Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mikorra érti meg a tudomány...

Mikorra érti meg a tudomány az okkultizmust?

Figyelt kérdés

Mikor lesz olyan fejlett a tudomány, hogy az ezotériát megértse, hogy a dolgok úgy igazak ahogyan az okkultisták vannak és hogy egy sorsszerű reinkarnáció irányítja a lélekvándorlást ?


Már kapizsgál valamit a fizika http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__3..


Szerintem még az Én életemben ez meg fog tőrténni kb 50 éven beül. te menniyt adsz neki ?


2012. szept. 9. 19:44
1 2 3 4 5 6
 51/55 yossarian44 ***** válasza:

Pietrosol.


Vedd úgy, hogy igazat adok neked. Tévedés nem essék: véletlenül sem azért, mert azt gondolom, hogy igazad van, hanem egyszerűen azért, mert fáraszt, hogy nyilvánvalóan direkt nem akarod érteni, ami írok.


A további internetes történetmeséléshez sok sikert. Hátha egyszer lebomlanak a létezés korlátai és tényleg igaz lesz valami csak attól, hogy sokszor elismétled.

2012. szept. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 Pietrosol ***** válasza:

Szia yossarian44!


Őszintén sajnálom,hogy így fejezed be!


Szinte betűre tudtam az első két mondatodat és nem azért mert jós vagyok,hanem mert megértettem a hamis egó működését,ami világnézetbe,vallásba vagy egyéb más köntösbe burkolózva elzárja az embert a szabad megismeréstől!


Ennek a dialógusnak nem az volt a célja,hogy az ÉN igazam bebizonyosodjon,hanem,hogy megértsd,hogy sokkal fontosabb átlátszónak,nyitottnak lenni,mint elzárkózni!Ha ezt nem sikerült érzékeltetni,lehet,hogy az én hibám volt!



Minden jót!

2012. szept. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 yossarian44 ***** válasza:

"Ennek a dialógusnak nem az volt a célja,hogy az ÉN igazam bebizonyosodjon,hanem,hogy megértsd,hogy sokkal fontosabb átlátszónak,nyitottnak lenni,mint elzárkózni!Ha ezt nem sikerült érzékeltetni,lehet,hogy az én hibám volt!"


Teljesen a te hibád volt, ugyanis en block vádaskodásra és feltételezésekre épültek a kommentjeid, nyitottságot nem produkáltál, illetve nagyrészt tereltél.


Felhívom figyelmed arra, hogy az eredeti téma az volt, hogy elmeséltél egy sztorit, aminek bizonyító ereje nincs, mivel dokumentált, megismételt kísérlet nem született.


Erre te felhoztál mindenfélét, az evolúciótól kezdve - amiről nyilvánvalóan csak halvány fogalmaid vannak - a biorezonancián át, az agyamba beültetett önálló érvényű gondolatoktól kezdve mindent. (Ami egyébként ténylegesen egy pancser, nagyon buta érv, mivel azt feltételezed, hogy csak azért nem értek egyet fennkölt, fantasztikus világnézeteddel, mert egy általad definiálatlan harmadik erő - közoktatás, tudósmaffia, stb. - úgy formálta a gondolkodásom. Ez nagyon gyerekes)


Ez olyan, mintha én úgy érveltem volna, hogy valószínűleg az egész paradicsomos kísérlet meg sem történt, és csak azért találtad ki, hogy az igazad bizonyítsd, de veled ellentétben én érzem a racionalitás határát a vitázásban.


A gondolkodásod végletesen zárt, és elfogult.


"Éppen ezért az anyagról nem mondhatjuk,hogy ismerjük!Nem ismerjük a létrejöttének körülményeit,okát és működését is csak részleteiben!"


Ez megint terelés, mivel nem vagy tisztában (nem vagyunk tisztában) a határokkal. Az anyag létrejöttéről bővebben olvashatsz az ősrobbanás, igaz az sem szól az okokról és a miértekről. Egyszerűen azért, mert a tudományos kutatás nem úgy működik, hogy azt rakja pont eléd, amire kíváncsi vagy. Kérdéses, hogy egyáltalán volt-e különösebb oka az anyag létrejöttének.


Mivel fogalmunk sincs hogy mekkora a halmaza az anyagról alkotott összes létező információnak, ezért felesleges azon filózni, hogy a jelenlegi ismereteink elégségesek-e arra, hogy azt mondhassuk, hogy kijelenthessük, hogy ismerjük-e az anyagot, vagy sem. Az ezoterikus "gondolkodók" szeretnek a meg nem ismert dolgokkal érvelni, mert az lehetőséget ad arra, hogy a téveszméik egyszer bizonyítást nyerjenek, de ez nem így működik. Egyszerűen csak van egy folyamatosan bővülő ismeretanyagunk, és ha egy adott információ ellent mond a jelenleg ismeretes információnak, akkor általában nem fog később mégis csakazértis bizonyságot nyerni.


