Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Hol található az emberi...

Tetris kérdése:

Hol található az emberi testben a lélek? Ha az agyban van, akkor konkrétan melyik terület lehet érintett? Egyáltalán mi a lélek? Hogy határoznátok meg?

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 14:04
1 2 3
 21/25 anonim válasza:

a lélek az valakik szerint a szívben de meglehet hogy az agyban található.

Amúgy ez egy jó kérdés!

nem tudok rá pontosan válaszolni!

2011. jan. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

A lélek olyan dolog, ami nem megfogható, nem látható, csak „érezhető”.

Szerintem, az agy egy kapcsolat, mely összeköti a testet a lélekkel.


És igazad van, kérdező, ha valóban létezik a lélek, nem tűnhet el csak úgy, nem veszhet el a semmibe.

Biztosan olvastál/hallottál már a túlvilágról, a reinkarnációról (mikor a lélek egy új testbe költözik)

Számomra a vallások közül leghihetőbbnek a buddhizmus tűnik, az az, ami a reinkarnációról, a karmáról, a lélekről, a megvilágosodásról szól.

A reinkarnációt erősítheti az a tény is, hogy a Föld már több milliárd éve létezik, így a léleknek valahonnan jönnie kellett belénk, és valahova mennie kell.

Egyszerűen nincs olyan, hogy semmi, az, hogy megszűnik létezni, olyan nem létezik.


Mindenesetre, a léleknek kell hogy legyen valamilyen fizikai hatása, szerintem valahogy kimutatható, csak még senki sem tudta megtenni.

2011. márc. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:

lehet hogy mindig is voltunk csak egy olyanállapotban (jeklen pillanatban a lélekre gondolok) amikor még nem tudunk gondolkodni.lehet hogy az univerzum másik végéből megtett utunk célja volt a cél...lehet hogy mikor megszületünk akkor mr igazából már több millió sőt végtelen korúak vagyunk.a földre tanulni jöttünk, és ez az eltöltött idő csak tapasztalato szerzésére volt elrendelve itt a földön.a halálunk utáűn (mint keresztény azt mondom menny ország / pokol de ha nektek akarok olyan választ írni amiolyen vártok akkor így gondolkozok):

halálunk után egy olyan nyugalmi állapotba kerülünk amikor még birtokosai vagyunk saját testünknek csak elhagyjuk esetleg lélekben megint egy hosszú utat megteni egy másik párhuzamos világba...aztán mikor ott is véget ért tapasztalatunk az életről talán már elteltek 1000 évek azóta mikor talán visszatérünk a földre újra hogy tapasztalhassunk és mikor újra vége utazásainknak akkor így megyünk bolygóról bolygóra.vagy lehet hogy miután meghaltunk egy olyan nyugalmi áéllapotba kerülünk amiko nem tudjuk a testünket mozgatni de talán még mindig benne élünk csak orvosilag kimutathatatlanul.nincsenek életfeltételeink.tapasztalunk és azt várjuk hogy egyszer eljussanak arra az értelmi szintre amire mi.lehet hogy halálunk utá egy olyan értelmi szintre lépünk hogy mindent tudunk.lehet hogy azt várjuk hogy ők is elérjék ezt az agyiszintet.mi már akkor lehet hoyga zt is tudni fogyjuk mi a titka annak hogy újra élesszenek minket egyszer mint TESTI halottat és megoszthassul tudásunkat a többi emberrel.


13/L

2011. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Látom hogy elég régi a kérdés de ha már ráakadtam akkor én is írok.... Amiben most vagy (az anyagi világ) , itt minden bizonyos "energiából" áll és mindennek megvan a rezonanciája... Egy példa: Nyugodt állatpotban vagy, de mérges leszel, árad belőled a düh... Ekkor megváltozik a lelked, tested rezonanciája.... ami kivetül az "anyagi síkra" magyarán ahogyan te változol, hangulatilag vagy érzelmileg azt követni fogja a környezeted is mert kivetül rájuk... Láttam hogy sokak írják h az állatoknak nincs lelke... Most erre nem tudok konkrét választ adni, mert nem tudom de ha józan paraszti ésszel bele gondolsz... Az állatok talán nem éreznek?? Mindent ösztösen csinálnak?? Nem... Amikor a szeretetüket fejezik ki irántad, ott nyílvánul meg a lélek! A másik h mi lessz a lélekkel a halál után? Addig reinkarnálódsz míg el nem éred azt a "tudat állapotot", tehát amíg nem fejlődik ki a lelked.. Persze ez változó, egyén kérdése hogy kinek hány "újjá születésre" van szüksége.... De ha jól tudom akkor , mikor már a lelkednek nincs szüksége reinkarnációra akkor átalakul, "fénylénnyé" , de azt már nem tudom hogy mi az a fénylény. Remélem tudtam így utólag segíteni :)

