Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Milyen irányban induljak el?

Milyen irányban induljak el?

Figyelt kérdés

CSAK az olvassa el akit érdekel a spiritualitás vagy van benne tapasztalata !

Mindenki akivel találkoztam valamilyen formában az már választott egy "irányt" a mágiában. Pár példa : van aki sigillel és szimbólummal dolgozik,van aki manifesztál meg holdállásokat vesz figyelembe ,valaki boszorkánynak vallja magát... Csak én vagyok ennyire elveszve. Nekem ezek közül egyik sem volt szimpatikus amikor kipróbáltam.

Az egyetlen "erősségem" a tárgyak elbájolása volt ( sokan nem ismerik) és az" energiákkal való dolgozás". Mármint ez fura így kimondva. Ez pl tegnap történt : családtagomnak fájt a karja és a lába egy ponton, oda helyeztem a kezem fölé kb 3 cm-vel ,ott de csak is azon a pontokon ahol fájtatta rendesen forróságot éreztem a tenyeremen ,aztán 5 perc múlva mondta, hogy elmúlt a fájdalom. Viccből szoktam mondani ilyenkor ,hogy fogadd el a pozitiv energiákat amit küldök és kimondatom az adott személlyel ,hogy elfogadom :D de sosem gondolom teljesen komolyan,mégis mindig beválik ,mindig csökken vagy elmúlik az adott személy fájdalma ha ezt csinálom. Vagy pl másik eset ,hogy úgy tettem valakivel mintha "elhúznám" kézmozdulatokkal a negatív energiákat tőle , na ezutánt kiszűnt a feje ( mivel addig fájt) és 2 napig rázta a hideg ( hát ez nem tudom mennyire pozitiv de valamit lehet nem jól csináltam :D) . Reiki lenne ? Nem vagyok teljesen biztos ,hogy ilyen "képességekkel" hogyan induljak el,ha érdekel ennek a világa. Ez csak néhány eset volt a 10-ből kb ( annyira nem gyakorlom csak ha szabadidőm van )



febr. 3. 21:00
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
Menj már el a kérdésem alól :D köszi
febr. 5. 02:18
 22/48 anonim ***** válasza:
42%
Őszintén gusztustalannak tartom hogy ennyi gyűlölködő komment van. Mi bajod van azzal ha valaki miszticizmussal foglalkozik és jól érzi magát benne? Ha bajod van azzal hogy valaki ezotériával foglalkozik a helyedben elgondolkoznék azon mi is váltotta ki az azonnali ellenszenvet egy idegennel szemben. Nem is ismered, és sanszos hogy nem a kérdezővel hanem veled van a probléma. Menj és oltogass olyan embereket akik tettek azért hogy megkapják, pl gyűlölködő kommenteket hagynak random emberek ártatlan kérdésein. Szánalmas ez a viselkedés.
febr. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
42%

Grimfox elég vicces hogy óva intesz valakit az avatásos rendszerektől, az összestől, de nem indoklod meg miért, aztán kiderül hogy a saját elfogultságod miatt. Amivel nincs baj de akkor fejtsd ki mi a TE problémád vele, és adj a kérdezőknek teljes képet, aztán döntsenek maguk. Tök okés hogy van aki szeret csoportban dolgozni és az is ha valaki soloban tudja tolni.

Én magam nem állok 100%-ig az avatásos rendszerek mellett, mert nem ismerem az összeset és én is hallottam sztorikat arról hogy kihasználtak embereket, de ahol jelenleg vagyok egy végtelenül elfogadó és bulis társaság akikért magamtól tennék meg bármit.

Kérdező: az ÉN meglátásom az avatási rendszerekkel kapcsolatban a következők:

1. Azért van értelme az avatásoknak mert a legtöbb lényege hogy egy végtelen energiaforrással kapcsolnak össze, amit használni tudsz az adott rendszeren belül.

2. Ezeket az avatásokat nem feltétlenül kapod frutti helyett, hanem elő kell készülni valamelyest lexikális és gyakorlati szinten is. Ha nem tennéd olyan lenne mintha a kezedbe nyomnának egy láncfűrészt hogy tessék szobrászkodj vele és tartsd karban. De ha nem tudod szétszedni, beüzemelni nagyon csúnyán elkapálhatsz dolgokat. Másoknak is és magadnak is árthatsz egy jószándékú cselekvéssel.

3. Ha avatási rendszerben akarsz dolgozni, lesz nálad legalább egy vagy inkább több tapasztaltabb egyén akikhez bátran fordulhatsz segítségért és tanácsért.

4. Azért érdemes körültekintően és fentartásokkal megközelíteni ilyen rendszereket mert ha valamelyiknek nem tetszik az értékrendszere vagy ha a társaságban ítélkező emberek vannak, vagy éppen főnökösködőek, nagy valószínűséggel nem a legjobb helyen jársz.


