Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Hol található az emberi...

Tetris kérdése:

Hol található az emberi testben a lélek? Ha az agyban van, akkor konkrétan melyik terület lehet érintett? Egyáltalán mi a lélek? Hogy határoznátok meg?

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 14:04
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Szerintem is van lelkük az állatoknak. A mi macskánk meg tud sértődni, de azt is megérzi, ha beteg vagyok, és odajön vígasztalgat, kedveskedik olyankor. Egyébként elég magának való.

Ha viszont elfogadjuk azt, hogy az állatoknak van lelkük, akkor minden élőlénynek kell, hogy legyen lelke. De ezt elég nehéz elképzelni mondjuk egy földigilisztáról, vagy egy lóheréről.

Vagy talán a lélek egy magasabb intelligenciaszint hozománya lenne?

Akárhogy is próbálom, nem értem! Van lelkünk, ami halálunk után elvész, eltűnik valahova.

Születésün előtt hol volt a lelkünk? Miből lett?

A semmiből nem lehet valami! Mint ahogy a valami se válhat semmivé!

2010. dec. 28. 17:47
 12/25 anonim ***** válasza:

Fizikailag NEM LÉTEZIK!

Vallásos fogalmakban egy elvont dolog, egy megszemélyesítés.

Lelkiismereted tudod hol van?? : S

Az egy agyi gondolat? : S

Ha ugy vesszük igen, de pl. a boldogságot ki lehet mutatni, ezeket meg nem, mert egy természetfeletti dolog, vallásosként én ezt gondolom.egy megszemélyesítése a jó-rossz dolgok viszonyához benned.

Remélem, érthetően írtam le : )

2010. dec. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

(előző) csak szeretném összefoglalni, kiegészíteni:

Vallásos vagyok, és ugye ez keresztény eredetű, amint egy érzésnek vannak szabályozó hormonjai, van helye az agyban, a lélek elvont dolog, ami Isteni eredetű,

de nemvallásosként

pedig ugy fogd fel, egy dolog, ami a tetteid súlyát teszik egyensúlyba (hogy mennyire rossz-jó amit tettél)

Ez nem egy érzés, hanem egy jelképe a jóságnak...

Hát... kinek mit jelent..

2010. dec. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
61%

"Vagy talán a lélek egy magasabb intelligenciaszint hozománya lenne?"

pontosan. épp ezért nincs az állatoknak, hiába kapálóztok. ha nem hiszel nekem, beszéld meg a kutyáddal egy kávé mellett.

2010. dec. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Ha valami fizikailag nem megfogható, attól még az a dolog létező valami? Ez olyasmi lehet, mint a keresztény vallásban a Szentlélek. Senki nem látta, senki nem fogta a két kezébe, mégis millióan hisznek benne, hogy egy létező valami.

Materialistaként úgy gondolom, hogy valamely dolog vagy van, vagy nincs. Ha a lélek nem megfogható, csak érezzük, hogy van, akkor mi a bizonyíték arra, hogy ez nem csak a képzeletünk szüleménye?

A képzelet pedig... a lélek része... Hát mostmár teljesen becsavarodtam....

Szerintetek a gondolat egyfajta energia?

2010. dec. 29. 16:49
 16/25 anonim ***** válasza:
52%

ajánlom elolvasásra aryana havah inuaki, a bennem élő reptilián című könyvét.

le van benne minden írva a lélekről, a gondolatról.

2010. dec. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

16:49. Kérdező.


S mi van ha minden gondolati termék csak? Mi van ha az, amit te matériának hiszel, az az elméden belül van? S akkor kitisztítjuk a dolgokat, mert a gondolatot rakjuk meg teremtő, megjelenítő szerepbe. Szóval a gondolat az az energia, ami minden mást felépít. Mert ha jobban belegondolsz, azt a bizonyos külső világot meg sem tudod fogni, mert neked csak az érzeted van...más nem igazán. Így tehát ezzel az erővel fel lehet tenni simán a kérdést, hogy a külső világ vajon létezik e? :D


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az elgondolkodtató válaszokat!

Mindenkinek Boldog Új Évet kívánok!

2010. dec. 30. 12:17
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
Megmértem. A súlya 40dkg, de hogy hol van azt nem mondom meg.
2011. jan. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
:) a szivbe
2011. jan. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!