Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mikorra érti meg a tudomány...

Mikorra érti meg a tudomány az okkultizmust?

Figyelt kérdés

Mikor lesz olyan fejlett a tudomány, hogy az ezotériát megértse, hogy a dolgok úgy igazak ahogyan az okkultisták vannak és hogy egy sorsszerű reinkarnáció irányítja a lélekvándorlást ?


Már kapizsgál valamit a fizika http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__3..


Szerintem még az Én életemben ez meg fog tőrténni kb 50 éven beül. te menniyt adsz neki ?


2012. szept. 9. 19:44
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Coffos!

Ha ez a science-fiction-bajnok Nemere egy polihisztor, akkor én meg a teremtő atyaúristen vagyok!

Ezentúl jól gondold meg, hogy melyikünknek hiszel, különben a pokolban végzed!

2012. szept. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 Pietrosol ***** válasza:
61%

Szia!


Nagyon sok jelenséget ismernek a kvantumfizika által,csak az analógiákat nem ismerik el(legalábbis hivatalosan) az emberi elme és a jelenségvilág között!


Smartguy86!


Egyetemi éveim alatt részt vettem néhány kísérletben,ami a növények közti kommunikációt kutatta,bár a kísérlet eredeti célja a betegségrezisztencia kialakulása volt az eredmények egyértelműsítették,hogy valamilyen úton kommunikálnak egymással a térben hermetikusan elzárt egyedek!


A kísérlet a vírusfertőzött paradicsom táptalajok fertőzőképességének az idejét és a beteg egyedek számának a növekedését kutatta!Az eredmény azt mutatta,hogy az ugyanabba a talajba visszaültetett paradicsomok közt vegetációnként megduplázódtak a beteg egyedek!Eddig az eredeti kísérlet!


Amitől leesett az állunk:vírusfertőzött paradicsomok az immunválasz révén antitesteket kezdtek termelni,ez eddig is ismert volt,meglepetés nincs,viszont olyan egyedek is elkezdtek antitesteket termelni,amelyek a kísérletben nem vettek részt,ráadásul a kísérlet helyszínétől meglehetősen távol,egy másik zárt helyen voltak!Hogy a dolog még érdekesebb legyen,kiderült,hogy az utóbbi populáció egyedei nem tartalmaztak vírust,csak antitestet!Ez pedig csak úgy lehetséges,ha a fertőzött egyedek információt juttattak az egészséges populációhoz!


Te miképpen fogadsz be információkat?Segítek,úgy hogy az érzékszerveid által felfogod azokat és ezek érzeteket keltenek benned!Bármilyen nehéz is,fogadd el hogy éreznek a növények!

2012. szept. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 Antimod ***** válasza:
23%

"olyan egyedek is elkezdtek antitesteket termelni,amelyek a kísérletben nem vettek részt,ráadásul a kísérlet helyszínétől meglehetősen távol,egy másik zárt helyen voltak"


Erre van az ún. morfogenetikus mező elmélet, de ez csak hipotézis, amit jó volna igazolni valahogyan. Ez új távlatokat nyitna a mai tudomány számára, és megnyitná az utat a beszűküléséből.

2012. szept. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
20%

"Smartguy" én nem csak a neved alapján mondtam, amit mondtam, hanem a hozzászólásaid alapján is.

Olyan pökhendi, kioktató stílusban válaszolgatsz, hogy az hihetetlen!

Válaszolj normálisan, mondjuk: "Én ezzel nem értek egyet..." vagy "Én úgy gondolom", mindjárt más lenne, de te simán nekiestél a Kérdezőnek.

Nem tudom, miért kell így lekapni a tíz körméről, ez a modor borzasztóan ellenszenves.

Kioktatóan válaszolsz, pökhendien, agresszíven, ez az, ami nekem nem teszik, nem pedig az, hogy az okkultizmust hülyeségnek tartod.


Én is annak tartom egyébként, de nem válaszolnék így soha, vagy nem is válaszolnék és kész!


Az meg nem okkultizmus, hogy a növények éreznek!

