Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Létezett Atlantisz?

Létezett Atlantisz?

Figyelt kérdés
jan. 26. 00:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Szantorin sziget nem létezik."

EMBER!!!

CSAK VOLT sziget!

Felrobbant az egész!

Néhány törmelék szikla maradt belőle összesen!

jan. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"mivel ilyen paraméterekkel rendelkező, víz alatti helyet nem találtun"


Már írtam: mivel nem a víz alatt van, hanem a Szaharában.

Platón valószínűleg olyan katasztrófát írt, amit ismert. De az eredeti egyiptomi verziót nem ismerjük. Fogalmunk sincs, hogy mennyit írt át belőle vagy az egymásnak mesélő görög filózófusok mennyit variáltak rajta, amikor már Platón hallotta.


Ha az Iliászt hozod példának te is, akkor gondolom te sem gondolod azt, hogy minden úgy történt a háború során, ahogy az le van írva vagy éppen a még továbbaikban megtoldott trójai mondakörből minden úgy volt, ahogyan el lett mesélve.

Mert akkor keresgethetnénk kenteur tanítót is, aki oktatta Akhilleuszt.


A görög sztorik tele vannak fantasztikus elemekkel. Ilyen az istenek büntetéséből elsüllyedő sziget is. Szóval lehet nem ezekre kéne koncentrálni.

jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

#21.

Soha nem is volt. Nem így hívják!


#22.

Kiszáradt volna az általad mellékelt peremtenger/öböl?


Amúgy: NEM, a Szaharában SEM találtak semmit.


Az Iliászt az ókori görög gondolták valóságosnak, de ezt nem biztos, hogy egyáltalán a szerzője annak gondolta...


Trója földrajzi leírása szinén hiteles, ha a sztori maga jócskán mitikus.



A trójai háború előtt 2000 évvel nem volt görög civilizáció sem igazából. Hol vannak a kortárs utalások rá Mezopotámiából például?

jan. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"Kiszáradt volna az általad mellékelt peremtenger/öböl?"


Pont erről szól a zöld Szaharás cikk, amit linkeltem. Ha pl. Atlantisz valahol az egykori Tamanrasset folyó deltájában volt, akkor az mára teljesen kiszáradt és elnyelte a homoktenger. De mondom, rengeteg kagylót lehet találni arra, amik az emberi történelem alatt jöttek létre és a műholdas képek is alátámasztják ezt.

Próbáltam keresni áradásokra is példákat és úgy tűnik, hogy ez még ma is probléma a környéken:

[link]

[link]


"Amúgy: NEM, a Szaharában SEM találtak semmit."


Kivéve, hogy találtak. Erről volt szó eddig. A Tamansresset paleofolyó is egy új/friss felfedezés és korábban nem tudtak a létezéséről.

A Szaharában folyamatosan tesznek új felfedezéseket, mert sok minden van a dűnék alá temetve. Még Egyiptommal kapcsolatban is, amit 150+ éve kutatnak, tesznek új felfedezéseket.


"Hol vannak a kortárs utalások rá Mezopotámiából például?"


Nem tudom, nézz utána, lehet találsz. Plusz fogalmam sincs, hogy hogyan hívták őket azok, akik ott éltek. A görögök sok mindent átneveztek, még egyiptomi fáraókat is. Ezért van egy olyan érzésem, hogy az atlantisziakat sem ezen a néven emlegették a sumerek vagy egyiptomiak. Passz.

Plusz nem tudom, hogy miért gondolod, hogy ilyesmi feltétlenül megmarad. Még a Gilgames eposz sem teljes egészében őrződött meg.

jan. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
55%

És hogy ha most valaki azt mondja, hogy igen?


Akkor mi van?

jan. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!