"Azt gondoltam,hogy te,materialistaként,aki az anyagot ismered,tudod hogy működik,tisztában vagy a fizika legalapvetőbb elvével,amelyben az összes fizikai törvény összefut!Ha ezt nem ismered,az természetesen nem hiba,de egy újabb megnyilvánulása annak,hogy még az eddig feltárt ismeretekkel sem rendelkezel!Egyébként,ha ismernéd nem is támadtál volna meg!"


Na látod, a te tudásod biológiában hiányos, akkor az enyém fizikában. Azért mulattató, ahogy támadásnak nézed, hogy további információkat kérek, de tekintsünk el ettől, nyilván a zárt elméd reakcióra arra, hogy olyat mondok, ami nem egy síkon tartózkodik a világnézeteddel.


Hozzátenném, hogy amíg én igyekszem érthetően elmagyarázni neked, hogy szerintem hol tévedsz, illetve megpróbálom neked prezentálni az információt, amivel szerintem nem rendelkezel, te ugyanezt képtelen vagy megtenni visszafelé, az érveid kimerülnek szegényes deklarációkban, és bizonyítvány-magyarázásban.


"A biorezonancia elsősorban nem egy terápiás módszer,csupán egy tény,hogy az élő szervezetek különböző frekvenciájú rezgéseket bocsájtanak ki!Ne a Wikipédiáról gyűjts ismereteket,mert azt már egy komolyabb középiskolában sem fogadják el hivatkozási alapként!"


Egyáltalán nem tudományos tény, hogy az élő szervezetek különböző frekvenciájú rezgéseket bocsátanak ki, sőt, az áltudományos gyógyítás talán legnagyobb kamuja. Nem lehet, hogy itt a bioritmusra gondolsz? Nekem biorezonancia címszóval kizárólag a kamuterápiás eljárásról van információm, mivel jó hosszú van az emberi téveszmék tanulmányozásában. Ha neked van másfajta, tudományos értékű anyagod a biorezonanciáról, akkor kérlek, oszd meg.


(PS. kíváncsiságból Googliztam egyet, biorezonancia címszó alatt eddig a terápia jött csak ki)


Te meg ne a whale.to-ról gyűjts ismeretet. Taplóság volt tőled azt feltételezni, hogy én a wikit bújom, viszont ha te megengeded magadnak, hogy a másikról halványan összeszedett feltételezések mentén érvelj, akkor én miért ne?

Mellesleg a wiki-allergia szintén tipikusan ezós tünet, mivel már a wikipédia is megcáfolja a legtöbb butaságot, amit felhoznak(tok) ezért rettenetesen gyűlölik(itek). Komolyabb középiskolában csak szerinted nem fogadják el, valójában az angol nyelvű wiki kifejezetten jó, ha azért ellenőrzöd a szócikk végén a forrásokat.


"A kísérlethez vírusmentes szaporítóanyag szükséges,amelyet merisztéma szaporítással könnyedén elő lehet állítani!Ezen kívül steril táptalaj és két egymástól hermetikusan elzárt helyiség,amelynek egyikében a később megfertőzendő,míg másikban a steril csoport kerül elültetésre!Ezenkívül a sterilitást biztosító öntöző,szellőztető berendezés és laborhoz méltó gondos ápolás!Ezt követheti a TOCV fertőzés,majd a virológiai vizsgálat!"


Jajj, bocsánat, ebben igazad van, félreolvastam az eredeti szövegedet. Oké, a mérés tényleg megismételhető.


"Túl azon,hogy a tudomány nem ellenségem azt érzem,hogy itt inkább rejtett vágyaid fogalmazódnak meg!Nagyon helyes,érdemes a gyakorlati gondolkodásban ezt elsajátítanod!"


A tudomány halálos ellensége azoknak a téveszméknek, amit megfogalmazol. Na megyek, mert a rezgéseim elszólítottak, később folytatom. Így is megdöbbentő, hogy erőt találtam ahhoz, hogy ezzel foglalkozzam.

2012. szept. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 Pietrosol ***** válasza:

Szia Yossarian44!


Az egó mindig nyerni akar!

2012. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 yossarian44 ***** válasza:
A tudatlanság meg hatalom.
2012. szept. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!