Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az életben egy konfliktusban...

Az életben egy konfliktusban a nagyobb rangú sátánistát támogatja Sáétán?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a spirituális sátánizmus oldalát, hogy megértsem az újfajta sátáni gondolkodásmód logikáját. Egy alapvető dilemmába ütköztem és mivel nem volt benne leírva a feloldása ezért jobb híján itt kérdezném.


A vallás elmondja, hogy Sátán sosem hagyja el hívét, aki neki fogad esküt azt mindíg minden körülmények közt segíteni fogja. Ez eddig egyezést mutat a kereszténységgel és semmilyen ellentmondást nem szülne a logika, ha nem engedné meg a rossz dolgok elkövetését. A Sátánizmus szerint azt tehetsz amit csak akarsz. Nem vonatkoznak rád a társadalmi szabályok, semmilyen jó vagy rosszként kikiáltott társadalom által kreált szabályrendszer. A Sátánizmus az egyén teljes szabadságát, annak mindenek feletti valóját hirdeti.


Alapvető logikai bukfencet látok ebben. Ugyanis a társadalmi törvények a rossz cselekvést a bűnt tiltják és büntetik, sőt magát a segítő gondoskodáskodást is letiltják. Pl az állampolgári szabadságjogokat, amik alapvetőek korlátozzák, ha bűntényt követsz el. Ugyanígy a kereszténységben. Isten elfordul tőled az egyház kiátkoz. Viszont a Sátánizmusban azt tehetsz amit csak akarsz. Te van a középpont, csak egy szabályt kell tiszteletben tartani urad a Sátánt szolgálni kell.


Mivel az anyagi javakban a materiális világ értékeinek élvezetére helyezi a hangsúlyt ez a vallás, így evidens, hogy minden Sátánista abban kiélve egymással előbb vagy utóbb szembekerül. Arra a térre amiben mindenki tag jelen akar lenni nyilvánvaló, hogy találkozni fognak. Minden Sátánista az anyagi világ legjavát akarja megszerezni : legjobb nő, legjobb pozíció stb. Kikerülhetetlen hogy szembekerülnek Sátánisták egymással.


A társadalmi szinten ennek a párharcnak érthető az eredménye. Európai emberek által képviselt keresztény eszmerendszeren keresztül is. Ha rosszat teszel mások ellen Isten/törvény /állam ellened fordul. A Sátánizmusban viszont a másik ember akarata nem számít. A Sátánistát segíti Sátán mindenek felett. Így két Sátánista párharcában elvileg mindkettőnek segít. Mindkettő Sátán segítségét kéri és evidens lenne, hogy annak tesz többet sátán aki jobban imádja őt, többet tett neki, több akár lelki áldozatot vállalt érte. Ekkor a küzdelem nettó hozadéka a következő : Sátán az egyik híve ellen tesz, azt megfosztja anyagi céljától az erősebb Sátánista javára. Így ellentmondáshoz jutunk.


Ez az ellentmondás fenntartható vagy feloldható ?


2018. jan. 11. 19:53
 21/99 anonim ***** válasza:
Őrnagy és attól magasabb rangban lévőket xD
2018. jan. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/99 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Macbeth , Kedves mindenki


ott nincs Őrnagy a sátánnál ha erre érted

egyedül van a többi demon pedig már a pokolban

az elbeszélések után

tehát akkor minden bukott angyal is , már ők démonok


és minden ember az lesz akit érdekel nézze meg a youtube videót

mert erre már nem jövök


kimondottan erre az oldalra csak... mert már nem is irnak


itt az a lényeg Őrangyalok vannak

ez mindenkinek

ahogy lehet tudni ,


és Ők azok akik akarnak segiteni Istennek

hogy minden ember megtudja érteni


Isten nélkül is nincs élet , Jézust kell választani mert Jézus nélkül nincs élet


majd Jézuson fog múlni hogy ki fog a Mennyországba bejutni

és Istenen

mindent a Biblia leirt csak el kell olvasni

2018. jan. 14. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/99 anonim ***** válasza:
35%

" 21. Elvetvén azért minden undokságot és a gonoszságnak sokaságát, szelídséggel fogadjátok a beoltott ígét, a mely megtarthatja a ti lelkeiteket.