Lehet hogy olyan ember vagy aki szabad úszóként jobban ki tud teljesedni. Lehet hogy tök jót tenne ha megtalálnád azt a csoportot ahol támogatva vagy és el vagy látva hiteles információkkal.

Így vagy úgy de szerintem senkinek nem árt ha tud ezekről a rendszerekről, és átlátja a működésüket. Sose hallgass olyanokra akik ki akarják ölni a kíváncsiságod bizonyos dolgok iránt. Ne csak az ő véleményük alapján ítélj meg dolgokat. Járj utána, nézd meg magadnak és dönts belátásod szerint.


Felsorolok pár számomra érdekes dolgot aminek utána tudsz járni tudás bővítés céljából:

Gerald Gardner: wicca kialakulása (esetleg egy magyar oldal amin fent van pár hasznos infó ezzel kapcsolatban) [link]

Aleister Crowley: Thelema [link]

Skandináv mitológia: [link]

Ezek csak azok a források amik nekem személy szerint beváltak, elég terjedelmesen és érthetően írnak a rendszerekről és használom is őket gyakorlatban.

febr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
18%

23-as vagyok (csak ezt elfelejtettem hozzá tenni)

Amit gyakorlati okkultistáknál észrevettem, hogy majdnem alapműnek számítanak a következő dolgok ismeretei:

- Tarot vetések és különböző paklik rendszere (Rider, Crowley, stb) illetve a tarot története és kialakulása.

- Görög asztrológiai megfeleltetések (Nem a napi horoszkópra gondolok azt hülyeségnek tartom) a különböző bolygók tulajdonságai, hozzá rendelt növények, ásványok, színek, munkaterületek stb. Nem feltétlenül dolgozik asztrológiával a legtöbb okkultista és nem is feltétlen hisz benne, viszont ha rituálézol ez a rendszer egy jó alapot ad arra hogy tudatosan építs fel egy spellt. (ezt ezért használom, azt azért, ennek a bolygónak az aspektusát azért hozom be a munkámba mert ilyen eredményt akarok elérni stb.) Ez kb egy közös nyelv hogyha energiák aspektusáról akarsz valakivel beszélni. Mint az orvosoknál a latin nyelv, mindenki ismeri, könnyebb vele példálózni, különböző entitások vibeját könnyebben leírod másoknak a bolygókkal, hogyha meg akarod valakivel osztani a tapasztalatod, meg amúgy is, a mágikus munkát úgy jellemezném mint a programozást. Te a gép kezelője vagy, a gép pedig a tudatalattid aminek eszközöket, példákat adsz a rendszerek ismeretével.

- Skandináv rúnák: Kifejezetten jól tudnak jönni sigil készítéskor (ugyanígy a bolygójelek a fent említett indokok miatt)

- Alkímia. (Ez annyira nem elterjedt, és én magam sem ismerem még eléggé viszont erdekesnek tűnik és komolyabb okkultisták is szoktak vele példálózni)

- Állandóan használt jelek mélyebb ismerete az okkultban, pentagram, hexagram, micro és makrokozmosz ismerete, mi a különbség stb.

- Kabbalista életfa, a szférák leírása és megértése.

Ha ezeket a témákat körüljárod rengeteg hasznos infót kapsz amit használhatsz a praxisod fejlesztésére, gyakorlatiasítására, valamint lesz egy közös nyelved a komoly okkultistákkal. Na most nem azt mondom hogy ezeket kötelező végignyálazni, viszont nagyon hasznos az összes, és ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz :D Remélem hasznos volt az infó. Ha szeretnél beszélgetni ezekről, írj nyugodtan privátban :)

Tardsd szem előtt azt is hogy nem kell elköteleződnöd semmi mellett ha nem akarsz, még csak az se kell hogy pontosan meg tudd jelölni milyen "fajta" boszorkány vagy. Te te vagy, tudsz amit tudsz, és maradj mindig kíváncsi. Ha ez megnyugtat, én sem tudnám pontosan jellemezni milyen úton vagyok mert kicsit mindennek a mixe, és a saját meglátásom szerint megyek. Van téma amiben gyakorlott vagyok (pl növények, állatok) van amiben nem, viszont érdekel. 6 éve foglalkozom okkultizmussal, és nem tudom magam jellemezni :D Ezt csak azért mondom hogy tudd: nem vagy kevesebb vagy "bénább" amiért nem tudod jellemezni a praxisod. Ha meg is próbálnád, akkor is lesz valaki aki belekössön hogy "aztat nem úgy kell ám csinálni" Sosem találsz mégegy olyan okkultistát/boszorkányt aki 100%-ban egyetért majd a te, vagy bárki más módszereivel. Amíg kíváncsi vagy és érzed hogy fejlődsz, és azt is, hogy egészséges irányba halad az életed, (akár épp széthullik vagy formálódik) tudd, hogy jó úton jársz <3

febr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
65%

Huhh...te valami igazán sötét-negatív úton jársz szerintem. Gondolom egy fekete mágus szervezet, vagy ilyesmi?

