Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Nagyon nagyon félek a sötétben...

Nagyon nagyon félek a sötétben, mert még jobban félek a szellemektől :S Mit tegyek? Van valaki aki legyőzte ezt a félelmét?

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 14:04
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim válasza:

Régebben én is féltem, de ma már nem annyira. Az a lényeg, hogy este lefekvéskor még mielőtt leoltod a lámpát, becsukod a szemed, és egészen reggelig ki sem nyitod. Én arra szoktam gondolni, hogy a kutyámmal játszok egy tiszta, üres, füves mezőn, és azonnal elalszok. Nekem még nehezebb is volt, mert szemüveges vagyok, -4,85-ös drioptriával, így minden árnyat egy fickónak nézek. Az is nagyon zavar, hogy az internet, és a rooter fényei olyan mintha egy szempár figyelne. Mai napig ezt a módszert használom. Már ki merem nyitni a szemem, de ha a rooter felé kell fordulnom, mindig lehunyom :D Ne félj, el fog múlni

13/F

2011. jún. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 idfdfgdfh válasza:
100%
Sok ember fél a sötétben,és ez egyáltalán nem gyerekes vagy olyan dolog amit Neked szégyellni kell.Tudományos oldalról megközelítve egyszerűen csak annyi hogy a sötétség az emberek számára egy "idegen közeg" ha lehet így fogalmazni,mivel általában nappal ,legalábbis megvilágított helyen dolgozik az illető, a sötétben viszont jóesetben alszik.Így a sötétség idegen ,nem annyira ismert közeg ,mint a hogy az előbb is fogalmaztam.Ugyanez van azokkal az emberekkel akik a víztől félnek.A vízben nem lehet levegőt kapni,meg is van a félelem oka.Én is sokáig féltem a sötéttől ezért vettem egy éjjeli lámpát amit mindig bekapcsolok.Javaslom Te is szerezz be egyet.(13/F)
2011. jún. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:

nem tudom, h ezt írták-e már, de én is így győztem le a félelmeimet... ez kicsit olyan, mint a Harry Potterben a Comikulissimus-bűbáj :)

naszóval: képzeld el amitől félsz, és valahogy tedd nevetségessé. most mondjuk legyen az egy szellem.képzeld el, hogy jön, és (pl.) felszívod porszívóval :D vagy elkapod lepkehálóval, és lehúzod a WC-n :) vagy bármi más.. Freddy Krueger belegabalyodik a csipkefüggönybe a kesztyűjével, és elszakítja, mire egy öregasszony elveri seprűvel stb, stb.

s lényeg, h a legnevetségesebb, legabszurdabb dolgokat képzeld el! (: sok sikert!

2011. jún. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim válasza:

Hát Te kérdező leírtad ahogy én is vagyok. Én is parázok sötétbe, főleg ilyen horcsik után és is megnéztem azt a horrort sőt a 2. részt is. feszt beparáztatom magam. de jó hogy nem vagyok egyedül..:D amit az utolsó írt az szupi :D


20/l

2011. jún. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 A kérdező kommentje:
Ez a harry potteres király :D
2011. júl. 1. 17:03
 56/58 anonim ***** válasza:
Ne szorongj, nincsnek szellemek..Ez tuti. Van akinek a fejében vannak, de az más lapra tartozik.MEg aki el szeretné hinni és meggyőzi önmagát mindeféle koholt ,,bizonyítékkal":-)) De neki is csak a fejében van. Tegyél róla, hogy a Te fejedben ne legyen. Miért mennél a pszichiátriára? Valójában nem léteznek ilyenek.Beszélgess egy valódi, egyetemet végzett pszichológussal ha ennyire zavar. (ne parával, hanem igazival)
2011. júl. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim válasza:
én is rettegek a sötétben,de nem filmek,hülye kitalált szellemsztorik,vagy ilyesmi miatt.Nem.én néhány álmomtól úgy beparáztam,hogy tizenéves létemre áthúztam anyámhoz és ott aludtam.na de kiskoromba is volt pár brutálisan sz@r álmom.azoktól is fosok néha.na de azért ha nem gondolok rá elalszok,mint garfield :D
2012. aug. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 Kincsesne ***** válasza:

Minden élőlény ősi, természetes érzése a félelem. Gondoljunk csak arra, mi lenne a legkisebb gyerekekkel és a legkisebb kölyökállatokkal, ha nem félnének, eleinte szinte mindentől.