Igen, a növények és az állatok is éreznek, kísérletek bizonyítják, hogy az egerek, tengerimalacok, kísérleti állatok sokkal jobban fejlődnek, és teljesítenek, ha napi fél órára szeretgetik, kézbe veszik őket.

Ennyi csak, ugyanaz a gondozás, mint a kontroll csoport tagjainál, csak a törődés a különbség, ami nem mérhető, de mégis létezik, és változásokat okoz.

Jó irányú változásokat.


A szeretet, törődés, odafigyelés, a hit a másikban nem mérhető műszerekkel, mert ugyan mégis mivel mérnéd????

Semmivel!

Nem tudod mérni!

Na, de azt senki nem állíthatja, hogy ezek a dolgok nem léteznek, és nem befolyásolják az élőlényeket.


Ezek érzelmek, nem okkultizmus, mitől lenne az?

Vagy te az érzelmeidet is "mérni" akarod, vagy "tudományosan bizonyítani"?

2012. szept. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 Smartguy86 ***** válasza:
81%

#25 - Az érzelem, mint olyan, egy hormonkiválasztódás eredménye. Így mérhető! Az endorfin hormon okozza az agyban azt a jóleső érzést, amit az öröm, a biztonságérzet és a szeretve lét ad. Bizonyos kutatások azt is állítják, hogy a halál pillanatában sokaknál tapasztalt "fehér fény", vagy a vele járó jól eső boldogságérzés az agy végső küzdelemben kierőszakolt hormonlöketének tudható be, hogy ezzel enyhítse a fájdalmakkal járó szenvedést. Más kérdés, hogy a fehér fény a látóideggel és a látóközponttal is kapcsolatban van. Néhányan ezt is szeretik vallási okokkal magyarázni, holott nem tapasztalja minden ember - a halálból visszahozottak jó, ha 20%-a tapasztalja meg ezt. Erre se kell mágikus magyarázatot keresni, mégis sokan egyből paradicsomot meg mennyországot kiáltanak, csak mert azt hiszik, az is biztos fehér és fényes.


Növények antitest-termelése: esetleg azt kéne megvizsgálni, hogy az a bizonyos növénybetegség hogyan is terjed. Erősen kétlem, hogy a kísérleti telep összes növényét egytől-egyig átbogarászta valaki, és megnézte, nem jutott-e rá a kórokozóból illetőleg valami rovarból, ami terjeszti (lásd a földbe átültetett növény esete - mi a garancia, hogy nem a föld miatt van? azon a földön előtte fertőzött növény élt, nem?)


Abban viszont egyet értünk, hogy attól, hogy valaki érez valamit, még nem kell egyből okkultizmust kiáltani. Az érzelmek is kutatás tárgyát képezik, és vannak is szép eredmények. De az egésznek abszolút nincs köze az okkultizmushoz, meg azokhoz a dolgokhoz, amit az állít. Ez az egész csak félrevezetés, takarózás, hogy az okkultizmus és az érzelmek összefüggenek vagy azonos tudományos területet alkotnak.

2012. szept. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 Antimod ***** válasza:
11%

"Néhányan ezt is szeretik vallási okokkal magyarázni, holott nem tapasztalja minden ember - a halálból visszahozottak jó, ha 20%-a tapasztalja meg ezt. Erre se kell mágikus magyarázatot keresni, mégis sokan egyből paradicsomot meg mennyországot kiáltanak, csak mert azt hiszik, az is biztos fehér és fényes."


Először is, a fehér fény abban a 20%-ban sem feltétlenül jelentkezik mindenkinél - csak 70% körül (statisztika). Másodszor: nem csak fehér fényt látnak többnyire, hanem rengeteg minden mást is - halott hozzátartozókat, különös tájakat, egyéb embereket, állatokat. És ami a lényeges: testen kívüli állapotban közvetlen környezetüket is (bizony, vakon született emberek is, kifejletlen látóközponttal). Nem túl valószínű, hogy az agy vér nélküli állapotában képes volna ilyen komplex víziókat létrehozni. A transzcendens megtapasztalásokról, üzenetekről nem is beszélve.

