Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mi van a halál után?

Mi van a halál után?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy minden emberre azonos halál utáni jövő válna vallástól, hittől függetlenül, vagy a hit szabná meg?


Az lesz, amiben hiszünk? Vagyis ha én hiszek a reinkarnációban, akkor majd reinkarnálódok én is, mint az indiaiak (valószínűleg), de ha nem hiszek benne, akkor nem is lesz reinkarnációm? Tehát a hit határozná meg a halál utáni jövőt? Tehát minden vallású, hitű embernél más lesz halál után, attól függően, miben hisznek?

Vagyis az egyén esetleg meg tudná szabni, hogy mi legyen? "Hinni akarok a reinkarnációban, mert ha hiszek benne, akkor én is reinkarnálódni fogok" pl...

?


2011. nov. 1. 11:16
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
20%

Pont ez a lényege hogy nem létezik. A semmi egy olyan dolog ami nincs. A téridő keletkezése előtt is pont ez volt. Vagyis nem volt... Szóval érted :D

Persze vannak olyan elméletek miszerint a kvantumösszefonódás által kialakitott idegi kapcsolataid némelyike örökké fenntmaradhat, és igy kvázi "továbbélsz" az Univerzum részeként. Egybeolvadsz a mindenséggel.

2011. nov. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
62%

De ha azt állitod hogy gondolatok, érzések, hallás-látás nélküli "világ" nem létezhet, akkor azt állitod hogy te öröktől fogva létezel, és létezni is fogsz mindörökké... Ergó soha meg sem születtél, mert születésed előtt pont ez volt a helyzet... Márpedig szerintem te megszülettél valamikor :D

Az agyad nem képes, és nem is akarja feldolgozni a saját halálát.

2011. nov. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
46%

Van is egy olyan idézet ami úgy hangzik (nem biztos hogy pontosan így van):


"Születésem előtt milliárd és milliárd évig halott voltam, de a legkisebb károm sem származott belőle."

2011. nov. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
:D
2011. nov. 2. 18:04
 15/32 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem mindenki másképp képzeli el a haláli utáni életet.Én például a mennyországban hiszek.Elmesélek egy történetet:Az anyukámat műtötték(akkor még nem éltem)és műtét közben beállt a klinikai halál.Anyu mondta,h ekkor egy nagy fényességet és egy fekete csuklyás alakot látott közeledni.Elkezdett könyörögni Istennek,h ne haljon meg,otthon várja a 2 éves kisfia.Ekkor mögötte még fényesebb lett és valaki megfogta a vállát és lefektette,a halál eltűnt.Ezek után annyit hallott,h egy hang azt mondja:visszajött.Mindig libabőrös leszek,ha ebbe belegondolok.

UI.Bocs,ha egy kicsit hülyén fogalmaztam,nem tudtam,h írjam le.

2011. nov. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Jók a válaszok, kissé elment filózofikus irányba épp a nehezen feldolgozható vagy elfogadható valóság miatt. Az agyműködés a lélek és nem egy megfoghatatlan valami. Ezt tulajdonképpen (a számítógép analógiára) a szoftverhez lehet hasonlítani. Ez a program. Ha nem működig a hardver, (nem él az ember) kialszik a program is vele. Nagyjából így működik. A gondolatok, érzelmek , tapasztalatok és emlékek is megszűnnek létezni. Ennyi.

Mások emlékében, az alkotásadiban, írásaidban, tevékenységeid folytán létrejött tárgyakban, ötletekben élhetsz tovább. (képletesen.)

2011. nov. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim válasza:

Szia!

Számtalan bizonyíték van rá, hogy a halál után nincs vége a létezésnek. A test meghal, de TE nem :)

2011. nov. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
kukacok...
2011. nov. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Félünk az ismeretlentől? Tudod mi van az "élet" után hisz onnan jöttünk, csak itt már kicsit átmosták az agyad, hülye dogmákkal, tévképzetekkel. Ne félj ez nem igaz, hogy Isten számon kér, Ő nem egy jellemtelen bíró vagy tanár. És az az igazi élet, ha már a tested elhagytad.
2011. nov. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
remélem jó sok Lasagne
2011. nov. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!