Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mikorra érti meg a tudomány...

Mikorra érti meg a tudomány az okkultizmust?

Figyelt kérdés

Mikor lesz olyan fejlett a tudomány, hogy az ezotériát megértse, hogy a dolgok úgy igazak ahogyan az okkultisták vannak és hogy egy sorsszerű reinkarnáció irányítja a lélekvándorlást ?


Már kapizsgál valamit a fizika http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__3..


Szerintem még az Én életemben ez meg fog tőrténni kb 50 éven beül. te menniyt adsz neki ?


2012. szept. 9. 19:44
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
100%

Az okkultizmus, nem azokról a démonokról, és konyhabútor ajtó csapkodó szellemekről szól, amit a tinicsajok idézgetnek, mikor együtt vannak, és az ostobaságuk eléri a kritkikus szintet?


Ennek nincs köze a tudományokhoz.


Mikor lesz olyan fejlett a tudomány. Ahhoz legyen fejlett, hogy hova tedd a lovas szobrot a lakásban, hogy legyen pénzed vagy ahhoz, hogy démon ufókkal folytasson önkényuralmi űr diktatúrák megdöntésére kirobbant háborúkat?


A kérdező kérdésében olyan dolgokat kezel tényként, amelyek sikeresen blamálják az egész témát. Egyébként ez a Kis Coffos amellett, hogy még 3 másik névvel is trollkodik itt direktbe választ olyan forrást, amit mindig ilyen közismerten ismeretlen emberek készítettek. Ezzel elhinti a széthúzás magvait, és utána jön a sz@r lavina. Ti az ő unatkozása révén húzzátok fel magatokat.


Küzdjetek inkább bajusszal a gyökérség ellen polgártársak!


"A medveállatka (Tardigrade) mikroszkopikus teremtmény, általában a fűszálak és levelek végén összegyűlő harmatcseppben él. Ha a csepp elpárolog, akkor sincsen semmi baj. A medveállatka "téli álomba" merül, egészen addig, míg újra nem esik az eső. Ha újból vízbe kerül, rögtön feléled - még akkor is, ha erre csak 100 év múlva kerül sor!"


Üdv!


Információ Kapitány

2012. szept. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 Pietrosol ***** válasza:
59%

Smartguy86!


Minden növény ki lett emelve a közegéből és laborvizsgálaton esett át!Még egyszer!Az általunk pipettával lefertőzött növények között természetesen találtunk vírust és antitesteket,míg a szomszéd épületben levő növényekben nem találtunk,csak az antitesteket!


A TOCV vírus egyébként cseppfertőzéssel(eső,pára)terjed,de annak tükrében,hogy csak antitesteket találtunk és a betegségnek nyomai sem voltak a paradicsomokon,a fizikai fertőzés kizárt!


Az ültetőközeg a telepítés előtt forró gőzzel lett fertőtlenítve!Ez a legmegbízhatóbb talajfertőtlenítő eljárás,mert tökéletesen kicsap minden fehérjét!Ezen a hőmérsékleten a TOCV (ha egyáltalán előzőleg lett volna a talajban) gyakorlatilag megsemmisül,de mivel nem találtunk vírusokat,sem maradványokat,csak antitestet ez lényegtelen!


Szerintem neked nincsenek szövegértési problémáid,csak ragaszkodsz az előzetes elképzeléseidhez!Pedig az ember nem abból tanul,ha bezárkózik a saját gondolataiba,hanem,ha befogad addig nem ismert dolgokat is!


Szerencsére 2004 óta Olaszországban már kutatják a növényi kommunikációt és érzelmeket,náladnál nyitottabb emberek!Gondolod,hogy áldozna az Olasz kormány erre pénzeket,ha nem lenne ezekben az új gondolatokban koncepció?

2012. szept. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:

Jó kis unalomüzö válaszokat provokáltál ki Coffos Veronika :)


Smartguy okosakat ír, a nevének megfelelöen :D

2012. szept. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 yossarian44 ***** válasza:
74%
Pietrosol, az eredményeket hol publikáltátok?
2012. szept. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
92%
Ha a pénz megszűnik, talán. Sokszor pénz miatt nem találhatnak fel tudósok dolgokat, pl vízzel működő autót. Tehát előszőr szabadságot kellene adni a tudósoknak. Ha van olyan okkultista jelenség, ami kísérleti szinten többször elő lehet idézni, vagy tapasztalni és az eredmény azonos, akkor azt már lehet tudományosan vizsgálni. Az ok megtalálásában valószínű mindig lesz némi hiba, mindig feltételezés, ha valami működik. Ha kijelentünk valamit tényszerűen, akkor az szintén röghöz köti a tudósokat. Mivel tények szerintem valójában nincsenek, ezért addig lesz tudomány, amíg hiszünk a tényekben.
2012. szept. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 Pietrosol ***** válasza:
19%

yossarian44!


Nem született hivatalos eredmény,így nem volt mit publikálni!A pénzt vírus rezisztencia kutatásokra kapta az intézmény,további forrásokhoz pedig nem fértek hozzá!


Egyébként az intézménynél nem álltak rendelkezés olyan eszközök,amelyek közvetítő anyag nélküli információátvitellel kapcsolatos megbízható mérési eredményeket produkálnának!


