Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Kedves szerelmi kötés ellenzők...

Tudi333 kérdése:

Kedves szerelmi kötés ellenzők! Miért negatívabb a szerelmi kötés szerintetek, mint egyéb, nem mágikus praktikák?

Figyelt kérdés

Úgy értem mivel jobb az, ha valaki manipulál, érzelmileg zsarol, sajnáltatja magát, bókol, virágot visz, szépeket mond, bármit csinál, akár nő, akár férfi, ha nem őszinték a szándékai? Aki kötést akar rakni vagy rakatni, annak általában őszinték a szándékai, már nem tud mihez folyamodni és ha úgy vesszük ez is "csak" egy képesség, mint mondjuk manipuláláshoz a pszichológia. Valamint ahogy egy mérgező kapcsolatból is ki lehet lépni, meg lehet fejlődni, úgy egy esetleges kötéssel is lehet mit kezdeni, nem?

Nekem van erről véleményem, de kiváncsi vagyok másokéra.


2021. júl. 11. 01:50
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Kötve hiszem, hogy bárki is "jobbnak" tartaná az általad felsorolt dolgokat. Ugyanolyan szánalmas és gyerekes, mint a szerelmi kötés.

Fel kéne nőni, és el kéne fogadni, hogy a kiszemelt férfi az nem az apuci, akitől úgyis megkapod végül a kihisztizett dolgot. Hanem egy felnőtt, önálló akarattal bíró, döntésképes ember, aki úgy döntött, hogy nem kellesz neki. Mondjuk ilyen egomán, erőszakos hisztérika nem is csoda, hogy nem kell senkinek...

2021. júl. 11. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Előzővel egyetértek de hozzáteszek még a magam részéről ennyit:


Amennyiben létezik szerelmi kötés, úgy semmibe veszed a szabad akaratot.


Még egy toxikus kapcsolatból kiléphetne valaki, addig ebből nem tudna, mert azt hinné hogy szeret, pedig magától valószinűleg nem választott volna téged.

2021. júl. 11. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

A másik nemet mondáshoz való jogának a semmibe vétele szexuális és/vagy párkapcsolati erőszak!

Normális ember meg akar erőszakolni egy másikat érzelmileg vagy testileg? NEM.

2021. júl. 11. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Elvileg pont úgy működik, hogy a másik nem tud róla, nem tehet ellene, nem oldható fel, és ő akkor se fog tudni elhagyni, ha szenved melletted.

Ez inkább olyan, mint amikor a lány italába a fiú drogot csempész, aki ezt _tudtán kívül_ megissza, a fiu pedig azt csinál vele, amit akar, akarata ellenére.

Így már érted, hogy mi a gond vele?

2021. júl. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

(A fő kérdés)

Ha magamhoz láncollak és azt mondom, mától az enyém vagy!

Vagy kényszer házasságra köteleznének, az gondolom neked se tetszene....


(Végig olvasva 😅)

"Úgy értem mivel jobb az, ha valaki manipulál, érzelmileg zsarol, sajnáltatja magát, bókol, virágot visz, szépeket mond, bármit csinál, akár nő, akár férfi, ha nem őszinték a szándékai? Aki kötést akar rakni vagy rakatni, annak általában őszinték a szándékai..."


Mindegyik birtokolni akar a manipulátor és a szerelmi kötő.

Őszintén azt akarja, s nem szeretné. (Remélem a mindkét értelemben érthető)


Én mindkettőt megkaptam. Tiniként birtokló voltam nagyon akartam, már szégyenlem mennyire...


Majd ugyan ilyen de fordított állásban megkaptam, ott el is hangzott a ♥️kötés egyik változata, azt még 3 hónap azt ende.


Valszeg a legtöbb ellenző vagy ateista azaz odamész ha megy megy, ha nem nem álláspont szerint gondolkozik. Vagy tapasztalatból mondja.

2021. júl. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Mert ott mégis a másik fél dönt, szerelmi átoknál pedig nincs meg a szabad választás lehetősége, olyanra kényszerítik amit nem akar, és sosem lesz igazán boldog benne
2021. júl. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Grimfox ***** válasza:
100%
A felsoroltak nagy része, ha pedig nem őszinte érzések vannak mögöttük, az összes ugyanúgy elvetendő, mint a szerelmi kötés. A szerelmi kötés ugyanakkor úgy történik, hogy a másik fél nem tud róla. A felsorolt manipulációról tud, és tud tenni ellene. A kötés ellen is tud tenni, elméletben. Gyakorlatban ritkán, mert nem tud róla. A mágikus technikák is "csak" képességek. De egy gyerek, és egy felnőtt képességei között is vannak különbségek. Ha egy gyerek átkarolja a lábad, hogy te innen nem mész sehová, az kevéssé zavar. Ha kell, még a gyerekkel együtt is odébb sétálsz. Ha egy felnőtt lefog, már nem mész sehová, amíg le nem hámozod magadról. A különbségek ennél is nagyobbak a felsoroltak, és a mágikus technikák között, de a lényeg az gondolom átment.
2021. júl. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. júl. 11. 09:33
 9/10 anonim ***** válasza:
21%
Mert szerelmi kötés nem létezik, nem mágikus praktikák meg igen.
2021. júl. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
21%
Sose mondtam, hogy negatívabb. Minden egy eszköz, ami arra rendeltetett, hogy istent szolgáljuk vele. Ha nem így teszünk, az negatív energiát szül. Ennek mértékét kell összevetni. Ha a 'más' eszköz nagyobb negatív, mint egy szerelmi kötés( ami kehet pozitív is, sőt régen csak pozitív volt), akkor csak a hülye állítja, hogy a kötés rosszabb, csak mert bableves.
2021. aug. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!