Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Sokan miért hisznek abban...

Sokan miért hisznek abban hogy van valami a halál után, holott halvány jelek sem utalnak erre?

Figyelt kérdés

Sokan hisznek benne.

Halvány jelek sem utalnak hogy lenne bármi is a halál után

Sőt...

Egyre több és több olyat olvasni hogy a tudósok szerint lehetetlen hogy lenne bármi is a halál után.

Szerintem:

Egyszerűen nem tudok olyan dolgot amit nem a természet ,vagy éppen mi alkottunk volna. Éppen ezért ugy gondolom hogy az égvilágon semmi se hagyja el a testünket halál után. Egyszerűen az örök semmibe kerül aki meghal és soha nem tud magáról. A halott ember nem lát,nem tud magáról,mintha sose létezett volna.

Persze fájdalmas ha meghal valaki , főleg ha ismertük. De ez ellen nem tudunk tenni semmit, a tündérmesékben hinni se tesz jót.



2019. febr. 12. 17:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%

Az egyik oka: hogy régen nagyon sok olyan dolog volt aminek az ember nem tudta a magyarázatát. Miért esik az eső? Miért villámlik? Miért van szárazság stb. Az ember egy olyan lény aki megpróbálja racionalizálni maga körül a világot, tehát ha van egy ismeretlen jelenség akkor azonnal törekszik a megmagyarázására.


Régen - mivel a tudományos gondolkodás sokkal fejletlenebb volt - ezért különböző természetfeletti lényeknek tulajdonították a megmagyarázhatatlan jelenségeket. Ha úgy vesszük ez be is váltotta az emberi igényt, hiszen ha elhiszem, hogy a nagy esőisten csinálja az esőt, neki pedig el kell járni az esőtáncot én meg addig járom amíg eső nem lesz akkor az esőisten pont úgy viselkedik mint ahogy megjósoltam.


Vagyis a vallások mindegyike a körülöttünk lévő világ jelenségeit próbálja megmagyarázni.


Persze aztán jött a tudományos megközelítés és kiderült, hogy egészen elképesztően sok dolgot a természetfeletti nélkül is meg lehet magyarázni. Ha pedig tudjuk, hogy nincs természetfeletti oka a dolgoknak akkor elég logikusnak tűnik, hogy a vallások nem igazak.


Ettől függetlenül sok embernek jól esik hinni. Jellemzően minél kisebb természettudományos műveltséggel rendelkezik valaki annál jobban hajlamos hinni, hogy valaki/valami felsőbb dolog befolyásolja a világ rendjét.


(egyébként ma is elképesztően sok dolgot nem tud megmagyarázni a tudomány, de az elmúlt pár száz év tapasztalata az, hogy ettől függetlenül még nem kell mögéjük egy istent elképzelni)

2019. febr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, már eleve nem igaz az állításod!

Rengeteg komoly tudós kifejezetten vallásos... Olyan dolgokban is hisznek akár ami valamilyen szinten tudományosan már cáfolva lett.


Azt viszont, hogy van e valami a halál után nem lehet normálisan vizsgálni, éppen ezért nem is nagyon állít erről senki semmit.


Viszont az emberi test nem hús, vér és csont, hanem atomok és még análi is kisebb, jelenleg ismeretlen egységek...

Ezek megmaradnak, más dolog épűl belőlük.


De ha pl. azt feltételezzük, hogy egy szimulációban vagyunk, amit sokan vallanak, akkor is elég logikus következtetés, hogy van valami a "halál" után.

És ez jelenleg nem bizonyítható, de nem is cáfolható.

2019. febr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
12%

Vágyalapú gondolkodás. A primitív emberek azt hiszik el, ami tetszik nekik, nem pedig az objektív tenyeket. Meglepően sokan nem is képesek egyszerűen különbséget tenni az objektív tények és a saját fejükben lévő vágyaik között, a képzelet és a valóság között, mert gyerekkorukban ezt nem tanítják meg nekik a hasonlóan primitív szüleik.

És ehhez jönnek még az olyan destruktív giccsek, mint például a Kis Herceg primitív hazugsága, hogy "jól csak a szívével lát az ember" - ennek ugyebár pontosan az ellenkezője az igaz, az emóciók eltorzítják a racionális percepciót.

2019. febr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
A semmi az semmi. Annyit tudunk, hogy például mi emberek nem semmik vagyunk ergó az a tudós aki kijelenti, hogy semmi lesz a valamiből eleve buta.
2019. febr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

#10

Mert képtelenség.

Ha én mondjuk azt szeretném hinni hogy az Alice csodaországban nevű mesébe kerülök halálom után ,ami valóságos lenne is lenne, bármennyire is szeretném de tudnám hogy ez nem igaz. Hiszen ezt is emberek találták ki és nem kerülhetek ebbe a csodaországba.


Én sokkakal ellentétben nem tudnék szembemenni a tudósok kutatásainak.

Nem legyinthetek arra hogy halandó vagyok és higgyem hogy örök életem van?

Amugy még a Biblia is azt mondja hogy a lélek nem hallhatatlan.

"Amikor Isten megteremtette az első embert, Ádámot, nem egy halhatatlan lelket lehelt a testébe, hanem az életerőt, melyet a lélegzés tart fenn. Tehát bibliai értelemben a lélek az egész élőlényre utal. Az Istentől származó életerő nélkül a lélek meghal"

Forrás:

[link]


Tessék.

2019. febr. 12. 20:15
 16/27 anonim ***** válasza:
86%
Fizikai létünk során a testünk olyan, mint pl. egy ruha. A ruhát pedig egy idő után eldobjuk, mert már elöregedett, elnyűtt, rongyos.
2019. febr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
7%

"Rengeteg komoly tudós kifejezetten vallásos..."


Persze... például (véletlenszerű számokat használok) ha van mondjuk 50M "tudós" (kutató), és abból 1M vallásos akkor az máris 1M tudós!!!! Győzelem!


Az más kérdés, hogy az 50M-ból csak 2%-ról beszélünk. Szóval mielőtt beleéled magad abba, hogy ez egy érv jó lenne ha megírnád, hogy honnan veszed azt, hogy egy "csomó" és mennyi az százalékosan.

2019. febr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
24%

#15

Mondd meg ezt a fiát gyászoló anyának is.

2019. febr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
76%

A fizikai lét itt végleges, az elméd pedig végtelen Nyisd ki és meglátod lényed örökkévalóságát. Egyszerűen csak tudom mindig is tudtam és volt egy két példa amivel tudom, hogy van valami miután fizikailag ITT meghalunk.

Olvass utána az energiának. Valójában energialények vagyunk, az univerzum is maga egy energiahalmaz. Mindenség. Mi pedig a mindenséghez tartozunk, még emberi lényként Is.

Ami utána van azt bizonyítani itt nem lehet mert itt fizikailag le vagyunk korlátolva. Az elméd a szellemed (az energiád) az már más téma . Láss is, ne csak nézz. Érezd ami körülötted van vagy ami benned van. Mert lehet, de ezt csak olyanok értik meg akik kellően nyitottak ahhoz, hogy befogadják az igazat. Falakon keresztül nem áramlik át semmi. . Olvass utána: **.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2019. febr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
67%
Attól, hogy nagyon hiszel benne, attól még nem lesz igaz még akkor sem, ha valahol olvastad, hogy az univerzum energia.
2019. febr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!