Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Létezett Atlantisz?

Létezett Atlantisz?

Figyelt kérdés
jan. 26. 00:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
7%
Most is létezik,sokan sokat buknak/buktak ott.
jan. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%
Atlatitsz midig létezet most is létezik csak a viz alat mer tull fejletek már a földre meg nem agyák át a tudást a mostani földlakoknak. még párszo le kel születni az itenieknek ahoz.
jan. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit azonosítasz vele.
jan. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
67%

Atlantisz a bolygó második nagy civilizációja volt.

Körülbelül 31 000 évvel ezelőtt egy mezőgazdasági jellegű civilizációnak indult, majd 21 000 éven keresztül virágzott, azonban sajnos egy elég negatív fejlődési irányba tartott.

Körülbelül 11 000 évvel ezelőtt elpusztult, amit nagyrészt magának köszönhetett.

A pusztulását megelőző évszázadokban-évezredekben három nagyobb csoport vándorolt ki -menekült el- Atlantiszról, ezek a mai Tibet, Peru, és Törökország területein telepedtek le.

jan. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

"nagyrészt magának köszönhetett"

Khmmm... egy vulkán robbant fel alatta. Pontosan ezt hogyan köszönhette magának?

Nem menekült meg senki, pár másodperc volt az egész. És nem 11e éve, sokkal később volt.

jan. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Atlantisz most is létezik a szívünk mélyén.
jan. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Igen
jan. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
55%

#4.

Miért pont ott? Tudomásom szerint a mai törökök, tibetiek és kecsuák nagyon távolról rokonok, mivel őseik mind Ázsiából származtak. A rokonság a tibetieknél és a törököknél, valamint egyébként a mongoloknál közeli, mivel mind belső-ázsiai eredetűek. Az inkák ezzel szemben nagyon távolról rokonok az ázsiaiakkal, különösen az eszkimókkal, akik Szibéria legkeletibb és legészakibb csücskében élnek.


De ha az ókori állapotokat vizsgáljuk: a mai Törökország területén, Anatóliában alapvetően görögök, frígek és hasonló kis-ázsiai népek, valamint hettiták, hurriták és hattiak, illetve perzsák éltek. Utóbbi népmátrix a mai kurdokéhoz hasonló lehetett. Mind indoeurópai népcsoport. Néha kitörtek odáig az asszírok is, de ez nem volt jellemző. Csak a legdélebbi részen éltek szemiták/sémiták (pl. Harrán városában). Tibetben mindig is tibetiek, illetve később települtek be mongolok, indiaiak és kínaiak is. A mai nepáliak és bhutániak egy jelentős része is Tibetből vándorolt el. Tibetbe pedig még nagyon régen, északról érkeztek az emberek. Peruban pedig alapvetően inkák éltek, akiknek a legnagyobb csoportjuk a kecsuák voltak. Mellettük számtalan kisebb népcsoport, törzs is élt ott. Az amerikai kontinensre az ember amblock bevándorló, és a Kelet-Szibériát, valamint Alaszkát, vagyis a Bering-szorost egykor összekötő földnyelven keresztül érkeztek Ázsiából, azon belül is Észak-Ázsiából az emberek. Később az európai hódítók érkeztek nagy számban Amerikába. Persze elméletek vannak rá, hogy korábban is felfedezték már, de ez nem járt különösebb népességmozgással, pláne nem a mai Peru területén.


Kikre gondolsz? Miért pont oda települtek? Állítólag kik a mai leszármazottaik? Mivel bizonyítod?

jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Szerintem a mitológiát kéne követni. Onnan tudjuk, hogy Atlantisz egyik királya egy Atlasz nevű pasi volt. A legenda szerint Perszeusz a medúza fejével elutazott Atlaszhoz és kővé/hegységgé változtatta a fejjel. Hol van az Atlasz-hegység? Észak-Afrikában. Atlantisz ott volt, ahol az Atlasz-hegység van, azaz valahol Afrikában kell keresni, ahova a görögök is eljutottak.

Tróját is a mitológiai sztori alapján találták meg és nem más alapján.

Tudjuk, hogy a Szahara nem mindig volt sivatag és volt egy zöld korszaka.

jan. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
48%

#9.

De Afrika nem egy sziget. Atlantisz ellenben egy szigeten feküdt. Kb. mint ma Nagy-Britannia, Japán, Ciprus vagy Srí Lanka. Platón azt írta a Kritiászban, hogy Atlantisz nagyobb volt Líbüánál és Ázsiánál. A mediterrán ember Ázsia alatt Kis-Ázsiát, Nyugat-Ázsiát értette, bár konkrét terület változott folyton (néha Perzsiát is belevették, néha csak Anatóliát és Arábiát, néha csak Perzsiát és Anatóliát, néha ezeknek is csak egy részét). A történetet Platón egyébként a bátyjától hallotta, aki egyiptomi papoktól hallotta. Az egyiptomiak is ezt a térséget értették Ázsia alatt, és nem az egész hatalmasságot. Kb. a római provincia területénél egy kicsivel nagyobb rész. Líbüa az Egyiptomból nyugatra fekvő területet jelentette, kb. a mai Líbia és Nyugat-Algéria területén. Ez nem olyan hatalmas, kontinensnyi méret, de ha még feltesszük, hogy Platón túlzott, a mítoszok pedig torzítottak - ahogy azok már csak szoktak -, akkor feltehetőleg arra utalt, hogy egy arányilag nagy sziget lehetett a korban. Emiatt kiesnek a mindenféle nagyon apró görög szigetecskék. Platón és az egyiptomiak nyilván nem hasonlították volna Atlantisz méreteit egy vele azonos kontinensen lévő, szintén szárazföldi területhez.


Ennyi erővel kiindulhatnánk az Atlanti-óceán nevéből is. Platón Héraklész oszlopain túlra teszi Atlantiszt, vagyis a Gibraltári-szoroson túlra. Milyen szigetek vannak azon túl? Kanári-szigetek, Azori-szigetek, Madeira-szigetek, a túloldalt meg nyilván a Karib-tenger van. Ezen térség szárazföldi oldalán, Afrikában fekszik az Atlasz-hegység is. Gyaníthatóan Platón erre a térségre gondolt, feltehetőleg inkább a keleti sávra (Kanári-, Azori- és Madeira-szigetek), mivel az még közelebb is volt Hellászhoz.


A gond pusztán annyi, hogy itt nincs nyoma semmiféle fejlett civilizációnak. Legalábbis eddig nem találtak semmi erre utaló jelet.

jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!