22. Az ígének pedig megtartói legyetek és ne csak hallgatói, megcsalván magatokat.

23. Mert ha valaki hallgatója az ígének és nem megtartója, az ilyen hasonlatos ahhoz az emberhez, a ki tükörben nézi az ő természet szerinti ábrázatát:

24. Mert megnézte magát és elment, és azonnal elfelejtette, milyen volt. :"


tehát a lelketek csak igy lesz megtartva és a Mennyországba kerülhet mindenki

de nem elég hinni hanem a cselekedetek alapján lesz ez


"aki csak hisz az nem elég " ez a legfontosabb üzenete mert akkor csak becsapja az ember magát és a pokolra jút ha hisz de nem azt cselekedte amire Jézus tanitott minden tanitványát igy minket is

,



--------------

figyeljétek meg

még aki hisz is , pont az is kell cselekedjen

ne csak a hite legyen meg


hogy hogy kell cselekednie? ahogy a Bibliában levan minden irva



"Jakab Apostol levele 1. rész


"1. Jakab, Istennek és az Úr Jézus Krisztusnak szolgája, az elszórtan levő tizenkét nemzetségnek; üdvözletemet.

2. Teljes örömnek tartsátok, atyámfiai, mikor különféle kísértésekbe estek,

3. Tudván, hogy a ti hiteteknek megpróbáltatása kitartást szerez.

4. A kitartásban pedig tökéletes cselekedet legyen, hogy tökéletesek és épek legyetek minden fogyatkozás nélkül.

5. Ha pedig valakinek közületek nincsen bölcsessége, kérje Istentől, a ki mindenkinek készségesen és szemrehányás nélkül adja; és megadatik néki.

6. De kérje hittel, semmit sem kételkedvén: mert a ki kételkedik, hasonlatos a tenger habjához, a melyet a szél hajt és ide s tova hány.

7. Mert ne vélje az ilyen ember, hogy kaphat valamit az Úrtól;

8. A kétszívű, a minden útjában állhatatlan ember.

9. Dicsekedjék pedig az alacsony sorsú atyafi az ő nagyságával;

10. A gazdag pedig az ő alacsonyságával: mert elmúlik, mint a fűnek virága.

11. Mert felkél a nap az ő hévségével, és megszárítja a füvet; és annak virága elhull, és ábrázatának kedvessége elvész: így hervad el a gazdag is az ő útaiban.

12. Boldog ember az, a ki a kísértésben kitart; mert minekutána megpróbáltatott, elveszi az életnek koronáját, a mit az Úr ígért az őt szeretőknek.

13. Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért.

14. Hanem mindenki kísértetik, a mikor vonja és édesgeti a tulajdon kívánsága.

15. Azután a kívánság megfoganván, bűnt szűl; a bűn pedig teljességre jutván halált nemz.

16. Ne tévelyegjetek szeretett atyámfiai!

17. Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.

18. Az ő akarata szült minket az igazságnak ígéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk.

19. Azért, szeretett atyámfiai, legyen minden ember gyors a hallásra, késedelmes a szólásra, késedelmes a haragra.

20. Mert ember haragja Isten igazságát nem munkálja.

21. Elvetvén azért minden undokságot és a gonoszságnak sokaságát, szelídséggel fogadjátok a beoltott ígét, a mely megtarthatja a ti lelkeiteket.

22. Az ígének pedig megtartói legyetek és ne csak hallgatói, megcsalván magatokat.

23. Mert ha valaki hallgatója az ígének és nem megtartója, az ilyen hasonlatos ahhoz az emberhez, a ki tükörben nézi az ő természet szerinti ábrázatát:

24. Mert megnézte magát és elment, és azonnal elfelejtette, milyen volt.

25. De a ki belenéz a szabadság tökéletes törvényébe és megmarad a mellett, az nem feledékeny hallgató, sőt cselekedet követője lévén, az boldog lesz az ő cselekedetében.

26. Ha valaki istentisztelőnek látszik köztetek, de nem zabolázza meg nyelvét, sőt megcsalja a maga szívét, annak az istentisztelete hiábavaló.

27. Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól. "

2018. jan. 14. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/99 anonim ***** válasza:
0%

Én megnéztem ezt a videót, hát ez aztán hatalmas volt.

