Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Meglepő a reakció? Három éves...

Meglepő a reakció? Három éves és szellemeket lát.

Figyelt kérdés
Három éves unokahúgom magában beszél, azt mondja, hogy egy néni van ott vele sokszor, akinek nincs szeme, és hiányzik néhol a bőre, le is rajzolta, borzalmas volt? Valóba beszélhet szellemmel? Furcsa, ha a temetőben vagyunk azt mondja ott is vannak sokan, csúnyák... nem tudjuk hogy mit kezdjünk a gyerekke... ötletek?
2011. jan. 6. 03:24
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagyok ezotyutyu.


Ez gyerekeknél teljesen normális. Nem kell sem molesztálni érte, sem orvoshoz vinni.

Én is hallottam elméletet, hogy gyerekként látjuk a szellemeket, de inkább arra szavazok, hogy ilyenkor még működik a fantáziánk.

Amit tehettek: ne lásson ilyet a tv-ben, és normális meséket nézessetek vele.

2011. jan. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
57%

Ez szerintem csak baromság. Szellemeket látni 3 esetben szoktak a gyerekek.

1: a kitalált barát, de ez esetben nem erről van szó szerintem, tekintve, hogy nem 1-2 állandó "szellemről" van szó.

2: ha látott valami szellemes filmet (megdöbbentő, de nagyon sok kisgyerek találkozik nem neki való filmekkel a szülő felelőtlensége miatt, pl. emlékszem én is nem egy horrort néztem úgy végig, hogy résnyire nyitott ajtón keresztül kukucskáltam)

3: ha a szülő hisz bennük, az átragad a gyerekre is, és mivel sokkal élénkebb a képzeletvilága, meg is jelenik benne egy kép.

Amúgy arra azért kíváncsi vagyok, hogy egy elhamvasztott embernek a szelleme milyen formában jelenik meg nála, mert ahogy elnézem ő a rothadó hullákat látja. Akkor hamvasztás esetén porszellemet lát? :D

Szóval a lényeg, hogy szerintem a kedves kérdező a hiszékenységével még rátesz egy jó nagy lapáttal a gyerek képzelgéseire.

Amúgy valaki említette, hogy nekik még jobban nyitva van a harmadik szemük, vagy ilyesmi. Akkor én már vagy gyerekként is szkeptikus voltam totál vak harmadik szemmel, vagy elfelejtettem azóta, hogy korábban szellemeket láttam? Ne röhögtessetek már! Sok filmet néztek szerintem.

egy szkeptikus lány

2011. jan. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
Én is megnéztem ma éjjel azt a filmet és jó volt! :D
2011. jan. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
77%
Figyeld meg, miket beszél azzal a "nénivel"! Ki lehet következtetni, hogy valóban egy beszélgetést hallhatsz, vagy csak kitalálja a beszélgetést. Másrészt úgy jön le az írásodból, hogy ezek rendszeresen történnek. Bocs, de meg kell kérdeznem: mit keres egy 3 éves gyerek rendszeresen a temetőben?
2011. jan. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes a történet, kérdező, és bár abszolút szkeptikus vagyok az itt kiírt kérdésekkel kapcsolatban, a gyerekek más tészta. Egyrészt egy három éves mit és miért találna ki? Másrészt honnan tudná, hogy a temetőben pont "aktuális" elkotyogni az élményeit, ha mondjuk azokat filmben látta? Honnan tudja, hogy tényleg ott "kellene" látnia alakokat?

Nekem ez gyanús. Egy hároméves gyerek még nem kisbaba, de nem is akkora konspirátor, hogy ilyen összefüggéseket átlásson és azokat egy csavarral tálalja.

Szóval ez érdekes.

Esetleg érdemes valamilyen ... hát nem ismerem ezeket a dolgokat, mert inkább szkeptikus vagyok...de... valamilyen szelleműzővel, vagy látóval beszélni, hogy legalább a házatokban ne lásson senkit.

Én ezt gondolom.

2011. jan. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
24%
# még helyett MÁR
2011. jan. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
79%

Szemfüles a gyerek. Észrevette esetleg, hogy ha ilyeneket csinál, akkor többet foglalkoztok vele?


Vagy dolgokat lát, amik nincsenek ott. Régen velem is előfordult. Érdekes néni lehet. o-o


Mindkét esetben egy hatékony stratégiát szoktak alkamazni: el kell felejtetni vele, ha ez zavar. =/

Vagy azt mondani neki, hogy különleges, ezo-guruvá nevelni, látóvá, stb.

2011. jan. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
22%

10:36-nak nagyon igaza van!Én annyit szólnék hozzá,hogy a gyerekek valóban könnyebben látják meg azt,amit a felnőttek már nem.Nevezhetjük ezeket szellemnek is(Bár,amikről írtál,azok inkább zombikra emlékeztetnek a gagyi horrorfilmekből)Valójában a szellemek(ha elhunyt ember szellemére gondolunk)úgy néznek ki,ahogyan a valóságban,életükben kinéztek.A gyermekek legtöbbször elhunyt hozzátartozó szellemét szokták látni,aki kötődik a helyhez,családtagokhoz és általában jóindulatú.

És vannak a démonok,ők nem elhunyt emberek "szellemei",ők másfajta szellem lények,ezek viszont bármilyen alakban megjelenhetnek és nem jellemző rájuk a jóindulat.

2011. jan. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
67%

Ezt a képességet sem erőszakkal elnyomni,sem nagyon felerősíteni nem érdemes a gyerekben,egyszerűen természetesnek kell elfogadni,mert az is!

De most,ebben az esetben jobb,ha az anyuka mosolyogva megpróbálja elterelni a gyerek figyelmét,ha a "szemtelen" néni megjelenik,mert úgy gondolom,ez nem egy kedves ükmami,akivel érdemes lenne a gyereknek cseverésznie.

És temetőbe inkább nem kellene vinni,a kisgyerekeket még nagyon könnyen megtudják közelíteni mindenféle entitások.

2011. jan. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
60%

Semmi bizonyíték nincs rá,hogy a gyerekeknek van harmadik szemük,és szellemeket látnak. Ezek csak igazolatlan elméletek,hiedelmek.

A gyerekeknek nagyon jó a fantáziájuk. Amit látnak,hallanak azt kiszínezik,az álmaikat is valóságnak hiszik.

Fifelyd meg,amikor egy kislány a babájával játszik! Felveszi,mert sírt,megeteti,mert éhes!,És ezt valóságosnak hiszi!

Látott vagy hallott ilyenekrőlk,főleg ha az anyuka is hisz ilyesmiben. Nem kell vele törődni,nem kell beszélni róla,akkor hamar abbahagyja és mást fog beképzelni magának.

2011. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!