Nem érnék meg a felnőtt kort!

Leesnének a magas helyekről, megégnének a tűztől, áldozatul esnének kegyetlen embereknek, ragadozó állatoknak.

A TERMÉSZETES félelem tehát VÉD, - elsősorban kicsi korban.

Azonban a felnövekvő gyermek, a fejlődő kölyökállat - a szintén TERMÉSZETES KÍVÁNCSISÁGÁNAK megfelelően MEGTANUL egy sor dolgot a világból, LÁTJA azt is, hogy MÁSOK pórul járnak (más kárán tanul az okos, - mondja a magyar közmondás), tehát egyre inkább megismeri a világot, és felismeri, hogy hogyan kerülheti el benne a tényleg fenyegető veszélyeket, mitől nem kell félni, - és mitől KELL FÉLNI továbbra is.


Kezet kell mosni WC ELŐTT ÉS UTÁN IS, és kezet kell mosni minden étkezés előtt, mert már tudjuk: szemmel nem látható, apró ellenségeink is vannak: baktériumok, vírusok...

Nem szabad az állatkertben benyúlni a ragadozó állatok ketrecébe, mert esetleg leharapják a kezünket.

Körül kell nézni MINDIG, mielőtt lelépünk a járdáról, ha át akarunk jutni az út, az utca túloldalára.

Magasabb kéményt kell építeni a háztető gerincénél, hogy a szél semmilyen szögből ne fújhassa vissza a kályhába a füstöt, hiszen akkor füstmérgezésben halhat meg az egész család.

Tolatáskor ellenőrizni kell, van-e valaki az autó mögött, nehogy a még tudatlan kisgyermek, vagy a gyanútlan háziállat az autó alá kerüljön.

Csak felnőtt felügyelete mellett és csakis ÜLVE engedjük késsel, ollóval ismerkedni a kisgyereket, nehogy baja essen.

Figyeljünk arra, hogy MÉRGEZŐ tárgyakat (játékszereket, élelmiszernek mondott, ártalmas készítményeket, mérgező festékekkel színezett bármit, dohány-árut, kábítószereket stb.) NE VEGYÜNK SZÁJUNKBA, és ne engedjük ezt a kisgyerekeknek se!

Aki többet tud a veszélyekről, felelős azokért is, akik egyelőre kevesebbet tudnak róluk!


Az én kisfiam egy időben a farkastól félt. A sötét szobában. Villanyt gyújtottam, megmutattam neki, hogy az ablak, ajtó zárva, nem tud bejönni sem farkas, sem más. Egyébként is: farkasok Magyarországon csak az állatkertben vannak, bezárva, nem tudnak kijönni.

Egyébként is: a vadállatok FÉLNEK az embertől, kerülnek minket, nehéz is őket megfogni, még a vadászoknak is.

A fiam farkastól-félelme nemsokára elmúlt, és hamarosan bátran gyalogtúrázott velünk országszerte a hegyekben, erdőkben.


Meg lehet nyugtatni az OK NÉLKÜL félőket: legyenek kíváncsiak arra, valójában mitől is félnek, és mitől kell is félniük, - de mitől fölösleges félniük.

Gondolkozzanak!

Ahogy OKOSODNAK, egyre többet tudnak a világról, egyre inkább felismerhetik benne a saját helyüket, egyre bátrabbak lesznek, egyre inkább el tudják kerülni a valódi veszélyeket.

Az IGAZÁN FELNŐTT, egészséges lelkű, OKOS emberek már nemcsak magukra tudnak jól vigyázni, hanem a kicsi gyerekekre, sőt, még más felnőttekre is.

Így kívánok a ma még félőknek is hosszú, szeretetteljes, boldog életet, fölösleges félelmek nélkül!

2014. jún. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!