Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mit gondoltok a mágiáról?

Mit gondoltok a mágiáról?

Figyelt kérdés

Mi pontosan a mágia?

Miért "égetné" meg a vallások nagyrésze azokat akik már vallási szinten tisztelik a mágiát?

Olvasmányaim szerint egyidős az emberiséggel, tehát minden vallást megelőz a sorban. /ehhez a kérdéshez kapcsolnám még a Voodoo az okkultizmus a spiritizmus a kabbala és a wicca témakört is, hisz közük van egymáshoz/


2009. okt. 28. 00:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
14%

a kérdés bonyolult, de megpróbálok egészen röviden válaszolni:

marhaság

2009. okt. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

A vallások általában azért ítélik el a mágiát, mert destruktív, leginkább az adott vallásra nézve (értsd: ellentétes a tanaival). A vallások maguk általában különböző módokon indokolják a mágia helytelenségét. Mondjuk ez sem biztos, hogy igaz, mert biztos van különbség mágia és mágia között.


Hogy pontosan mi a mágia, azt nem tudom, nem vagyok járatos a témában, talán egy filozófus, vallástörténész, antropológus, vagy néprajzos inkább. Mindenesetre elég részletes szakirodalma van a mágia kritikus szemléletének is, abban talán pontos választ találhatsz a kérdésre, de ez is elég nehezen behatárolható szerintem, helyenként összemosódik a hiedelmekkel, vagy éppen a vallással, hittel.


A mágiáról egyébként azt gondolom, hogy bizonyos szintig egyáltalán nem zavar, mindenki abban hisz, amit jónak ítél. onnantól kezd idegesíteni, amikor ezt bizonyos emberek kihasználják, hogy más emberek mélyen átérzett hitén meggazdagodjanak, vagy ha valaki fanatizmusa lévén nem lát tovább az orránál.


Egyébként pedig érdekes témakör szerintem, sokat elárulhat az emberi pszichéről, szóval pszichológiai szempontból is érdekes kérdés (asszem Jung foglalkozott ilyesmivel). meg nem utolsósorban érdekes is, úgy általánosságban. De én nem hiszek benne.

2009. okt. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
A vallások mindent utálnak, amit a szent könyveikben elítélnek. Veszélyeztetve érzik magukat a mágia által, ezért tiltják. Érdekes módon általában el szokták ismerni a létezését...
2009. okt. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
90%

Működik. A vallások is tudják, hogy működik, de

1. aki rosszra használja azt azért utáljuk

2. aki jóra használja, azt azért utálja az egyház, mert konkurrenciát jelent.

2009. okt. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
82%

Ha az önbeteljesítő jóslatok működnek, ezek is! Uyanilyen alapon...

De a telepátia, gondolatátvitel létezik, ez többé-kevésbé bizonyított tény!

2009. okt. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
61%

Működik? HOL A BIZONYÍTÉK? Mindig csak dumálnak róla, h varázslás így meg úgy meg szellemidézés... aztán ha megkéri a riporter a nagy varázslót, h lebegjen, akkor elkezdi, h a kamera előtt nem megy... aha..

Hajlítsatok el nekem egy kanalat fizikai erő nélkül (házhoz megyek ha kell) és esküszöm, hívő leszek.

2009. okt. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem színtiszta pszichológia. Aki hisz benne, annak "működik", saját magára mindenképp, és még másokra is, mivel arra állítja rá a tudatát, hogy mindent a "varázslatai" szerint lásson, és mindenben "felfedezze" a "működésüket".


Lehet ugyan, hogy valóban van valamiféle pszichikai energia is a dolog hátterében, de ennek a hatékonysága szerintem legalábbis abszolút minimális. Főleg, hogy igen nehezen kontrollálható, és szélsőségesen megbízhatatlan. Elvégre ha nem lenne az, akkor már régen lennének róla pontos, tudományos értékű dokumentációnk, hogy hogyan, miképp működik, és hogyan, mire használható.

2009. okt. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
100%
Mit gondolok róla? Egyszerű: része a természetnek. Sokan természetfelettinek tartják, mert nincs rá magyarázat vagy bizonyíték. Pedig ez is természetes dolog, akárcsak az elektromosság vagy a gravitáció.
2009. okt. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
82%
a mágiát többféleképpen is lehet értelmezni sztem... a mágia valami misztikus, megmagyarázhatatlan erőt sejtet...szerintem ilyen pl a szeretet is... tehát létezik a szeretet mágiája... de a szó szoros értelmében vett varázslós, villámokat szórós mágia sztem sem létezik
2009. okt. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Kedves 8:48-as.

Istenre sincs bizonyíték mégis elismerik a létét.

Ha így állunk akkor én meg bemegyek egy templomba és megkérem a papot, hogy gyógyítson meg egy haldoklót vagy egy halottat támasszon fel.

Nem fog menni mert az emberi hiszékenység határtalan.

Emberek találták ki a bibliát is mert a szorongó félelemben élő akkori társadalomnak valamiféle kapaszkodó kelett.

A kapaszkodó meg a vallás lett, hip-hop megszületett a biblia. Ami szerintem csak egy vastag könyv, semmi más.

Minek van szabad akarat ha a könyv megmondja hogy éljünk?

Egy igazság van , az univerzum végtelen. Tehát az ember fel sem tudja fogni, így létezeht mágia mivel egyes elmondások szerint a mágia maga az univerzum. Ha pedig elkéne ismernem Istent akkor isten egy entitás a mágia terében.

(Ha Isten mindenható meg minden,akkor miért csak erre az egy bolygóra terjed ki a hatalma?.....ezért mondom,hogy ha van is Isten akkor az a Föld mágiarendszerének entitása...és nem az Egész univerzumé)

2009. okt. 28. 12:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!