Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mivel kezdhetném el elmélyülés...

Mivel kezdhetném el elmélyülésemet a mágia irányában?

Figyelt kérdés

Üdv néktek!

Azért tettem fel a kérdést, mert szeretném végre használni a velem született képességeimet, és találtam könyveket, de azok szárazan írták (állítólag), hogy mit kell csinálni. Inkább a gyakorlatban alkalmaznám ezeket, s azt kéne tudnom, mivel kezdhetném el, mit kéne először gyakorolnom (és esetleg mit a későbbiekben). Örülnék, ha tapasztalt és gyakorlott mágiaalkalmazók válaszait is találnék itt.

Az agykontrollt már csinálgatom, de úgy érzem, hogy jó az, de nem (csak) abban az irányban mennék tovább.

Köszönöm előre is a válaszokat!

Minden jót!



2013. júl. 9. 19:29
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Kedves kilences!


Nehezményezted, hogy lehülyézett, erre te ilyet írsz, hogy: "gyűjtöm a hülyeségeket. Amik már megvannak:..."

Gondolkodj már, mielőtt írsz, meg mondjuk kontrolláld magad kicsit...

Olyan vagy, mint a bigott katolikusok, akik nem tűrik, ha valaki máshogy gondolja azt, amit ők (és lehet, hogy a "különcnek" van igaza), s idegesek lesznek, agresszívak, rossz esetben megégetik az illetőt, lásd a boszorkányégetéseket, nem egész száz éve volt az utolsó.


Ennyit rólad...

2013. júl. 10. 18:23
 12/22 anonim ***** válasza:
Először az elméletet kell elsajátítanod, mert a mágia felelősség, utána erkölcsileg kell fejlődnöd. Ha ez megtörtént, jön magától a tudás ha hívod. A legegyszerűbb, ha feltérképezed magad, írtad, hogy vannak képességeid, használd őket, játssz egy kicsit, de csak óvatosan. Amikor már megbizonyosodsz a saját érődről majd nem lesz olyan sürgős használni, meglátod.
2013. júl. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!

Nem olyan sürgős egyébként, tudom, hogy nagy felelősség. :)

2013. júl. 10. 20:27
 14/22 homo ludensz ***** válasza:
Olvasgathatnád Fancz Bardon könyveit is esetleg.
2013. júl. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
Milyen képességeket ??? Na ennyit nem kéne szívni mert még meg árt a végén !!!!
2013. júl. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Kedves 14-es, köszönöm!

Már elkezdtem egyet, mielőtt szóltál, de most megerősítettél! :)))

2013. júl. 11. 15:17
 17/22 homo ludensz ***** válasza:
Módszeresen olvasd és főként gyakorold be s meglátod nem fogsz benne csalódni.
2013. júl. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
40%

Hehh, beleolvastam a könyvbe... te jó ég, milyen durva dolgokat ír...


Ott hagytam abba, amikor kijelenti mint tényt: "Sötétség nélkül a fény nem felismerhető, sötétség nélkül a fény egyáltalán nem létezne".


Na most, akár fizikai szinten beszélünk fényről, akár lelki vagy szellemi szinten, akkor is ez a könyv legnagyobb baromsága, és ezt kijelentem a nélkül, hogy elolvasnám az egészet.


A fény nem létezne a sötétség nélkül? Miért talán este a sötétséget lapátolom be a szobába? Ha a sötétség létezne, akkor kérem szépen valaki mutassa meg!


A sötétség nem létezik, csak és kizárólag a fény létezik, a sötétség nem más, mint a fény HIÁNYA!


Nincs butaság csak kevés tudás, nincs hülyeség csak téves ismeret, nincs betegség csak az egészség hiánya, nincs sötétség csak a fény hiánya, nincs halál csak az élet hiánya.


De természetesen olvasgasd csak ezt a könyvet, hisz mit is tudom én, csak egy ezo barom vagyok, aki mindenféle internetes oldalról szedte össze a tudását.


Nem vagyok mágus, sőt még az alapokat is alig sajátítottam el, de azért annyit már tudok, hogy felismerjem, mikor téves valaki tudása ezen a téren. Már alapvető dolgokban kisiklik ez a könyv az elemek tárgyalása teli van özön téves és hibás tudással. A Mágia egy kihalt tudomány, nincs konkrét élő mestere. Ugyanakkor baromi sok ősi írás van, amikben el van rejtve a tudás. Ilyen a Biblia, Népmeséink, Ősi tekercsek, bár ez utóbbiak általában titkosak és nagyon nehéz hozzájuk jutni.


Mágiát akarsz tanulni, akkor kezded ott, hogy elolvasod Jézus összes tanítását és megérted. Az összes tanításának 7 értelmezése van, mindegyik értelmezés eggyel magasabb szintű. 3 fizikai, 2 lelki és 2 szellemi értelmezése van. Egyik a másikra épül, tehát olyan, hogy te csak 2 fizikai és 1 szellemi értelmezést értettél meg nincsen.


Azért ezt ajánlom elsőnek, mert Jézusnak viszonylag kevés története és tanítása van szemben népmeséink több ezres számával szemben. De persze tudom, hogy manapság Bibliát olvasni nem divat, sőt égetni előnyös dolog, főleg, ha olyan trendi dolgokkal foglalkozik az ember mint a mágia.


(Ha nem hiszed figyeld meg az összes keresztény szertartást: Keresztelés = Vízmágia; Gyertya gyújtás = Tűz mágia; Füstölés, szentelés = Levegő, szó mágia; Temetés = Föld mágia)

2013. júl. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Farkas András D. ***** válasza:

Szerintem meditálj, ha tényleg vannak képességeid, akkor érdemes lenne megtudni, hogy miért vagy mire, vagy hogy használd őket, szerintem könyvek helyett ezzel foglalkozz, amit a szerző ír az az ő véleménye és az a módszer neki vált be, mind mások vagyunk más képességekkel, ne másra, magadra hallgass. Ha megírnád privibe, hogy milyen képességekre gondolsz, akkor megpróbálnék többet segíteni.

Remélem amit leírtam, az hasznosnak bizonyult számodra.

2013. júl. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 homo ludensz ***** válasza:
22.48-as szép hosszan fejtegetsz itt mindenből megspékelve azokkal ami a te mondanivalódat hivatott szerinted alátámasztani.Nem tudom milyen könyvet olvastál de amit a fény és a sötétség vonatkozásában írtál az az én számomra nem helytálló. A világunkban minden de az egész univerzumban az ismereteim szerint kétpólusú.Egy létező dolog,jelenség,bármi amit az öt érzékszervünk felfog születése pillanatában már magában hordja önmaga ellentétét.A konkrét esetben a fény a sötétséghez nézve,mérve,viszonyítva fény. Az Atya a Fiúhoz képest Atya És a Fiú az Atyához viszonyítva Fiú. Te vagy én a születésük pillanatában az elmúlásukat is magunkkal hoztuk. Gondolj a Jin-Jang szimbólumra ha ismered,egyszerű szimbólum és a lényeget mutatja.
2013. júl. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!