Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ajánlanátok könyvet mágiáról?

Ajánlanátok könyvet mágiáról?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy amiket eddig olvastam az mind valamilyen ideológiára épül, vagy a történelmi oldaláról ír és kb ennyi, tehát nem tanulsz meg belőle varázsolni. Ezért olyan könyvet keresnék ami leírja a törvényszerűségeket, a különböző mágia típusokat, módszereket.

2021. ápr. 9. 16:04
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
Grimfox, mivel szerinted a mágiának csupán "egy kis szelete, amit valóban nem érdemes piszkálni", ezért arra kérnélek, légy szíves, néhány konkrét példát írjál le, hogy szerinted milyen mágia-típusok azok,amelyek veszélytelenek. Legalább öt ilyen típust megnevezhetnél.
2021. ápr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 Grimfox ***** válasza:
100%

Egy ember kezében minden veszélyes lehet, ha bután használja. Vannak dolgok, amik okosan használva is veszélyesek, és ártalmasak. De legyen, írok olyat, amivel nem ártasz senkinek, és szigorúan véve mágiának számít. Bár én nem azt írtam, hogy veszélytelen, hanem azt, hogy nem érdemes piszkálni. A liturgiát ki is hagyhatjuk, a vallási szertartások attól függően veszélyesek, melyik valláshoz tartoznak.

Szakrális geometria, numerológia, geomantia, misogi/harae/rituális megtisztulás, halotti szertartások/halottbúcsúztatás.

Ezek mindegyike mágikus tevékenység. Mivel nem hagytad meg engedményként, hogy hozzáértő, vagy legalább tanult személy végzi az adott mágikus tevékenységet, így sokat ki kellett hagyjak. Ha valaki nem amatőrként végzi, hanem legalább alapvető szinten felkészül, akkor a koncentrációs, és relaxációs meditációnak sincs semmilyen veszélye, sem a qigongnak, vagy pranayama-nak.

Más módszerek veszélytelenek, mindaddig, amíg a személy, aki használja őket veszélytelen. Olyanok mint a konyhakés. Lehet vele ételt készíteni, és sérülést okozni. A felhasználó szándékától függően.

A nekromancia(szellemidézés) és démonológia viszont mindenképpen ártalmas, következésképpen mindenképpen veszélyes. Több más "balkezes" módszerhez hasonlóan ezekre gondoltam, amikor azt mondtam, nem érdemes piszkálni. Szívesebben öltem volna bele időt a válaszadásba, ha nem kötekedés, vagy kihívás lett volna a kérés célja :/

2021. ápr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Kedves Grimfox, azok a praktikák is, amelyeket felsoroltál, keresztény ember számára nem elfogadhatóak, mert olyan elképzeléseken, állításokon alapulnak, amelyek nincsenek összhangban a Szentírással. Köszönöm, hogy visszaírtál a kérdésemre, nem kötekedni akartam.
2021. ápr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 Grimfox ***** válasza:
A szakrális geometria beleillik a szentírásba. A Salamon templomot, aminek arányait az isten határozott meg, szakrális geometria szerint építették. Szakrális, azaz szent, megszentelt, mert istentől származik. Rituális megtisztulásról is ír a szentírás, bár nem víz által, mint a misogi/harae, hanem a bűnöktől való megtisztulásról böjt, istennek tett áldozat, vagy éppen a bűnbak szokása által. A halottbúcsúztatást pedig minden emberi nép műveli, különböző formákban. Ez az, amit még az ateisták, teljesen hitetlen emberek is megtesznek, bár nem tudatosan. A numerológiát a kabbalisták, a zsidó misztikusok végzik, bár ez sosem került bele a szentírásba, mert ezt a nép nem művelhette, csak a beavatott papok, és bölcsek. (nem is minden pap, csak akit érdemesnek találtak) Egy keresztény valóban nem foglalkzik numerológiával, sem geomantiával. De a bűnöktől való megtisztulás valamilyen formáját akkor is végzi, ha a gyónás az adott keresztény egyház dogmájában nem szerepel. Az ima általi bűnbocsánat is ide tartozik. Örülök, hogy nem kötekedő szándékkal írtál.
2021. ápr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
Harry Potter
2021. ápr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!