Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mi van a halál után?

Mi van a halál után?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy minden emberre azonos halál utáni jövő válna vallástól, hittől függetlenül, vagy a hit szabná meg?


Az lesz, amiben hiszünk? Vagyis ha én hiszek a reinkarnációban, akkor majd reinkarnálódok én is, mint az indiaiak (valószínűleg), de ha nem hiszek benne, akkor nem is lesz reinkarnációm? Tehát a hit határozná meg a halál utáni jövőt? Tehát minden vallású, hitű embernél más lesz halál után, attól függően, miben hisznek?

Vagyis az egyén esetleg meg tudná szabni, hogy mi legyen? "Hinni akarok a reinkarnációban, mert ha hiszek benne, akkor én is reinkarnálódni fogok" pl...

?


2011. nov. 1. 11:16
1 2 3 4
 1/32 kris.king ***** válasza:
64%
Nem lehet tudni. Aki meghalt az nem tudja elmondani. De nem hittől függ. Attól hogy hiszel valamiben nem biztos hogy létezik és ez fordítva is igaz.
2011. nov. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Akkor azonos a jövő mindenkinél?

Hmm...érdekes kérdés ez. :)

2011. nov. 1. 11:25
 3/32 PearJuice ***** válasza:
64%
mindenkinek azonos, és nem tudja senki mi az. a vallások csak kitalációk, semmi közük nincs a halál utáni léthez.
2011. nov. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Odakint ez az "ember vagyok a földön" egy elég népszerű MMO.
2011. nov. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
59%

A halálod után számodra nincs semmi. Az agyad és a szervezeted működése leáll, mivel a "lélek" is az agy része így az is megszűnik létezni. A személyiséged, az énképed és az öntudatod megszűnik, legfeljebb másokban élhetsz tovább elnagyolt emlékként vagy, a tetteid alapján kiváltott érzelmekben. Az hogy PONTOSAN mi van a halál után, nem tudod felfogni mert az agyad él. Tehát összeegyeztethetetlen számára a nem-lét "érzése" a tapasztalataival.

Szó mi szó, pont olyan érzés mint mielőtt megszülettél.

2011. nov. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
A léleknek mi köze lenne a testhez? Az biológiailag behatárolhatatlan, megmagyarázhatatlan, elemezhetetlen szerintem.
2011. nov. 2. 11:37
 7/32 anonim ***** válasza:
31%
Ugyan már, már régóta kezdik kapizsgálni a kutatók, és mára már szinte bizonyossá válik hogy a személyiséged, az érzéseid és ami téged emberré, egyéniséggé tesz azért a homloklebenyed és a limbikus rendszered a leginkább felelős. Lényegében ott található a "lelked". De ha mindenáron meg akarsz ragadni a középkori históriáknál akkor váljék egészségedre.
2011. nov. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
De ez a "semmi" akkor is embertelen, és kegyetlen a számomra, én ebben nem akarok hinni. : )
2011. nov. 2. 12:07
 9/32 anonim ***** válasza:
20%
Pont ezt magyarázom, a "semmi" embertelen, nem tudod feldolgozni lelkileg :) Majd talán ha továbbmegyünk az evolúciós utunkon akkor talán egyszer megértjük :)
2011. nov. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Ha először a semmire gondolok, akkor ez jut eszembe: vagy vakító hófehérség, vagy totál sötét feketeség hallás, érzések, gondolatok, tér és idő nélkül.


De ilyen nem létezhet.

2011. nov. 2. 12:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!