Egyébként mi a tarot eredete, csak kíváncsiságból kérdezem.

febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
54%

25-ös én azon az elven megyek, hogy amíg azzal nem ártasz, azt tégy amit akarsz. Semmi olyan sötét-negatív nincs ebben mint amilyet a horrorfilmekben belekalapálnak az emberekbe.


Visszatérve a kérdésedre a tarot ismert eredete szerint egy társasjáték volt a reneszánsz kori olaszországban, és az 1500-as évekig kb semmi köze nem is volt a jósláshoz. (teljesen érthető hogy humbugnak tartják sokat, lehet hogy az is, arra viszont szerintem mindenképp jó hogy egy helyzettől két lépést hátráljunk és több szempontból értsünk meg dolgokat) Csak később kezdték használni jóslásra, mint a kockákat. Két különböző tarot kártyát is másképp kell használni, mert a művésznek van egy saját rendszere, amik miatt eltérőek lehetnek a kártyák jelentései.

Miből gondolod hogy "sötét-negatív" úton járok? Mit jelent neked a "sötét-negatív" kifejezés? :D Csak kíváncsi vagyok hogyan jött ez le a válaszomból (lehet hülyén fogalmazok vagy nem tudom)

febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
34%

Köszi a választ.

Azok a témák és területek amiket felsoroltál, nem kapcsolódnak egymáshoz, tehát nem egy hiteles úton haladó tanuló vagy, hanem valami freestyle csapat vagytok....ami nem lenne baj, úgy fognám fel hogy keresők vagytok, azonban az avatás, és a befogadó csoport mást sugall.

Anélkül hogy ítélkezni szeretnék, ti valami vidám lucifer-sátánista-stb csoport lehettek, van pár gyakorlatotok amik máshonnan származnak, és valamilyen megtapasztalásokat adnak, de ez nem a pozitív út az én "értékrendem" alapján.

Simán lehet persze hogy nem a megfelelő szeletét mutattad meg vagy én nem azt láttam meg, de ez csak egy forum :)

febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

Oooh értem, akkor eléggé félreérthető voltam XD Ne haragudj, az útkeresős részt a saját személyes praxisomra és a társaim mentalitására értettem, nem pedig a rendszerre amiben dolgozunk. A csoport ahol vagyok egy konkrét vallási közösség, a felsorolt összefüggéstelen dolgokat nem tartalmazza :D Ezeket úgy vettem észre hogy olyan okkultisták ismerik egyetemesen akiknek semmi közük egymáshoz, és nem a társaimra gondoltam itt :D

Szóval így a közösségnek van egy sajátos rendszere ami nem mixeli a folklórokat, de a vallás amit képviselünk alapvetően nem zárja ki a többi hitrendszert és vallást. Hogy mondjam... a mi vallásunk mellett követhetsz más vallást is, ami nem zárja ki az előbbit :D bocsi hogy hülyén fogalmaztam, nem akartam a csoportomról túl sokat mesélni, mert ha valakinek ide vezet az útja úgy is megtalál minket, de nem térítünk senkit, és nem is a csoportomra akartam a felsorolásokkal mutatni. Ezek csak ilyen szabadúszó okkultista ismeretek voltak amik felé tudja a kérdező venni az irányt, ha megtetszik neki valami.

"Vidám lucifer-sátánista" XD ez nagyon aranyos, és köszönöm hogy ilyen nyitottan állsz hozzá az egész beszélgetéshez :D

febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

23-asnak köszönöm a válaszát,mivel igazán sok mindenre kitért ,és új dolgokat tudtam meg.

"Vidám lucifer-sátánista csoport" hát ezen meghaltam :D

23- as lehet nem ideillő kérdések és lehet nem is foglalkozol ilyesmivel , de egyébként van véleményed esetleg a talizmánokról? És halottál már a tárgyak elbájolásáról? ( Ez kicsit hülyén hangzik ,mármint a megnevezése :D egyébként én ezt egy hozzáértőtől

tanultam )

febr. 5. 12:51
 30/48 anonim ***** válasza:
Igen, ami azt illeti ez egy elég gyakori dolog amit régen és ma is elővesznek az emberek ha mágiáról van szó,és el akarnak érni valamilyen hatást. Én pl az ékszereimet szoktam elbájolni nagyon gyakran. Már csak praktikussági szempont miatt is. Magammal hordom de legalább nem marad a zsebemben, és kevésbé félek attól hogy elhagyom őket. Te hogyan szoktad elbájolni a dolgaid? Mit látsz magad előtt ilyenkor?
febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!