De had kérdezzem már meg, haez az ember igazat beszél, akkor azok a beszámolók is igazak, amikor ufok rabolják el az embereket? vaaaagy indiaiaknak teljesen más isteneik jelennek meg? Mert mi alapján tudod, hogy ez az ürge az igazat mondja. Én elhiszem,hogy ö meghalt, majd megborult az agyában a kémiai egyensúly, ezért képzelgett, de aztán ez itt kimerül. jézus, angyalok menyország????? Hol vannak a viking istenek thor odin???? Vagy miért nem krishna jelent meg az öregnek?

2018. jan. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/99 A kérdező kommentje:

# 25/29 nagyon vigyázz mert aki visszajött elmesélte


hogy a pokolban akik vannak ki akartak jönni

de nem tudtak abból a hatalmas tűzből , az a kárhozat "


Az lenne a kérdésem, hogy ha volt aki elmesélte, hogyan tehette, hisz azt írtad, nem tudtak abból a hatalmas tűzből , az a kárhozatból kijönni?


További fontos kérdésem : ha valóban így van ahogy leírtad Isten miért engedi Sátánt így garázdálkodni, hogy örökre a pokolba égjenek az emberek?


Ha a sátánisták imádják a Sátánt, miért lenne baj nekik a pokolban, hiszen ott Sátánnal lehetnek örökre?


Szerinted egy Sátánista miért nem képes átlátni, hogy saját magát teszi végtelen szenvedésnek, kárhozatnak ki?

Mi az oka, hogy egy ilyen sátánista nem képes elemi logikai következményeket átlátni, ami a sátánizmusban vannak?


Lehet, hogy Isten nagyon hosszú szenvedés után megkönyörűl a Sátánistákon és kiszabadítja őket a pokolból?

2018. jan. 14. 21:40
 26/99 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó, szeretnék válaszolni a kérdésedre, de teszem ezt úgy, hogy én ateista vagyok.

Szóval, a mai sátán imádók nagy része, a filmek hatására, valamiféle kifestett temetőbogár, életellenes, nyomi, süttyő gyerek. De ha probáljuk értelmezni a bibliát, rá kell döbbennünk, hogy valójában az isten gonosz, kegyetlen nárcisztikus személyiség. megteremt egy civilizációt, majd pokolban süti meg az emberek nagyrészét. Ennyit istenről. Viszont mi a helyzet az ördöggel? Gonosz? Miért is? A fényhozó, aki szabad gondolkodást adott az embereknek. Isten bábként akarta kezelni az emberiséget, ám az Ördög nekünk adta a tudást. Szerintem sokkal inkább hasonlít egy szabadságharcosra, aki nem is a saját érdekeit nézi, hanem másokét. A sátán azt akarja élvezd az életet, míg isten, azt akarja tartóztasd meg magad a jó dolgoktól. Miért teremt jó dolgokat, ha azt akarja ne élvezd őket. Kicsit emlékeztet a kisgyerek koromra, mikor egy hanygyaboj felett guggoltam ,egy nagyítóval. meghuztam egy vonalat a porban és ha valamelyik távolabb akart menni, azt megsütöttem. Kegyetlen voltam, gyerek. Ám sokáig nem mentek ki a körből, ezért már minden félét kitaláltam, hogy megsüthessem őket..... okot kerestem rá. Persze voltam vagy 10 éves, történt ez vagy húsz éve. Isten ugyan olyan nyomi törvényeket hoz, hogy bsxogathassa az embereket. Az ördög ezt nem tűrte, fellázadt, ezért elmondják minden rossznak a rendszer pártfogói. Inkább egyféle cheguevara ként tekinthetnénk rá. Bár mondom, én nem hiszek a létezésében, de Nekem ő a szimpi figura.

szóal, ha valaki itta sátánt pártolja, akkor az gondolkodjon el arról, hogy a sátánkodás sokkal inkább önfeláldozásról szól és a gyengék megsegítéséről... lehet nem 5 sör után kellett volna ezt leirno, mert most látom hogy elég csunya :D

2018. jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/99 anonim ***** válasza:
Ilyen hely a pokol, erre varjál gombot. https://www.youtube.com/watch?v=WuHRfUGDZCM
2018. jan. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/99 anonim ***** válasza:
18%

igen

ezt találtam

jól leirta ...

