Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Válaszút előtt állok, valamely...

Válaszút előtt állok, valamelyik irányba el kell induljak, de nehéz a döntés, kíváncsi lennék laikusok véleményére?

Figyelt kérdés

Tehát, asztalos vagyok, alkalmazottként megkeresek 300.000ret, de sajnos a rossz állapotú házam, a lakáshitel, a gyereknevelés, a rendszeres kiadások és párom havi 200ezre mellett szart sem ér ez a pénz, egyszerűen nem jutunk egyről a kettőre,

Kb 2 lehetőséget látok magam előt:


1. Saját műhely létrehozása itthon, nos kb 2millió hitelből tudnék építeni egy 36négyzetméteres kis műhelyt, ahol tudnék panelkonyhákat, gardrobokat, ilyesmi munkákat vállalni, természetesen egy ilyen mühely nem tud hivatalosan működni, szóval a számlázás az kacifántosan de megoldható, van rá kiskapu.

Így havi 3-400al ki lehetne egészíteni a keresetemet, de így konkrétan reggeltől ájulásig munka lenne, előbb a főállásomnál aztán otthon. Nameg ehhez is hitel kell, szóval amíg nem indul be a vállalkozás addig egy plusz törleszteni való…


2. Elmegyek ausztriába ahol egy átlag asztalos 2000-2600euro közt keres, az én tudásommal be merném lőni a 2600as szintet, de ez esetben messze lennék a családtól, a gyerektől (13éves) ellenben igaz messziről de meg tudnám őket támogatni rendesen.

Nem dolgoznám halálra magam, lehúznám a napi 8-9 órácskámat, aztán utána este ellenék mint hal a vízben. Legritkábban pedig 2-3hetente haza tudnék jönni. De amint tudok venni egy értelmes autót, akár minden hétvégén “csak 400km”


Szóval szerintetek melyik a jobb döntés?



2022. nov. 21. 13:11
1 2
 1/17 anonim válasza:
89%
Elmész Ausztriába és kiviszed a családot. Értelmes ember menekül Magyarisztánból.
2022. nov. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megadtad magadnak a választ /2. opció/.

Tényleg most itthon nem érdemes belevágni vállalkozásba, még rosszabb lenne, most csak vegetáltok de ha nem lenne megrendelés akkor igazi nagy bajban lennél. Csak megsúgom én Szlovákiába járok át dolgozni és jobban keresek a szakmámban (villamosipar) mint itthon, plusz euróban kapom itt is a fizetést.

2022. nov. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Ha vannak kapcsolataid és biztos vagy abban, hogy a saját műhelyedben lenne elég megrendelésed, akkor a helyedben kimennék külföldre összeszedni a 2 milliót ami kell hozzá plusz némi extrát és utána hazajönnék.
2022. nov. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Isten ments utána itthon elcseszni a kinnt megkeresett pénzt, hogy kezdődjön előlről a magyar vesszőfutás.
2022. nov. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%

1. Saját műhely

Eleinte dolgozol te ott, aztán felveszel alkalmazottat. Később a gyereknek is lesz mit átvenni. Ne hagyd itt a családodat, ki tudja mire jönnél vissza...

2022. nov. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
82%
Mindenképp külföld.. Szerintem te is látod, hogy ennyi pénz nevetséges. Ha tudsz egy műhelyt létrehozni, akkor bele fogsz pusztulni a rengeteg melóba, semmi idő nem lesz a családra, akikért ugye dolgozol nem beszélve arról, hogy a folyamatos fizikia munkának lehetnek egészségügyi kockázatai. Megérné két- három év után szívrohamot kapni? Na meg az adózással való ügyeskedés is bármikor kibukhat, én biztos nem kockáztatnék. Ha valóban jó vagy a szakmádban akkor azt külfölfdön sokkal jobban fogják értékelni mint itthon, jelenleg nekünk is ez a terv a párommal, hogy lelépjünk innen. Ami fontos és nem írtad, hogy a nyelvet mennyire beszéled? Én több osztrák munkakeresős csoportban is benne vagyok és az ilyen jellegű szakmunkákhoz elvárás legalább a minimális német nyelvtudás, de persze utána kell járni alaposan, van ahol szállást is adnak stb. Én ezt az opciót mindneképp élhetőbbnek tartom, az is lehet hogy idővel kimenne hozzád a család is, szóval nem is kéne annyit ingázni. Ez persze csak az én véleményem, a végső döntést neked kell meghozni, mindenesetre kitartást kívánok bárhogy is alakul!
2022. nov. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
4 3as vagyok, mivel nem írta a kérdező opcióként, hogy mindannyian együtt költözzenek, így azt feltételezem, hogy nem akarnak, ezért a kérdésre válaszoltam, ötvözve a 2 opciót. Egyébként szerintem sem érdemes visszaköltözni, de mások vagyunk, van, aki nem akar elmenni Magyarországról.
2022. nov. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Kimész, aztán ha stabil melóhely van, viszed a családot. Annak nincs értelme, hogy tolod a pénzt haza és tartósan külön éltek.
2022. nov. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%
Csak azt ne csináld amit az ötös írt!!
2022. nov. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek asztalosokat, mindkettő a főállása mellett maszekol, mert főállású vállalkozóként nagyon nem érte meg nekik!!


Én a 2. opciót ajánlom neked, de úgy, hogy miután megvetetted a lábadat Ausztriában, vidd ki a családodat is és jó életetek lesz!!

2022. nov. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!