Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Létezhet mágikus oka, hogy a...

Létezhet mágikus oka, hogy a jók mennek el hamarabb?

Figyelt kérdés

Gyermek koromban apukámtól kedzve sok idős bölcs embertől hallottam azt a titokzatos dolgot, amit ők sem értettek. Nevezetesen a jó emberek hamar meghalnak, viszont a gonoszak, rosszak sokáig élnek. Akkor még gyerekként természetes, hogy nem hittem ebben. Mire felnőttem körülöttem láttam a bölcsesség beigazolódását, de okát még keresem :/


Mintha valami misztikus, mágikus, erő a jókat elpusztítaná a földről. Íme egy friss eset. ennek apropójából merült fel bennem ismételten a kérdés [link] szép is volt, jó is volt, fiatal is volt. Hitlert pl vagy 13 gyílkossági kísérlet sem tette el lábalól és nem tántorította el, hogy embertársait mészárólja. Valami mágikus erőnek kellett védenie. Ugyanez az erő elpusztítja a jó szívű embereket. Vajon miért? :/


2018. febr. 23. 20:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ismertem elég sok, igen jó embert, akik nagyon magas, 100 év körüli kort megéltek,vajon miért? És kevésbé jókat is, akik viszont nem éltek túl soká. Nos szerintem inkább arrol lehet szó, hogy a jók hiányát jobban megérezzük, megjegyezzük.
2019. aug. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 -remete- ***** válasza:
Szerintem ők hamarabb végzik el a feladatukat. Amiért megszületnek. Illetve nem vállalnak már újat. Van hogy belefárad abba az ember, hogy beválall olyat amit nembír megcsinálni. Nagyon hiszek a karmában. Az okokozatban így tuti, hogy minden cslekedetünk nyomot hagy a tudatban ami aztán öröklődik tobább.
2019. okt. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Én ismerek jó embereket, akik már nagyon öregek, és ismertem gonosz emberekrt, akik fiatalon haltak meg.
2020. jún. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A jók általávan már tanult szellemek, így hamarabb végeznek, a rosszak még halálukkor is tele vannak ledolgozandó dolgaik az elméjükben, és negatív katalizátorként is megfelelőek az embereknek.
2020. jún. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
lófütty. ugyanúgy megdöglik mind. Csak jobb a sajtója.
2020. jún. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
59%

Ez nem így van. Gének, stressz. Van aki lassan él, van aki gyorsan. Dédmamám, mamám mindketten jó emberek. Dédim 100 évet élt, mamám most 91. Mindketten egy lassabb világban, lassan változva éltek.


Az a gonosz aki stresszes, mondjuk maffiafőnök akármilyen jók a génjei nem fog 100 évig élni. Az, aki csak állatkínzó, de bioboron él a hegyekben és nem éli meg stresszként vígan elél 100 évig.

2020. aug. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

nincs mágikus oka, egyébként pedig dimenziot váltanak, nem halnak meg.


egyéb oka is lehet, a feladat véget ért, vagy pedig egy következő leszületéskor szükség lesz rá, tanitó stb


az anyag nem vész el, csak átalakul...:-)

2020. szept. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
nem.
2020. szept. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

4 ebben van valami.


A hosszú élet nem feltétlenül jó is. Az ismerősök barátok java elmegy de még a haragosok is.

Az egészség sem garantált.


De biztosan van valami értelme. Ha mind arra törekszünk, a "hosszú egészséges életre" ....

Másnem az utódok nézése.

2020. okt. 18. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Erről mindig Charlotte Bronte írónő Jane Eyre c. könyve jut eszembe, amiben a kislány tüdőgyulladásban haldoklok az árvaházban, és nem fél a haláltól, sőt mosollyal az arcán, belenyugodva azt mondja:"Nem félek, Isten magához szólít engem hamarosan!". Egészen biztosan nem pontosan idézek, de lényegében ezt mondja a kislány. Ez úgy megragadt bennem. Sosem féltem a saját halálomtól, mindig úgy gondoltam megnyugvás lesz.
2021. febr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!