Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért van az hogy sok hülye...

Miért van az hogy sok hülye beveszi az ilyen "mágikus" átverős cuccost?

Figyelt kérdés

Vagyis,miért van az,hogy vannak emberek,akik pl:Kiadják magukat nagy boszorkánynak?Vagyis ilyen varázslónak,meg stb..

És vannak emberek,akik több tízezreket csalnak ki így,hogy például:

Én vagyok xy mágus,aki megjósolja az jövődet,vagy elmondja mit ne tegyél.

Vagy bírom hogy valaki,szerencse hozzó talizmányokat add el facebook-on..

Ennek mi értelme?

Ok,mágia,meg stb...



#facebook,eladás,pénz,mágia
2021. dec. 31. 07:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem ismerik a valöságot a természettudományokat, ha ismernék tudnák hogy ezek ellent mondanak a valóságnak. Horoszkop istenek szerelmikotes nem létezik.
2021. dec. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
jajmá, nekik a szellemek mondták, hogy van ilyen és kész. mit tudhatsz erről te kis oktalan?
2021. dec. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem alapjában véve nem szabad senkit bántani azért amiben hisz.


Ki ebben, ki abban. Én például ateista vagyok, számomra az is érthetetlen, hogy valaki magasztal egy "isten" nevezetű valakit, közben pedig gyerekek halnak meg, háború és éhínség dúl a világ egyes részein, van aki teljes életet él tele bűnnel, míg más 5 évesen meghal egy balesetben. De ők mégis megmagyarázzák hogy ő márpedig van és mennyire jó is ő. Közben pedig a vallás a legkárosabb dolog az emberiségre, lásd Közel Kelet, ahol embereket fejeznek le meg gyilkolnak le, a beteg hitük miatt.


Na mindegy, nem akarom a vallás felé vinni a dolgot, én csak csupán azt szemléltettem, hogy nem kell az embereknek érv, ha el akarják hinni vagy hinni akarnak abban amiben hisznek, akkor a télapótól kezdve a mágiáig mindenbe belekapaszkodnak.


Hogy ez mikortól válik betegessé, az megint más kérdés. Én úgy vagyok vele, addig míg nekem károm nem származik az ő hitükből, addig engem különösebben nem érdekel ki milyen talizmánt hord a zsebében. Viszont ahogy már írtam is, a belem kifordul mikor egy "isten" nevű krapekot piedesztálra emelnek, házalnak, tukmálják rád, x ezer kilométerrel arrébb meg gyerekeket fejeznek le, csak ott éppen úgy "allah" nevében. Számomra undorító.

2021. dec. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

Az ember szeret hinni, mert ahhoz nem kell gondolkodni, sőt: agy is alig kell hozzá, ez egy olcsó megoldás.

Aztán a hit vagy bejön, vagy nem.

Akinek bejön, az megspórolta a gondolkodást és eleve az agy fenntartását - akinek meg nem, az így járt.

2021. dec. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem azzal van a baj, hogy miben hisz az ember. Az a baj, hogy nagyon sok a csaló, aki ezzel visszaél.

Kolléganőm barátnőjét pillanatok alatt behálózta egy szekta, mert frissen gyászolt, maga alatt volt.

Akkor kapott észbe, amikor el akarták vele adatni a frissen, direkt a környékükön vásárolt otthonát, hogy a pénzt hagyja a szektára, és majd ők gondoskodnak róla.

2021. dec. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
86%
Hiszékenyek az emberek.
2021. dec. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Grimfox ***** válasza:
100%
Sokféle okból fordulnak emberek a csalókhoz. Elkeseredettség, alapvető hiszékenység, vagy csak egy "magasabb erőtől" várnak megoldást valamire, amiért ők maguk nem hajlandók erőfeszítéseket tenni. Hogy miért léteznek csalók, az már sokkal egyszerűbb. Pénz. Az emberek naivitásából, elkeseredettségéből, sok esetben szenvedéséből nagyon könnyű ilyen módon pénzt csinálni. Ezek az emberek egyszerű módszert keresnek arra, hogy sok pénzhez jussanak legális úton, de nincs tehetségük, vagy kedvük valódi munkát végezni.
2021. dec. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hisznek a termétszetfelettiben de annyira azért nem érdekli őket, hogy alaposan utána nézzenek annak amiben elvileg hisznek.

Ezért fogékonyak a csalók hazugságaira, a tudatlan ember hiszékeny. Aki nem csaló az eleve nem húzná le az embereket a szolgátatásért amit nyújt.

2021. dec. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Laylah ***** válasza:
100%

Nagyjából azt akartam írni, mint a 8. válaszoló. Hisznek a mágiában, ami még a kisebbik probléma ebben a felállásban. A nagyobbik az, hogy fogalmuk sincs róla, hogy hogy működik, hogy mit lehet elérni vele és mit nem, egyáltalán mi zajlik egy-egy mágikus aktus alkalmával. Az emberek zöme tündérmeséken nőtt fel, ne csodálkozzunk, ha további utánanézés híján továbbra is mágiának hiszik a mesékben látottakat, vagy hogy elhiszik, hogy bármit meg lehet csináltatni, ha eleget fizet az ember. Mert hát a "varázslónak" az úgyis csak egy csettintés, pár perces kis látszat-rituálé. Kicsit ugyanolyan felállás, mikor kihívod a szakit, mert elromlott valami a házban, és mivel semmit sem értesz hozzá, kénytelen vagy elhinni, amit mond.

Egyébként jellemzően ezek az emberek, akik bedőlnek a csalóknak, a leginkább életképtelenek. Mástól várják a problémáik megoldását, hogy nekik csak hátra kelljen dőlni és végignézni. Holott semmilyen mágia nem működik úgy, ha nem teszel érte fizikailag is. Ellenszélben nem hugyozunk. :)

2021. dec. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én teljesen egyetértek 3-assal.
2021. dec. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!