Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogyan lehetek JÓ ember, és...

Hogyan lehetek JÓ ember, és magamnak okoztam-e ezt?

Figyelt kérdés
Volt egy időszakom, amikor nem hittem semmiben, és gyakran (szinte naponta) relaxáltam, küldtem magam önhipnózisos állapotba, arra fókuszálva, hogy tűnjenek el az érzéseim és mindenféle bűntudat belőlem. Azt gondoltam, ezek nélkül boldogabb életet élhetek, hisz nem lesznek szabályok, gátlások. Működött. Úgy egy év után kórházba kerültem, azóta naponta rettegek, pánikolok, tudom, hogy rosszat tettem magammal. Sokat meditálok és kezdenek visszatérni az érzéseim, de mintha megbolondultam volna, úgy érzem, több emberbe vagyok szerelmes egyszerre, ilyesmi... Nyitottam az ezotéria felé, ahogy régen is nyitott voltam, és gyakorlok, próbálok fejlődni. De sajnos néha még előtör a senki és semmi nem érdekel-cinikus világnézetem, olyankor ártani is akarok másoknak, néha ártok is. Lesz még valaha jó ember belőlem, aki egységben él a világgal, a természettel és a többi emberrel? Vagy elcsesztem a karmámat? Ostoba voltam és tudatlan...
2015. máj. 15. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Yin-Yang.

Valószínűleg nálad túlsúlyban van, a negatív energia.

Amilyen érzéseid vannak, legyen az jó vagy rossz, ezt fogja követni a környezeted.

Ugyanis ha neked rossz az anyagi minőséged,akkor a környezetedét is azzá teszed.

"Ha egy ember elméje tisztul,a környezete is megtisztul" /Buddha/

2015. máj. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Milyen konkrét dolgokat tehetnék? Meditáció, jótékonykodás mondjuk (bár nem hiszem, hogy önzetlenül tudnám csinálni, de akkor is segítek vele, nem?), vagy valami egyéb ötlet?
2015. máj. 15. 23:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Az önzetlenséget sem jó túlságosan elnyomni..

Ugyanis az az egó-ból ered, tehát az egód az ami a lelkedhez van tapadva.

Ha túlságosan elnyomod akkor az lesz a baj, ugyanis az egó mindent magának akar kisajátítani.

És az egód-ból ered a kitartás is.

Igen a meditáció az jó, az lenyugatja a tested/elméd, olyankor tisztán tud gondolkodni az ember.

Viszont én azt ajánlom hogy próbálj meg optimista lenni, ha rossz dolgok sorozata történik veled, akkor tanulj belőle!

Mindennek keresd a jó oldalát, nem véletlen történnek ezek veled, célja van: Tanulj,fejlődj.

És próbáld ki ha optimista vagy, akkor rövid időn belül követi ezt a környezeted is és más emberek is pozitív hatást gyakorolnak majd rá:)

Én ezt tapasztalatból mondom, mindenkinek mosolyt tudok csalni még a leg nosztalgikusabb helyzetben is (ismerőseim szerint).

Nekem is sok problémám volt sulival és a hétköznapi életemmel egyaránt.

Ha eleget meditáltál, akkor megpróbálhatsz transz állapotba menni, ugyanis ott mindenre választ lelsz, amit csak tudni akarsz.

Nem hiába mondják sokan hogy a "választ magadban találod":)

2015. máj. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ui: Igen a jótékonykodás az sokat segít.

Próbálj csak kissebb dolgokban segíteni az embereknek.

Egy példa (velem történt): Oda jött hozzám egy öreg néni egyszer az utcán, és megkért hogy tudnák-e segíteni neki elvinni a táskáját.

Én nagyon siettem , mert barátnőmmel lett volna talim.

Segítettem az öregnéninek és másnap az utcán találtam egy 2000-rest.

De nem ez a lényeg, hanem ha másnak segítessz az neked is jól esik.:)

2015. máj. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ozmium42 ***** válasza:
Tanulj meg programozni.
2015. máj. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!