Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elfogadni hogy...

Hogyan tudnám elfogadni hogy nincs semmi se a halál után?

Figyelt kérdés
Sajnos akárhogy szeretnék hinni benne hogy van,de sajnos a tudomány már bebizonyította hogy semmi sincs a halál után.Egyszerűen a sírás tör rám hogy tényleg csak ennyi az élet hogy csak múlandó testek vagyunk akik elporlandnak egyszer.Írjatok tanácsokat hogy fogadjam el ezt az egészet.

2018. nov. 3. 20:29
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
93%
A tudomány képtelen volt bármit is bizonyitani . Sirás helyett olvass és tapaszalj, sem elhinni sem cáfolni nem kell bármi megtapasztalást ami a túlvilággal kapcsolatos. Amiért még nem sikerült bebizonyitani a létezését, attól még nem állitható ,hogy nem létezik. Figyelmedbe ajánlom dr.Michael Newton 4 kötetes gyűjteményét,a Lelkünk útját. Ő egy neves pszihiáter,aki regressziós hipnózissal kezelte pácienseit,ahol hipnónis segitségével visszavezette alanyait a köztes állapotba,vagyis abba az állapotba,ahol a lélek tartózkodik 2 inkarnáció között.A könyvei esettanulmányokat tartalmaznak, nagyon érdekes olvasmány,akár szkeptikusok számára is. Továbbra ajánlani tudom Dr.Raymond Avery Moody , Élet az élet után cimű könyvét, ez is témába vág.
2018. nov. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 User-Agent ***** válasza:
0%

#17 Valóban ez a helyzet. Sok olyan szennylap van, ami tudományosnak akarja beállítani ezeket, vagy valamilyen hittérítő. Ezekben nincs semmi tényszerű. Ilyen a cikkek vagy blogbeírások egyes kutatásokkal akarnak a szubjektív gondolkodású emberekre hatni. Többnyire az ilyesfajta kutatások nem is arra irányulnak, ha mégis egy háttérben lévő szponzorált érdekei miatt. Ha további támogatást akarnak bezsebelni fel kell mutatniuk valamit... Sok ilyen volt, de végül vissza is vonták valamilyen további kutatási eredményre hivatkozva. Nincs semmi a halál után, a halál előtt van valami, amit "életnek" neveznek. Én is olvastam, hogy egy bizonyos "pszichiáter " kutatásait az előző élettel kapcsolatban, aztán pedig szépen tejeltek neki a könyveladások. Másfelől ezerszer át volt beszélve, hogy miért is nem bizonyítja se a halál utáni életet, se a reinkarnációt... Akik hisznek benne gondolom nekik nagy horderejű, próféta vagy valami...


#19 Húúúh, ez aztán meggyőző volt! Lényegtelen, hogy elfogadod vagy sem, de nincs semmi... illetve van! Mondjuk mások élnek helyetted, amíg föld alatt vagy? Én sem örülök neki, hogy ez van, de ezzel együtt kell élni. Végül is nekem tökmindegy, ha jobban tetszik, hogy sáskaként vagy krumplibogárként fogsz újjá születni, esetleg átköltözöl a túlvilágra.

2018. nov. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Materialista szempontból ha meghalsz, akkor nem fogsz tudni érezni, tehát nem fog aggasztani, hogy halott vagy. Épp ahogy az sem aggasztott, amikor még nem születtél meg. Ez nem egy negatív dolog. Az, hogy a halál gondolata pánikba ejt, az evolúció produktuma, teljesen normális, valahol mélyen mindig is bennünk lesz. A legjobb, amit tehetsz, az az, hogy próbálod a legtöbbet kihozni az életedből, és hagyod ülepedni a halál témát, idővel meg lehet tanulni ezzel együtt élni, sőt, komikusnak felfogni. Fiatalabb koromban én is sírtam ezen, de már nem zavar.


Egyébként a tudományos szálra visszatérve: az egy létező tudományos hipotézis, hogy egy szimulációban élünk. Ez esetben a halál nem feltétlen jelenti a véget. Ha gondolod, ebbe beleáshatod magad, hátha felderít.

2018. nov. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
62%
Engem sokkal inkább bánt az, hogy egyáltalán miért születtem meg.
2018. nov. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!