Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A gyerek láthat szellemeket?

A gyerek láthat szellemeket?

Figyelt kérdés

van egy három éves kisfiam és mivel első gyerek így sosem tapasztaltam még ki ezt .Sokan mondták hogy az normális dolog ha a gyereknek ilyen korban vannak képzeletbeli barátjai.Ezzel még nem is lenne problémám mert persze még kicsi és cuki ha ilyen dolgokat csinál de ez szerintem valami több.

Ő sosem volt az a gyerek aki rajtam logót amióta csak járni tud mindig elfoglalta magát egyedül.

Fél éve kezdtem felfigyelni ezekre a dolgokra először azt hittem neki is van képzeletbeli barátja mint a kis társainak bele nyugodtan hogy majd kinövi.

Pár hónapja ültem vele a nappaliban én tévéztem ő pedig a kis kitalált barátjával nézegettem egy képes mese könyvet egyszer csak felállt rám nézet és megkérdezte anya te is láttad kittit.Természetesen válaszoltam neki hogy nem .Erre ő elkezdte magyarázni hogy ott áll a sarokban pöttyös ruhát visel meg van egy masni a hajrában és nagyon szorú .Hirtelen köpni nyelni nem tudtam azt hittem csak nagyon élénk a fantázijája.Akkor kezdtem el aggödni amikor úgyan ezt tőbbszőr is megismételte megkérdezte hogy láttam e és még mindig piros ruhás visel csak mostmár ott áll melletted és van az arcán egy csúnya seb és még mindig szomorú.Úgyan ezt eljátszotta a férjemmel is amikor egyedül voltak.A férjem azt mesélte hogy a gyerek megfogta a kezét és vezetni kezdte maga után hogy ez a Kitti akit napok óta lát azt kéri hogy kövessük és játszunk vele mert még mindig szomorú.Mostmá nem csak nappal fordulnak elő ezek hanem éjszaka is.

Őszintén én nagyon aggódom hogy mi lehet ez.Féltem a kisfiam .

Nagyon sokan látják a szellemeket a kisgyerekek közül és ez nagyon ki akaszt.Tegnap éljek is átjött hozzánk hogy ez a Kitti nem hagyja aludni és folyamatosan sír mert nem játszik vele és hogy elvette a maciját.



2017. aug. 4. 20:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló nem nincsen bedrogozva a 3 éves gyerekem és én sem fogyasztottak semmi ilyen szert .

Teljesen magától mondogatta ilyeneket .

2017. aug. 4. 21:06
 2/16 anonim válasza:
92%
Van ilyen, majd kinövi.
2017. aug. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Ebben a korban még nem tudja elválasztani a képzeletet a valóságtól. Egyszerűen kitalálja. Valamiért a felnőttek próbáljak megmagyarázni valamivel ezt a dolgot. Ha azt látja hogy anya ezt komolyan vette, anyát érdekli, figyelemmel jutalmazza akkor folytatja a dolgot.
2017. aug. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Épp ez az sokszor mondtam neki hogy ezt nem hiszem el meg ne beszélj hülyeségeket.

Nagyon sokszor mondogatják hogy az a kislány előtte lakót itt de eltüntetésére és sosem találták meg ezért is sír egyfolytában azért szerintem egy 3 éves gyerek nem talál ki ilyet magától

Annak ellenére folytatja hogy mondtam hogy nem hiszek neki a férjemmel meg úgy játszódtak el hogy nem is tudott a képzeletbeli barát létezéséről.Néha fél tökéletes néha pedig nem.Sokszor mondja hogy bántani akarja ha nem játszik vele és muszály pedig nem szereti kittit és hogy nem örül neki hogy mi erről tudunk .

Nem tudom szerintem én hiszek neki bár lehet hogy csak kitalálja de nem hiszem ilyet egy gyerek nem talál ki semmi ilyen filmet soha nem n3zet kizárólag csak mese és semmi más amit a tvben nézhet .Oviba pedig nem jár itthon vagyok vele.

2017. aug. 4. 21:33
 5/16 anonim ***** válasza:
33%
Vagy figyelem felkeltés vagy pszichés betegség
2017. aug. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy egy pici gyerek ilyeet kitalál és előttünk tényleg egy család lakót itt.

Lehet elviszem pszichológushoz.Vagy para pszichológushoz lehet hogy az megmondaná hogy mi ez vagy hogy miért van

2017. aug. 4. 22:11
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Egyszer óvodás fiamnak mondtam ,figyelj mikor mész át az úton mindig nézz körül. Azt mondta ,tudom anya vigyázok is ,de apa mindig elkísér így nem félek. Pár hónapja halt az apja,ezért úgy gondoltam a hiányát próbálja feldolgozni . De elmúlt ,többet nem mondta . Lehet valami lelki baja van ? Csak gondolom.
2017. aug. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Semmi olyan dolog nem történt vele amitől lelki baja lehetne .Senki nem halt meg a környezetében így erre sem fogjátok hogy miért mond ilyeneket.

Nem tudom mitől lehetne lelki baja.A párommal is jó a kapcsolatunk szinte nem is veszekszünk ha még igen sosem előtte.

2017. aug. 4. 22:54
 9/16 anonim válasza:
66%

Szerintem elő fordulhat hogy látja azt a kislányt vagy nem tudom mi az .

Én már nem vagyok gyerek de pár napja én is láttam egy kislány szelemét mondjuk nem kommunikált velem csak megjelent aztán eltünt és eddig még nem jelent meg újra.

2017. aug. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező!


A gyerekeknek, minél fiatalabbak, annál magasabb az SQ-ük. Sok olyasmit láthat/érzékelhet, amit a felnőttek már nem. Aggódnod felesleges, ez egy teljesen természetes folyamat, mint az is, h 2-3 éven belül "kinövi" a gyermek. Egyrészt bizonyos készségeiket, amiket a környezet nem támogat/elutasít/nem ért, maguk nyomják el, másrészt a gyermek ráébred, ennek a világnak a szokottól eltérő szabályai vannak.

2017. aug. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!