Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Nagyon erős gyűlölet van...

Nagyon erős gyűlölet van bennem egy személy iránt, ami emészt engem. Hogyan tudnék ettől az érzéstől megszabadulni? A puszta akarat már kevés.

Figyelt kérdés

A kapcsolatomba avatkozott ez a személy 3. félként. Megcsalás nem történt, de a páromra igen erős hatással volt egy ideig. Páromnak sikerült megbocsátanom, de a 3. fél iránt hatalmas gyűlölet tombol bennem, ami emészt... Hogyan tudnék tőle megszabadulni?

Ezernél többször próbáltam magamban átrágni a dolgot, észérveket felhozni, hogy végülis nem is történt semmi és amúgyis... de nem megy. Meg tudom ettől valahogyan magamat tisztítani?


2015. okt. 13. 14:52
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Ha te magad is tudod hogy rossz és felesleges ez a gyűlölet, akkor minek rágódsz rajta? Nem lehet, hogy "unatkozol" vagy nincs most más, ami lekösse a gondolataidat és ezen lovagolsz? Hagyd ezt a gyűlölködést, inkább foglalkozz a pároddal, nagyobb lesz az esély is hogy melletted marad.
2015. okt. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Tudatosítsd az érzéseid, értsd meg ami történt. Nézz szembe a fájdalmaddal. És azzal is, ha a párod szabad akaratából mást is választhat. Tudom, hogy milyen borzasztó megélni ezt. Elég sok emberrel megtörténik, kérdezhetnénk, hogy kivel nem. :-( bölcs dolog, hogy felismered és rálátsz a helyzetre kívülről is. Nem tudom hogy kommunikáltátok le mindezt, de úgy látom a párod nem tett meg mindent hogy megnyugtasson. Ha lehet legjobb lenne, ha elmondanád neki amit érzel őszintén. Attól még hogy valakire rávetíted a gyűlöleted, nem oldódik meg a probléma, mert ennek az egésznek nem az volt a lényege,hogy kicseszett veled egy betolakodó.
2015. okt. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
Attól tartok, hogy nehéz lesz, ha egyáltalán lehetséges, mert ezek szerint olyan személyiséged van, hogy túl komolyan veszed a dolgokat és ráadásul a párodat a saját tulajdonodnak tekinted. Gondolkozz el azon, hogy lesz még az életedben rengeteg olyan kisebb-nagyobb krízishelyzet, amikor vagy ragaszkodsz valamihez/valakihez, vagy pedig elengeded. Ha mindig kizárólag a saját érzéseidet helyezed előtérbe és a kudarcot, a háttérbe kerülést nem bírod elviselni, akkor bizony nehéz és boldogtalan életed lesz.
2015. okt. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Sajnos a másik kérdéshez írtam...

De akkor itt is megkérdezem, hogy milyen hatással volt a párodra a másik személy? És ez a másik személy tudta-e, hogy te létezel?

Mi volt a céljuk és hogy lett vége?

Te csaltad már meg a párod? Nő vagY?

2015. okt. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Távol voltunk akkor egymástól, sokat is veszekedtünk emiatt. Nem szakítottunk, de éppen haragban voltunk. Ez a nő ott bukkant fel, mint "lehtséges következő". Beszélgettek csak egyébként, de gondoltak egymásra úgy... Aztán a párom hazajött (munkahelyi tanfolyam okán volt távol 3 hónapot), a kapcsolatunk pedig helyrebillent, nincs vita azóta és 3. fél sincs tudtommal egyikünknek sem. Persze kifaggattam őt errő a nőről, azt mondta, bejött neki külsőre, de sosem volt semmi szándéka vele, ha én nem lennék akkor sem, több ok miatt. Én lezártam a témát akkor ott, hogy oké rendben, de sajnos nem tudok neki hinni teljesen, talán ezért sem zártam le magamban. Illetve a párom elég viccelős, csípkelődős ember és sokszor felhozza ezt a nőt vicc szinten. Ehhez mondjuk sosem tudok jó pofát vágni... Néha írnak egymásnak amúgy közösségi oldalon.
2015. okt. 13. 18:35
 16/34 anonim ***** válasza:
Megbocsájtani akkor lehet, ha valami már MÚLT, és vége. Ennek viszont még nincs vége. A féltékenység pedig az egyik legerősebb érzelem, gyakorlatilag lehetetlen kipusztítani magadból. Én több embernek is megbocsájtottam már, akik komoly dolgokat tettek ellenem, de ha lenne egy nő a párom életében, aki majdnem a "következő" lett, ráadásul azóta is beszélnek... hát, én is gyűlölném. De a páromat is, amiért nem szakítja meg vele örökre és véglegesen a kapcsolatot. Persze lehet mondani, hogy á, semmi ok a féltékenységre, meg nem lehet senkit eltiltani másoktól... az a baj, hogy ezek a sablon tanácsok ló**t se érnek ilyenkor, mert ha valami ennyire zavar, akkor azon nem lehet túl lépni. Azt ki kell iktatni.
2015. okt. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Miért és hogy veszekedtetek a távollét miatt? Előtte minden jó volt?

Ki mondta, hogy ez a nő lehetséges következő?

Mit jelent, hogy gondoltak egymásra úgy? Ki mondta ezt és mire gondoltak?

2015. okt. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Előtt minden jó volt, a távollétből az a probléma fakadt, hogy elment ugye tanulni, hogy jobb munkakörbe kerülhessen, erre az ottani csoporttársaival nem járt be oktatásra, ittak... Folyamatosan részeg volt, olyankor velem lekezelő, ha kerestem, és a vizsga sem sikerült neki, ami nem kicsi anyagi kárral is járt...

Ezeket az információkat, hogy "lehetséges következő" az egyik ilyen csoporttársától tudom.

Én nagyon szeretem a páromat, ő az első az életemben, ezért nem szakítottam sem a nő miatt, sem amiatt, hogy ennyi kárt okozott azzal, ahogy ezt a 3 hónapot megélte, de csak nem hagy nyugodni a dolog. _Talán ha nem beszélnének könnyebb lenne.... Egyszer mikor írt a nő, akkor nagyon mérgesen néztem a páromra, ő megsimogatta a fejem, hogy ezen ne puffogjak, hogy pár szót írnak egymásnak néha, úgysem látja többet.

2015. okt. 13. 18:55
 19/34 anonim ***** válasza:
Azért volt harag, mert megcsaltad?
2015. okt. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Ráadásul ő mindig állította, hogy az olyan típusú nők az esetei, mint én is vagyok, erre ez a nő teljesen az ellentétem.
2015. okt. 13. 18:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!