknak! De ha egy-egy ilyen beszélgetést szintén kizárólag csak az eszedre hallgatva, és nem szívedre, a saját empátiádra hallgatva folytatsz le, sohasem leszel mások felé "jó közvetítő"!

És akkor maradsz bezárva egész életre a magad kis szürke világába!!!

2017. jún. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 flying whale ***** válasza:

Kedves Kérdező


Tegyük fel látok egy embert lebegni/levitálni meditáció közben, őt mesternek tekintenéd? Ha igen mik lennének a szempontok?

2017. jún. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 A kérdező kommentje:
49. Ennyiből nem lehet megállapítani, hogy valaki mester vagy sem.
2017. jún. 16. 00:41
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!