Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mit gondoltok a mágiáról?

Mit gondoltok a mágiáról?

Figyelt kérdés

Mi pontosan a mágia?

Miért "égetné" meg a vallások nagyrésze azokat akik már vallási szinten tisztelik a mágiát?

Olvasmányaim szerint egyidős az emberiséggel, tehát minden vallást megelőz a sorban. /ehhez a kérdéshez kapcsolnám még a Voodoo az okkultizmus a spiritizmus a kabbala és a wicca témakört is, hisz közük van egymáshoz/


2009. okt. 28. 00:49
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
43%
Nehezen hiszem el, hogy egy 21. századi felnőtt komolyan hihet az ilyesmiben.
2009. okt. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Ez egy jó kérdés,szerintem a mágia nem más mint az akaratunk. Egy vudu mágus az akaratával égeti,szurkálja az áldozatát,a baba közvetítésével. Én nem szeretem ezt,hiszen nincs jogunk egy másik embert bántani olyan eszközökkel amik ellen mondjuk nem tud védekezni (nem hiszem hogy sok átlagember hordana átok elleni amuletteket). A gyógyító varázslatok pedig szerintem pozitív energia átadások. A szerelmi talizmánok pedig önbizalomerősítők:)))


Áldás!

Egy wicca

2009. okt. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
63%

Szia wicca!

Vállalod, hogy segítesz nekem kicsit megátkozni egy kevéssé szimpatikus egyént?

Az árban majd megegyezünk.:D

J

2009. okt. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
86%
Szerintem kár kérned. Egy wicca nem fog átkot mondani. Ő nem akar ártani másoknak. Ahhoz mást kell felkérned.
2009. okt. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
68%
A wiccák mit csinálnak?
2009. okt. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
73%

A wicca vagyok:) Nálunk a legfontosabb a természet,az Istenpár és a többi ember tisztelete. Egyetlen szabály van: "Tégy bármit de ne árts másoknak"


Engem személy szerint a herbalizmus,a jóslás,az álomfejtés,a csakrák és a reinkarnáció érdekel,szóval ezeket próbálom elsajátítani. Édesanyám elég babonás,szóval jó buli együtt álmot fejteni:D

2009. okt. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:
81%
Ugye megmondtam, hogy nem fog átkozni. :)
2009. okt. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
A mágia mindenekelőtt titkos, mert csak olyanoknak lenne szabad tudni az energiákkal bánni, akik csakis jó célra használják. Azért mégis előfordul, hogy gonoszok kezébe jut, ez a fekete mágia. Energiák céltudatos fehasználása.. talán így mondanám. Anyagi téren odaütsz egy kalapáccsal, ez nem mágia. A lézer már hasonlít valamennyire.
2009. okt. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
100%

tegnap 22:38 -es

Badarság, amit írtál.


1. A jó meg a rossz megítélése nézőpont kérdése. Így máris értelmetlen a kijelentésed. A mágiában egyébként sincs jó vagy rossz (mint ahogy másban sem). Van mágia, és kész. Onnantól meg már a szemlélőtől függ, hogy szerinte az jó avagy rossz. Szubjektív ez a jó/rossz dolog, és nem objektív.

Ha egy kicsit is ismernéd a mágiát, nem írtál volna ilyet. A fekete meg fehér mágia is kamu. Nincs ilyen. Ha rontást küldesz valakire, akkor az az illető szemében rossz lesz. Viszont ha ezzel megelőzöl egy tömeggyilkosságot, akkor mindjárt más a megítélése. Ezért is nincs értelme feketéről meg fehérről beszélni. Max. olyanok írnak erről, akik esetleg csak kaparásszák a mágia kapuit. Na meg bizonyos egyházak terjesztették ezt anno, és sokan a tudatlanok közül át is vették ezt a szöveget. Egy mágiában jártas ember már régen túllépett az olyan kicsinységeken, mint hogy csak feketében meg fehérben lássa a világot. Nincs fekete meg fehér. A világ szürke, és vannak különböző árnyalatai.


2. A lézernek sincs nagyobb köze hozzá, mint a kalapácsnak. Hogy ezt honnan vetted, nem tudom, de nagy sületlenség volt.

A mágia nem választható szét egykönnyen a való élettől. Hiszen része annak. A kettő egy. Ez olyan, mintha a gravitációt külön misztikus dolognak kezelnéd, pedig az is csak a természet egyik törvénye, a természet része. A mágiaként nyilvántartott dolgokra is van természetes magyarázat, csak talán még nem mindegyikre ismerik.


3. Abban az egyben van igazad, hogy titkos. De nem azért, hogy csak a jók használhassák. (Mint mondtam, ez egyébként is értelmetlen dolog jóra meg rosszra felosztani.) Hanem azért, mert értelmes ember nem egykönnyen fogja átadni bárkinek is a nehezen megszerzett tudását. Meg a legtöbb ember amúgy sem értené meg, így kár is erőltetni nekik.

2009. okt. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Ez igen,ez már válasz. Szerintem sincs fekete és fehér mágia. Persze az egyház mindent feketének mond bármi is legyen az.
2009. okt. 31. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!