2012. szept. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 Smartguy86 ***** válasza:
77%

De itt nem is vér nélküli állapotról van szó, pusztán oxigén nélküli állapotról. Felhívnám a figyelmedet, hogy a vér szén-dioxid koncentrációjának feldúsítása - pl. flakongáz szívása - bevett szokás olyan egyéneknél, akik hallucinációkra, trippekre vágynak.


Valószínűsítem, hogy azért tapasztalják meg csak kevesen ezt az élményt, mert sokuknál a sokk-hatás miatt már az agy leblokkol. Aki viszont pl. vízbe fullad, majd újraélesztik, az könnyedén megtapasztalhat ilyen trippeket közben, mivel az agya arra a pár pillanatra, vagy akár 1-2 percre is oxigénhiányos állapotba kerül.


Érdemes lenne utánanézned, hogy milyen élményekkel jár egy ilyen trip. Ugyanis amiket leírsz, egytől-egyig megtapasztalhatók hallucinogének által is, sőt gázszívással is. Még a testen kívüliség érzése is. Az meg, hogy elhunyt hozzátartozókat lát - ehhez nem kell meghalni, elég ha álmodsz róluk. Az információ ott van az agyadban.

2012. szept. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 Smartguy86 ***** válasza:
77%
Még annyit tennék hozzá, hogy ahogy az álomnál is, az ilyen újraélesztéseknél is sokan semmire nem emlékeznek abból, amit azalatt az idő alatt tapasztaltak. Az álom és a halálközeli élmény kb. azonos esemény.
2012. szept. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
77%

# 3:

"Az ezotéria be is van sorolva a megfelelő helyre, azaz pszeudotudományok közé!"


A pszeudotudomány szó szerinti fordítása az, hogy KAMUtodomány...

2012. szept. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 Antimod ***** válasza:
62%

"Érdemes lenne utánanézned, hogy milyen élményekkel jár egy ilyen trip."


Inkább neked kellene utánanézned! Egy trip nincs komoly értékformáló hatással. Azonban aki mély HKÉ-t élt át, hátralévő életére teljesen és gyökeresen megváltozik. Egy-két hallucináció ilyenre nem képes.


"Még a testen kívüliség érzése is."


Rengeteg autentikus, igazolható eseményt láttak már testen kívüli élmény során, amelyről nem szerezhettek volna tudomást másképpen. Ezért ezt - a magam részéről - nem hallucinációnak, hanem igazoltan valós élménynek tekintem.


"Az meg, hogy elhunyt hozzátartozókat lát - ehhez nem kell meghalni, elég ha álmodsz róluk. Az információ ott van az agyadban."


Nem minden, nagyon sok esetben új információkhoz jutnak hozzá így.


"Az álom és a halálközeli élmény kb. azonos esemény."


Nagyon nem, ugyanis ilyen rengeteg kutatás volt. Az összes HKÉ-s egybehangzóan állítja, hogy sokkal valóságosabbnak élték át egy álomnál, sőt, a mindennapi valóságnál is. Teljesen más élmény volt számukra.


És miért álmodnának az emberek szinte ugyanazokkal az elemekkel? Azok is, akik balesetet szenvednek vagy kómás állapotban áll le a szívműködésük. Ők nincsenek tudatában annak, hogy a halálukon vannak.


Egyébként az abszolút perdöntő tanulmány Dr. Kenneth Ring nevéhez fűződik, ő születésük óta vakokat kérdezett ki. Ők is ugyanilyen élményekről számoltak be, azaz láttak, pedig a vakok soha nem álmodnak vizuálisan, hiszen ahhoz vizuális emlékképekkel kellene rendelkezniük. Nagyon úgy néz ki, mégsincsenek ott a HKÉ elemei az agyban, ahogy te gondolod.


Nem akarom a HKÉ-t túlmisztifikálni, de biztos vagyok abban, hogy nem magyarázható élettani folyamatokkal, mert a megfoghatatlansága mellett számos transzcendens vonást is hordoz. Ezt a következtetést több hónapnyi tanulmány és esettanulmány tanulmányozása (de szép mondat) után vontam le. Pedig szkeptikusként álltam hozzá.

2012. szept. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!