olvasd el és értsd meg


"Az a baj, hogy sokan már akkor hinnének a megváltóban, mikor már nincs visszaút. Ezt a döntést még életünkben a földön kell eldönteni. Bizony nagy súlya van ennek, ha rosszúl döntünk. A megváltó Jézus minden ember bűnét kifizette a kereszten, tehát kegyelem által üdvözülhetünk hit által. Érdemes megtenni ezt a lépést, minnél előbb! "


na ez az emberek

fel kell ébredni és cselekedni kell


nem elég hinni hogy van Isten

hanem be kell tartani amit parancsolt


ilyen nincs hogy Isten rosszabb mint sátán


pont forditva van a sátán a leggonoszabb


és majd mindenki meglátja ha a pokolra kerül

tehát térjetek meg


mert megjárjátok akkor nincs visszaút !!!!!!

nem lehet kijutni a pokolból aki bekerült és meghalt

ott marad , és az örökké tart


A gazdag és Lázár története

Lukács 16,19-31

19 „Volt egy gazdag ember, aki bíborba és patyolatba öltözött, és nap mint nap fényes lakomát rendezett.

20 Volt egy Lázár nevű koldus is, aki ott feküdt a gazdag előtt, fekélyekkel tele,

21 és azt kívánta, hogy bárcsak jóllakhatna a gazdag asztaláról lehulló morzsákkal; de csak a kutyák jöttek hozzá, és nyaldosták a sebeit.

22 Történt pedig, hogy meghalt a koldus, és felvitték az angyalok Ábrahám kebelére. Meghalt a gazdag is, és eltemették.

23 Amint ez a pokolban kínok között gyötrődve felemelte a tekintetét, látta távolról Ábrahámot és kebelén Lázárt.

24 Ekkor felkiáltott: Atyám, Ábrahám, könyörülj rajtam, és küldd el Lázárt, hogy ujja hegyét mártsa vízbe, és hűsítse meg a nyelvemet, mert igen gyötrődöm e lángban.

25 De Ábrahám így válaszolt: Fiam, jusson eszedbe, hogy te megkaptad javaidat életedben, éppen úgy, mint Lázár a rosszat. Ő most itt vigasztalódik, te pedig gyötrődsz.

26 Ezen felül még közöttünk és közöttetek nagy szakadék is tátong, hogy akik innen át akarnak menni hozzátok, ne mehessenek, se onnan ide át ne jöhessen senki.

27 Ő pedig így szólt: Akkor arra kérlek, atyám, hogy küldd el őt apám házához;

28 mert van öt testvérem, beszéljen a lelkükre, nehogy ők is ide kerüljenek, a gyötrelem helyére.

29 Ábrahám így válaszolt: Van Mózesük, és vannak prófétáik, hallgassanak azokra!

30 De az erre ezt mondta: Nem úgy, atyám, Ábrahám, hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájuk, akkor megtérnek.

31 Ábrahám ezt felelte: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki feltámad a halottak közül.”

2018. jan. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/99 anonim ***** válasza:
18%

Jézus amikor eljön újra , tehát második alkalommal


31 Mikor pedig eljő az embernek Fia az ő dicsőségében, és ő vele mind a szent angyalok, akkor beül majd az ő dicsőségének királyiszékébe.

32.

És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől.

33.

És a juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.

34.

Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.

35.

Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;

36.

Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

37.

Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?

38.

És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?

39.

Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?

40.

És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.

41.

Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett.


--

tehát mindenki . aki sátánista

az ördög angyala a pokolra kerül



a juhok a jó emberek

a kecskék a gonoszak


igy kell értelmezni

a kecske , minden gonosz ember a pokolra kerül

2018. jan. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/99 anonim ***** válasza:
33%

Elmebajos vagy te is, meg a hozzád hasonló bíbliaidézgetős többi majom is.


Beszűkűlt látókörű, félelemben élő, kényszeres viselkedésű emberek vagytok, akik soha, semmiből nem tanulnak, és saját kreált pokluk fogságában vergődve élik, nyomorult kis életüket.


Menthetetlenek vagytok....saját magatoktól !

2018. jan. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!