Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Sokan miért hisznek abban...

Sokan miért hisznek abban hogy van valami a halál után, holott halvány jelek sem utalnak erre?

Figyelt kérdés

Sokan hisznek benne.

Halvány jelek sem utalnak hogy lenne bármi is a halál után

Sőt...

Egyre több és több olyat olvasni hogy a tudósok szerint lehetetlen hogy lenne bármi is a halál után.

Szerintem:

Egyszerűen nem tudok olyan dolgot amit nem a természet ,vagy éppen mi alkottunk volna. Éppen ezért ugy gondolom hogy az égvilágon semmi se hagyja el a testünket halál után. Egyszerűen az örök semmibe kerül aki meghal és soha nem tud magáról. A halott ember nem lát,nem tud magáról,mintha sose létezett volna.

Persze fájdalmas ha meghal valaki , főleg ha ismertük. De ez ellen nem tudunk tenni semmit, a tündérmesékben hinni se tesz jót.



2019. febr. 12. 17:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Bocs mielőtt olvastam volna.:) *

Miután megtörténtek velem azok a bizonyos dolgok az egészről

visszaigazolást kaptam mindarról amik történtek , már tudtam hová tenni magamat, mindent , az eseményeket...ez sok sok év után volt még pluszban. Még csak internetem sem volt azokban az időkben.

DE ezt mint írtam bizonyítani nem lehet . mindenkinek más a megtapasztalás útja.

Emberi életben ez az idő.... Én sem erőltetem másra a saját hitem mindenki abban hisz amiben akar, de vannak bizonyos törvényszerűségek. Nekem aztán oly mindegy, hogy a kérdező vagy te nem hisz semmiben. Legyen úgy. Egy tippet adtam ha olvasni vágyna kedve akkor nézzen utána (**). :D Ennyi. Leírtam a saját véleményemet, gondolatomat, hogy én miben hiszek. Én hiszek benne mert tudom és tapasztaltam, hogy van valami...Sőt . Annál is jobb. Ettől függetlenül mindenki abban hisz amiben akar. :) Szabad akarat itt emberként megadatott lehet élni vele.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2019. febr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
51%

Az a baj, hogy itt olyan kisgyermekek az ateisták, akik nem TUDNAK semmit, Ők is csak HISZIK, hogy nincs semmi a halál után... Nem fogadják el, hogy ezt jelenleg nem lehet TUDNI. A tudomány erről nem állít semmit.

Ezért annak az ilyen szintű elutasítása, hogy lehet valami a halál után ugyanolyan bigottság mint a vallasi bigottság.

Nem jó ezt azért kizárni mert nem szimpatikus...

2019. febr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Minden aprócska kis atomokból és enegiákból épül fel még egy növény vagy homokszemcse is. Magyarul nem semmiből hanem valamiből.
2019. febr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Lehet, jobban is járnánk, ha semmi sem lenne a halál után. Mikor nem léteztem, nem fájt semmi, nem láttam a gonoszt, és nem éreztem azt a súlyt, azt a lelki terhet, amit most érzek. Te attól félsz, hogy a halállal mindennek vége, én attól félek, hogy meddig élek még ezzel a teherrel. Bár soha nem születtem volna meg.
2019. febr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Halál után a súly egyértelmű, hogy megszűnik a lelkiteher is, de függ az új állapotodban, hogy miként éltél, milyen dolgokat cselekedtél. Magas ebergiaszinten leszel vagy alacsonyabb szinten és stb.
2019. febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

kedves kérdező

olvastam kérdésed és a

Forrást:


[link]


személy szerint azért, hiszek, mert ebbe akarok hinni, ha nem akarnék, nem abba hinnék amiben most hiszek.


valamint igyekszem tiszteletben tartani más hitét, azt amiben hisz, s nem akarva megfosztani attól a hittől, próbálom megérteni hitének gyökerét s szépségét, legyen az számomra bármily kicsinyes és vak.

(több kevesebb sikerrel)


ahhoz hogy valójában megértsük a halál körül forgó, mizériát, ahhoz ténylegesen meg kéne halni (de nem percekre vagy órákra) , de mint tudjuk a holtak nem beszélnek, s ha tudnának is akkor se árulnák el. (ENNEK? MINEK? S AMÚGY IS, MIÉRT PONT ÉN?! s MIÉRT PONT NEKI?! CH, ÚGYSE ÉRTENÉ..HALANDÓ szerintem kb)

-


nekem ez a forrás kevés, nem egy vallás foglalkozik mennyel-pokollal, al s fel világgal, s legalább annyi a reinkarnációval vagy egy életsíkkal, egyik se új, csak egy feldolgozás, s pont emiatt érdekes és röhejes az egész.

2019. ápr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Istenek között - A két világ (Along with the Gods: The Two Worlds/Singwa Hamgge)


ez egy film. eléggé érdekes, a túlvilág témakör s kicsit másabb mint amit erre fele hallok, hallunk.

Nemfog áttéríteni vagy akármi, talán segíthet megérteni, miért hisznek, Sokan, hogy van valami a halál után, más nem szórakoztat.

2019. ápr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!