Az viszont biztos,hogy a feltételezés tudományos szentségtörés a mai napig,mindazok ellenére,hogy a biorezonanciát és annak hullám természetét többszörösen bizonyították!De egy olyan világban,amely a Darwinizmust világnézetileg semlegesnek tekinti,nem is csoda!

2012. szept. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
100%

Miért válaszoltok néhányan komolyan Kis Coffosnak? Vagy reménytelenül ostoba, vagy egy troll, akinek túl sok a szabadideje.

1. saját magára, a saját banális fas­zságára linkel forrásként

2. a Titkok könyvét hozza fel bizonyítékként (ami egyébként roppant érdekfeszítő és mulatságos, de attól még csak sci-fi)

3. a helyesírása alapján max. 90 IQ-t nézek ki belőle

4. "sorsszerű reinkarnáció irányítja a lélekvándorlást"? Menj már...

5. A kérdés nyilvánvaló provokáció, és nem értem, hogy miért nem bannolták már nagyon régen a többi aliasával együtt.

2012. szept. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 yossarian44 ***** válasza:
Értem, Pietrosol, és mivel te kutató vagy, ezért gondolom meg tudod érteni, hogy nem tudunk mit kezdeni a sztoriddal, mert ez így egy anekdota, aminek tudományos értelemben értéke nincs.
2012. szept. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 Pietrosol ***** válasza:
59%

Szia yossarian44!


Nincs új a nap alatt,ez mindig is így volt azon emberek részéről,akik csak abban hittek,vakon,amit láttak!


Nem vagyok kutató,csak egy szerencsés,aki részt vett valami olyanban,ami egyenlőre még az ismeretlenben van!

Természetesen elfogadom,hogy annak vedd-vagy,ahogy a többesszám mögé bújsz,-vegyétek,aminek akarod!

Ennél cifrábbak is történtek,hiszen Galileo Galilei és Giordano Bruno is el lettek tüzelve!Természetesen nem akarom magam összehasonlítani velük,hacsak abban nem,hogy nem zárok le kérdést,bár tudom,hogy ez milyen kényelmes!


Érdekes,hogy az evolúciós elméleteket a mai napig nem tudták teljes egészében bebizonyítani!Ezeknek a gondolkodásmódod alapján,van tudományos értéke vagy nincs?Inkább nyitottabb gondolkodásmódra lenne szükség,aztán lehet,hogy a pilóta visszaülne a gépre és újra merne repülni!

2012. szept. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 yossarian44 ***** válasza:

Pietrosol, sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy a hozzászólásod tévedésektől hemzseg.


1. Ha valamit látunk és tapasztalunk, az nem hisszük, azt tudjuk. Ha valamit úgy fogadunk el, hogy semmi okunk nincs rá, hogy tényként kezeljük, na az a hit, és ha nem is vagyunk semmire sem kíváncsiak, ami megingathatja, az a vakhit. Például ha elhinném a sztoridat reprodukálhatóság és megvédett publikáció nélkül, az bizony hit lenne.


Ezoterikus körökben nagy divat a hit és a tudás közé egyenlőségjelet rakni, de biztosíthatlak, ez súlyosan nagy tévedés.


2. Szerencsés is, hogy nem tartod magad egyenlőnek például Galileóval, mert abszolút nem biztos, hogy egy cipőben jártok. Attól még hogy Galileónak nem hittek, és elnyomták, pedig igaza volt, az nem jelenti azt, hogy neked igazad van, mert nem hittek neked, és elnyomtak. A középkorban az egyház cáfolt és nem fogadott el nem egy filozófust, akik laposnak gondolták a Földet - holott az egyházi nézőpont a gömbölyű Föld volt - és érdekes módon ezeket a szerencsétlen üldözötteket nem emlegetik az ezósok, mint a tudás elnyomott pionírját.


3. Az evolúció nem elmélet. Már nagyon sok helyen nem is úgy emlegetik, a "theory of evolution" Darwin definíciója volt, mert ő még teóriaként vázolta fel, amit a tapasztalatai alapján állított fel. Már azonban, mivel nagyon sokszor és sokféleképpen bizonyult igaznak, ezért már nem teória. Már sikerült felvázolni a bizonyítást, amely többek közt az élőlények közös genetikája, azaz hogy ugyanazt a DNS-t "használja" a baktérium, a növény, és az emlős is, csak a kód különbözik, ez gyönyörűen bizonyítja az élet közös eredetét. Akárcsak az élőlények kimutatható genetikai rokonsága bizonyítja a törzsfejlődést. Vagy ne is emlegessük a fosszilis bizonyítékokat, vagy az olyan tudományágakat, mint a genetika, vagy a biológia, amely gyakorlatban működő tudományok, és bizony az evolúciós folyamat vizsgálatából kapott eredményeken alapulnak.


Nekem viszont vagy egy teóriám, miszerint az evolúció kritikája általában tudatlanságon alapul, és szinte naponta kapok erre alátámasztást, úgyhogy lassan azt sem fogom teóriaként kezelni.


Tulajdonképpen a kommented tökéletesen felesleges volt, csak egy kis megalapozatlan magabiztosságot sikerült kivillantani.

2012. szept. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!