F/15

2015. ápr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

„Vallás-filozófia, vagy tudományos szempontból a lélek egy olyan közhasználatú szó, amelynek jelentése változó, és rosszul körülhatárolt. A lélek szó körülbelüli jelentéséhez kapcsolódó tudományos és vallási szempontból is kezelhetőbb fogalmak a psziché, érzés, tudat, éntudat. (Wikipédia)

Nézzük részletekben:

„Az érzés-emóció, érzület, érzelem, fájdalom, rossz közérzet.” Az érzés következménye lehet mentális és tárgyi alapja, diagnosztizált betegség hatása, de lehet oka negatív pszichés tényezőknek, életkísérő jelenségeknek.

A materializmus a tudatot az anyagi lét fejlődése eredménye, A tudat eszerint az objektív világ visszatükrözése az emberi agyban. Ez az agy legmagasabb rendű funkciója, ami csak az emberi szervezetben fordul elő. A tudat nem azonos a magasabb idegműködéssel, az agy a tudatnak nem forrása, hanem a szerve. A tudatot végső soron az objektív világ tárgyainak és jelenségeinek a hatásai determinálják.

( „A lét határozza meg a tudatot”.)


A teória értelmezése szerint az éntudat gondolatok összessége, az elme reakciója a külvilágra, védekező mechanizmus, mellyel elkülöníti magát a külvilágtól. Működése reflexszerű: az agy önműködően reagál a külvilágra, legtöbbször indulatok segítségével.

Az éntudat, más nyelven individuum alatt azt az önmagában létezőt érti, aki tudati fejlődésének bizonyos fokán képes önmagát tudatosítani. Az éntudat két-hároméves korra jelenik meg, de csak a 20-21. évet betöltve alakul ki teljesen. Az éntudat a gondolkodó képesség révén születik meg. Kialakulása gondolkodás nélkül nem lehetséges.

Egy- önmagamban a psziché= lélek alig „tapintható”. A lélek otthona a meghittség. Az élet lelki élvezete az otthon, az olyan otthon érzése, ahol lelkünk biztonságban van, védve a világtól egy olyan helyen, ahol úgy vagyunk jelen, mint, a bűn nélküli újszülött. Lelkünkben boldog hangulat és élmény, semmint dolog. együtt vagyunk a szeretteinkkel, ez a legjelentősebb közös lelki érzés, együttlét gyertyafénynél. Talán az élet kis és nagy dolgairól diskurálunk vég nélkül, vagy csak csendben élvezzük egymás társaságát, esetleg közben kortyolgatunk egy finom teát. Ez az én lelki életem a többi milliárdból, akik lelki milliárdnyi életükben egyszer talán testünkben lelkeink az utcán találkoznak és megérezzük egymás kisugárzó boldogságát.

Fáj a lelkem!

A problémák többnyire múltbéli fizikai-érzelmi traumákból, kielégületlen érzelmi szükségletekből erednek, és a sérülések és hiányok ezer féle köntösben, pl. párkapcsolati problémában, gyermeknevelési problémában vagy akár a mindennapokat megkeserítő lelki bajokban vannak jelen. Ez előbb-utóbb valamilyen pszichés problémában vagy akár betegségben fog megmutatkozni életünkben. A lelki sérüléseket mások által szenvedjük el, de a gyógyulás kulcsa elsősorban a saját kezünkben van. Az öröm érzése lélekgyógyító. A lélekerőt nem a racionális-logikus gondolkodás, iskolában megszerezhető tudás, pénz vagy materiális dolgok táplálják, hanem érzések és hit magunkban. A hitben élők nem magányos emberek, folyamatosan élő, eleven kapcsolatban vannak egymással. SZERETET! Ez ivódik bele mindenbe, találjuk meg a hitünk társát újra, merjünk bátran szeretni! Érdekektől független tiszta szeretetben nincs fájdalmas lélek.

Természettudományos megközelítésből kimondhatjuk, hogy a hagyományos értelemben vett „lélek” nem létezik. Az evolúció által kialakított agyműködésünk hozza létre öntudatunkat. Az én lelkem nem az öntudatom, hanem a boldogságban megélt lelkem.

2017. jún. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!