Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az életben egy konfliktusban...

Az életben egy konfliktusban a nagyobb rangú sátánistát támogatja Sáétán?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a spirituális sátánizmus oldalát, hogy megértsem az újfajta sátáni gondolkodásmód logikáját. Egy alapvető dilemmába ütköztem és mivel nem volt benne leírva a feloldása ezért jobb híján itt kérdezném.


A vallás elmondja, hogy Sátán sosem hagyja el hívét, aki neki fogad esküt azt mindíg minden körülmények közt segíteni fogja. Ez eddig egyezést mutat a kereszténységgel és semmilyen ellentmondást nem szülne a logika, ha nem engedné meg a rossz dolgok elkövetését. A Sátánizmus szerint azt tehetsz amit csak akarsz. Nem vonatkoznak rád a társadalmi szabályok, semmilyen jó vagy rosszként kikiáltott társadalom által kreált szabályrendszer. A Sátánizmus az egyén teljes szabadságát, annak mindenek feletti valóját hirdeti.


Alapvető logikai bukfencet látok ebben. Ugyanis a társadalmi törvények a rossz cselekvést a bűnt tiltják és büntetik, sőt magát a segítő gondoskodáskodást is letiltják. Pl az állampolgári szabadságjogokat, amik alapvetőek korlátozzák, ha bűntényt követsz el. Ugyanígy a kereszténységben. Isten elfordul tőled az egyház kiátkoz. Viszont a Sátánizmusban azt tehetsz amit csak akarsz. Te van a középpont, csak egy szabályt kell tiszteletben tartani urad a Sátánt szolgálni kell.


Mivel az anyagi javakban a materiális világ értékeinek élvezetére helyezi a hangsúlyt ez a vallás, így evidens, hogy minden Sátánista abban kiélve egymással előbb vagy utóbb szembekerül. Arra a térre amiben mindenki tag jelen akar lenni nyilvánvaló, hogy találkozni fognak. Minden Sátánista az anyagi világ legjavát akarja megszerezni : legjobb nő, legjobb pozíció stb. Kikerülhetetlen hogy szembekerülnek Sátánisták egymással.


A társadalmi szinten ennek a párharcnak érthető az eredménye. Európai emberek által képviselt keresztény eszmerendszeren keresztül is. Ha rosszat teszel mások ellen Isten/törvény /állam ellened fordul. A Sátánizmusban viszont a másik ember akarata nem számít. A Sátánistát segíti Sátán mindenek felett. Így két Sátánista párharcában elvileg mindkettőnek segít. Mindkettő Sátán segítségét kéri és evidens lenne, hogy annak tesz többet sátán aki jobban imádja őt, többet tett neki, több akár lelki áldozatot vállalt érte. Ekkor a küzdelem nettó hozadéka a következő : Sátán az egyik híve ellen tesz, azt megfosztja anyagi céljától az erősebb Sátánista javára. Így ellentmondáshoz jutunk.


Ez az ellentmondás fenntartható vagy feloldható ?


2018. jan. 11. 19:53
 81/99 anonim ***** válasza:
0%

kedves emberek térjetek meg minél hamarabb !!!



vaszilt és a kérdezőt hagyjátok

mert félrevezetnek az ördög teszi velük is


pont most olvasom a Bibliát is

hát sajnos de igaz a Mennyországba csak a Szent emberek jutnak

és akik megtérnek még az utolsó percben

tehát nagyon vigyázzatok sátánisták

mert a sátán - az ördög átver !!!

2018. jan. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/99 anonim ***** válasza:

80#


Pénteken

2018. jan. 25. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/99 anonim ***** válasza:
0%
vaszil térjél meg
2018. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/99 anonim ***** válasza:
0%

Rómabeliekhez írt levél 1. rész


'' 17. Mert az Istennek igazsága jelentetik ki abban hitből hitbe, miképen meg van írva: Az igaz ember pedig hitből él.

18. Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják.

19. Mert a mi az Isten felől tudható nyilván van ő bennök; mert az Isten megjelentette nékik:

20. Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.

21. Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsőítették őt, sem néki hálákat nem adtak; hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívök megsötétedett.

22. Magokat bölcseknek vallván, balgatagokká lettek; ''

2018. jan. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/99 anonim ***** válasza:
26%

80#


" Vaszil. a sátánizmusnak is vannak követelményei"


Nem. Nincsenek követelményei.

Alap értékei vannak, amiből következnek bizonyos "dolgok".


"de arra lennék kiváncsi, hogy ez honnét olvastátok? "


Nekünk is vannak oldalaink a neten, mint nektek.

Valamint kismilió könyv is van, - csakúgy mint film- amiről nem is gondolnád, hogy teljesen idevágó gondolatokat közvetít,vagy teljesen Sátánista. De fogalmad nincs róla.


Vagy találsz bennük értékes, előremutató, lelki fejlődést elősegítő - nem ábrahámita - gondolatokat.

Olyan emberek,- írásaiban testetöltött gondolatait, - akik sem nyiltan, sem tudomásuk szerint, nem Sátánisták.


" Van erre is valamiféle törvényköny, akár a biblia? "


Tulajdonképpen van. Ám ez inkább a deista, vagy még inkább, autodeista irányzat könyve.

A spirituális Sátánizmus, kicsit más.


" Vagy szájról szájra terjed? Vagy mindenki maga alkotja a saját elképzelései szerint? "


Ezt pontoaítani kell. De azt mondom, hogy: Is.


" Tudsz erröl tájékoztatást adni? Mert érdekel"


Igen tudok, de nem mindenkinek adok.


Konkrét kérdésekkel, - nem általános -írhatsz nekem privit.


Egy dolgot viszont, szeretném ha megértenél.

Ha velem akarsz beszélgetni, akkor azt nyelvtanilag és retorikailag is, nem a neten megszokott - msn,viber, facebook, ...stb - kommunikációval kell tenned.


Ehhez ragaszkodom, és én is így fogok válaszolni.

Nem Karinthynak, vagy Grétsynek kell lenned, de a középfokú iskolai dolgozati szintet elvárom.


Sokan kérdeztek tőlem, és én is kérdeztem már többektől, ám azt mindig ennek megfelelően tettem.


Ez a tisztelet, és valós érdeklődés jele. Ha ez nem megy, akkor fölösleges belekezdeni, mert tőlem nem kapsz semmit.

Pár nappal ezelőtt is, el kellett ezt mondanom valakinek.


A Sátánizmus nem való mindenkinek. Rengeteg olvasással, kutakodással, értelmezéssel, haladunk ezen az úton.

Ez pedig- lássuk be - nem megy egy bizonyos inteligencia szint alatt.


Ez van. Ha gondolod, a fentieket figyelmesen elolvasva kérdezz nyugodtan. Én meg eldöntöm, hogy mit mondok neked.


Még valami. Ide ennyit gondoltam írni...csak privire, és priviben válaszolok.


szép napot

2018. jan. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/99 anonim ***** válasza:
0%

vaszil44 térj meg !!!

olvasd a Bibliát ott az igazság

2018. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/99 anonim ***** válasza:
11%
42 % os te tuti troll vagy. Térj meg, térj meg..... én olvastam a bibliát. nincs abba más, csak egy nagy hablaty. Gyerekeket széttépő medvék, apa-lánya vérfertőzés. Isten ha létezik, akkor ö a leg zsarnokoskodóbb, kicsinyes, nárcisztikus alak akit el tudok képzelni. Megteremt egy világot, majd piszkálja a benne élőket, minden féle baadarsággal.
2018. jan. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/99 anonim ***** válasza:

ti az egész sátánisták -ti vagytok a trollok !!!


majd a pokolban nem lesz jó dolgotok

ezt irja a Biblia és sajnos hogy nem tudtok megtérni

2018. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/99 anonim ***** válasza:
Most nem azért.... De ti nagyon ráértek!
2018. márc. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/99 anonim ***** válasza:
És ilyenkor az inkvizitor csapkodja az oldalát úgy röhög.
2018. júl. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!