Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van valamiféle értelmesebb...

Van valamiféle értelmesebb magyar fórum, ahol az okkultizmussal foglalkozó, mágiát gyakorló emberek megosztják egymással tapasztalataikat?

Figyelt kérdés

Mivel valószínűleg nem létezik túl sok ilyen magyar nyelvű oldal, ezért írhattok mindenfélét, ahol megközelítőleg ilyen érdeklődésű emberek vannak, de elsősorban azok érdekelnek, ahol nem vakhitű emberek vannak, hanem olyanok, akik a tapasztalataikra hagyatkoznak főként.


A keress barátokat, párt, munkát, "valós" értelmet az életednek bigott materialisták válaszai kérem kíméljenek! Én is nevetni szoktam azon, amiket írtok ironikusan, de én úgy vélem, hogy aki igazán intelligens, az semmilyen véglet mellett sem elkötelezett, legyen az spiritualitás, tudományos-, politikai nézet vagy bármi más.



2015. dec. 13. 22:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%

nem, nincs.


tor neten talán

2015. dec. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is azért írok, mert támogatom az ötletet. Nekem lendületet ad ha hasonló érdeklődésűekkel beszélhetek valamilyen témáról.
2015. dec. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs itt, Magyarországon semmilyen értelmesebb fórum... legfeljebb csak egy-két kisebb, zártabb lehet, átmenetileg.


JLCS felhasználó:


Aleister Crowley volt az Ász! ...de... kell, hogy legyen mértéked .... kell, hogy legyen ismereted, értelmed .... kell, hogy ne közönséges (=profán) legyél ... stb. és kell, hogy tudj angolul!!! Én is most tanulom az angolt, két ember miatt: Ron Hubbard és Aleister Crowley.


...van egy olyan, hogy Misztérium. A Misztérium létezik ... egy létező és ősi dolog. (Magyarországon nem foglalkoznak misztériummal ... itt semmi (ilyesmi) sincs .... (a föld kopár és puszta) ...)


Engem a Misztérium Aleister Crowley-n keresztül érintett meg ... én magam nem hittem abban, hogy létezik ilyesmi (pedig az összes ezotériát, vallást, Filozófiát (elég jól) ismerem). (Így nem is érdekelt.) Misztériumnak azt nevezzük, ami az emberi lényt alapjaiban képes megérinteni és megragadni. Crowley ennek volt a mestere. A misztérium mesterének tudósnak és művésznek (is) kell lennie egyszerre ... és még sokkal többnek.


A profán tömegnek soha nem voltak misztériumai és soha nem lesznek misztériumai ... mert a profánoknak csak áldolgai vannak: álvallások, álfilozófiák, álezotériák.


Aleister Crowley (követése) nagyon veszélyes és nagyon kockázatos út , de ennek így kell lennie. Én magam egyébként nem követek senkit, a saját utamon járok.


Az angol nyelv megtanulása azért fontos, mert az angol egy tárgyilagos, konkrét és viszonylag (?!) könnyen megtanulható nyelv. ( néhány év alatt megtanulható, ha szinte mindennap foglalkozol vele)


A magyarsággal az a probléma, hogy a magyarságnak soha nem volt semmilyen komolyan vehető filozófiai-, ezoterikus-, vallásos rendszere (nem is lesz soha). Ez van. (ahhoz a társadalomnak egy szintig fel kell struktúrálódnia, hogy ilyesmik kialakulhassanak (benne) )

2016. jan. 12. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Akit még mindig érdekelne egy ilyen fórum:

[link]

2017. okt. 26. 02:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!