Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Lehetséges, hogy Mozart-nak...

Lehetséges, hogy Mozart-nak mágikus ereje volt, amit beleszőtt a zenéjébe is? Hallottátok már ezt az elméletet?

Figyelt kérdés

Valamikor régebben hallottam egy ilyen mendemondát, hogy Mozartnak varázsereje volt, és mivel nagyon jól tudott komponálni, önkéntelenül olyan szerkezetűre írta a darabjait, hogy természetfeletti hatást váltsanak ki amikor eljátszák őket, ezért van az, hogy pl. a babák okosabbak lesznek, ha Mozart-ot hallgatnak.


Valamennyit maga a zeneszerző is sejtett abból, hogy amit csinál az természetfeletti, erre utal a Varázsfuvola című műve.



2021. jan. 5. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Hallottam róla. (Ahogy arról is hogy a Beatles számok visszafele lejátszva más értelemmel bírnak. Szegény forgóasztalom életét is áldozta ennek bizonyítása/megcáfolása közben.) Zenén keresztül kizárólag hanghullámok érik az embert. Mágia, ha létezik is, biztos hogy nem. A gyerekek fejlődésére nem tudom milyen hatással van fiatal korban (idősebb korban nagyban hozzájárul a sznobizmus kialakulásához), ha valóban segít, akkor az nem Mozart-nak köszönhető, hanem magának a zenei műfajnak, tehát más zeneszerzők zenéinek is ugyan azt a hatást kell elérniük.
2021. jan. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Grimfox ***** válasza:
88%
Ez nem mágia. Ha az lenne, csak akkor lenne hatása, ha Mozart játszaná az adott darabokat. Tökéletes abszolút hallása volt, és képes volt teljességében elképzelni a zenét, amit éppen komponált. Tudta, hogyan fog hangzani az, amit éppen komponál. A zenei memóriája is jóval az átlagot, de még a kimagasló személyeket is meghaladó volt. Emellett kiskorától tanulta is a zenét, ez összességében megadta neki a képességet, hogy olyan zenét írjon, ami pozitív pszichológiai hatással bír. A harmonikus hangok élettanilag is jótékonyan hatnak. Ez nem mágia, csak utánozhatatlan tehetség, és különleges képességek kombinációja. Az pedig nem egészen igaz, hogy Mozart zenéjétől okosabbak lesznek a babák. Minden komolyzene ilyen jótékony hatással van a gyerekek szellemi, és agyi fejlődésére. Minél jobban megkomponált, és előadott egy zene, annál erősebb ez a hatás.
2021. jan. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
mondd, te ennyire nem hiszel abban, hogy léteznek tehetséges emberek? :d
2021. jan. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk én hosszútávon nem bírom hallgatni.
2021. jan. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Hallottam igen. Ilyen ember max 100 évenként születik.
2021. jan. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Grimfox ***** válasza:
58%

Ebben az évszázadban Skrillex volt az?

Amúgy szerintem Mozart tehetségével még ritkábban születnek emberek, mint évszázadonként. Neki rengeteg tehetség játszott össze egyszerre. Viszont csekélyebb, de még mindig hatalmas tehetségek azért akadtak abban a 150-200 évben szép számmal. Nagy zeneszerzők. Beethoven például süketen is képes volt ugyanúgy komponálni, mint amikor még hallott. Hasonló tehetsége volt, mint Mozartnak. Hallotta a fejében azt, amit leírt. Plusz a gyakorlat. Mozart esetében sajnos csúnya egoizmus is társult a tehetségei mellé, plusz aki ilyen tehetséges, általában gyorsan kiég.

2021. jan. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!