Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért kellett ennyire eltorzít...

Miért kellett ennyire eltorzítani a sátánizmust?

Figyelt kérdés
Nézem mostanában milyen menő ez a spirituális sátánizmus, mint új teista sátánista irányzat. Tualjdonképpen nem is nevezném sátánizmusnak. Őszintén szólva az egész nem több, mint szimpla torzítás. Enkit a Sátánnal azonosítani és a pogány istenekkel, kicsit túlzás és semmi igazságtartalma, sem pediglen alapja nincs. Az egész csak össze lett lopkodva innen-onnan pogány vallásokból és össze lett keverve a sátánizmussal. Hát a démonok rohadtul nem úgy néznek ki, mint a nordikus istenek. Szerintük az egyház csinált szörnyet a démonokból. Lehet van némi igazságtartalma, de akkor sem emberszerűek a démonok. Lényegében ugyanazt csinálták, mint a keresztények. Pogány vallásokból lopkodtak elemeket. Szégyen s gyalázat és nem nevezném ezt sátánizmusnak. Bizonyítékuk sincs, ami amit fel tudnának mutatni, hogy ez meg ez valóban így van. Attól, hogy valami le van írva egy oldalon, még nem biztos, hogy úgy van.

2019. szept. 9. 00:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

figyi, nem tudom... az igaz, hogy felénk túl vannak misztifikálva de, nem hiszem, hogy ennyi torzítás van benne. a deamonról meg nem is hallottam. Mindig is beszéltek róla hogy ők az agyagi javakat segítik, míg az angyalok a szellemi javakat, de így már több értelme van.

Engem Salamon miatt kezdett el érdekelni a téma, Az ki Isteni bölcsességet kapott, miért van lexikája? vagy az más volt?

szóval ez volt az egyik.

a másik különböző vallások teremtés mondái közötti párhuzam érdekelt.

Ezt még nem tudtam tisztázni, hisz nem sikerült olyan emberekkel beszélnem akik benne vannak.

Jelenleg úgy tűnik nekem, hogy a hajdani pogány istenek, gyűjteménye.

a summér alapján pedig, olyan kis istenek kik felvehetik a harcot a trónfosztó Eaval és híveivel. de ennyi...

2019. szept. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!