Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Más is szokott hasonlóakat...

Más is szokott hasonlóakat átélni alvásparalízis közben?

Figyelt kérdés
Nekem többször volt már alvásparalízisem, általában akkor jön elő, mikor éjszaka közepén felébredek, egy ideig nem jön álom a szememre, és kora hajnalban visszaalszom. Viszont az az érdekes, hogy mindenki azt mondja, hogy borzasztó érzés, meg senkinek nem kívánja, ahhoz képest én inkább csak kellemetlennek, és annál érdekesebb élménynek tudnám leírni. Nem szoktam kifejezetten azt érezni, hogy valaki ül a mellkasomon, vagy valaki meg akar ölni, inkább kopogást, beszédet, vagy nagyon maximum padló recsegést szoktam észlelni, egyszer volt olyan, hogy hallottam, hogy valaki jön fel a lépcsőn, aztán láttam is, hogy próbál benyitni, nyomja le valaki a kilincset, de onnantól nem láttam semmit. Ma volt egy mindnél érdekesebb. Úgy kezdődött, hogy ismét folyamatos beszédet hallottam, de úgy, mintha menne a tv, pedig nem ment, és először álmomban nem is foglalkoztam a beszéddel, amíg tudatosult bennem, hogy de hát kikapcsoltam a tv-t. Aztán mikor erre rájöttem akkor bénultam le, de valahogy nem érdekelt, gondoltam, tart amíg tart, majd elmúlik. Próbáltam hallgatni a beszédet, amit percekig folyamatosan hallottam, és színtiszta értelmes mondatokat lehetett kivenni belőle. Aztán telejsen olyat hallottam, mintha valaki kapcsolgatná a rádió adásokat, és egyszer olyan volt, mintha valami rádiókabarét hallanék, aztán meg egy híradót, amiből egy értelemes mondatra emlékszem is: ,,Találtak egy bombát, Oroszországban, amely valószínűleg még a II. Világháború idejéből maradt fenn", nem pont ezekkel a szavakkal, de ez volt a lényeg, és mondtak is valami Orosz nevet. Baromi érdekes volt, teljesen olyan, mintha valami rádióadást vettem volna. És többször volt már ehhez hasonló, hogy beszédet, meg főleg, mintha valami adást hallgatnék, sőt az utóbbi alvásparalíziseim alatt ez volt a jellemző. Aztán a mainál, elkezdtem kopogást is hallani ismét, ami talán a legijesztőbb része volt a dolognak, akkor próbáltam volna mozogni, majd kinyitottam a szemem, és az ágy felett, az ablak előtt egy kékes-fehéres kb. fél méterátmérőjű fénygömb jelent meg. Pár mp múlva szertefoszlott, én meg ,,magamhoz tértem", és a beszéd is megszűnt. Nagyon különös élmény volt. Nem azért írtam le, hogy le elmebetegezzetek, csak érdekel, hogy ilyenek másoknál is szoktak lenni alvásparalízis alatt, vagy meséljetek, nektek milyen érdekes, vagy ijesztő/ különös élményetek volt már ilyenkor? Köszi a válaszokat!
2018. nov. 5. 12:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia . Nekem régen volt de akkor rengeteg . Soha nem hallottam semmit, nem éreztem hogy a mellkasomon üllnek semmi ilyesmit. Az egyetlen dolog ami nálam van hogy olyan mintha nem lennék egyedül a szobába. Mintha figyelnének és az a legijedsztobb hogy nem látom mert ugye nem tudok megfordulni. Mindig a hátam mögött érzem . Sokat olvastam utána, és mindenkinek más. Nálad elég para lehet. Amikor én érzem hogy nemsokára kezdődik, mozgatom kezem labam . Az esetek 90%ban így nem lesz belőle semmi . Mondjuk nem tudom nálad hogy van nálam sűrű hidegrázással kezdődik, akkor még tudok mozogni.

Próbáld ki te is hátha segít

2018. nov. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, mert rádióadás nekem is volt. Egy férfihang beszélt, és olyan hangja volt, mintha régi rádióból szólt volna, de a rádiót nem láttam, a falból jött a hang. Tudtam, hogy hozzám beszél, és ha jobban odafigyelnék, meg is érteném, de nem mertem hallgatni, mert tudtam, hogy nem kedves dolgokat mond.

TV esetében is volt olyan, hogy elaludtam rajta, és álmomban felébredtem, és tisztán hallottam, amit a TV-ben mondtak, de a képernyő tök sötét volt. Csak az volt az érdekes, hogy utána felkeltem, és nem is olyan műsor ment, mint amit hallottam álmomban.

Mellkasra ráülős érzésem nekem sose volt, nekem más jutott. Általában hátba támadást kaptam, vagyis mintha valaki benyúlt volna a derekamnál a gerincemhez, és ott csinált valamit, ami rettenetesen fájt. Vagy néha a karomat, vagy a vállamat szorította le roppant erővel egy nagyon erős valami, mintha a gravitáció megsokszorozódott volna. De nem volt félelmetes, csak mérges voltam miatta, és próbáltam elzavarni mindig azt a valamit, hogy hagyjon már békén, és menjen mást zargatni.

2018. nov. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Én is férfihangot hallottam, viszont én inkább úgy, mintha két fiatalabb, max középkorú férfi beszélgetne,(kb mint egy rádiós reggeli műsorban), az nem volt olyan, mintha régi rádióból szólna, viszont, amint olyan volt, mintha kapcsolgatnák, akkor a ,,hiradó szerű adás" hangzott régiesnek, recsegősnek. Sőt nekem régebben olyan is volt, mikor még nem itt laktam, hogy az asztalomon lévő bluetoothos fülhallgatómból hallottam beszédet, németül.
2018. nov. 5. 12:28
 4/15 anonim ***** válasza:
8%

Nem olvastam végig, de röviden:

Más is szokott hallucinálni közben.

2018. nov. 6. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, ha irritál a kerdés, kar volt ra válaszolni.
2018. nov. 6. 17:37
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Nem irritál, csak azt írtam hogy normális ilyet tapasztalni.
2018. nov. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Akkor ok. :)
2018. nov. 6. 21:00
 8/15 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem kopogás volt meg olyan hogy a nevemet kiabálják ismeretlen hangok. De a legtöbb eset a hagyományos "valami sötét áll az ágyam mellett" típusú volt sajnos.
2018. nov. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kb. 10 eves koromban egyszer nekem is volt olyan, mintha a nevemet kiabáltak volna. De kintről jött a hang az utcaról, ugyanis ez a balatoni nyaralónkba esett meg es az emeleten aludtam a szobamban, az ágyam meg közvetlenül a nyitott ablak mellett volt. Mintha alltak volna a ház alatt kb harman, negyen es kiabáltak volna, vegyesen fiú és lany hang is volt, kb olyan 15-30 ev közti emberek hangjat hallottam. Eleg para volt, mert amig nekem volt ez az elmenyem alvasparalizis kepeben, addig a nalam 2 evvel fiatalabb unokahugom meg allítolag alvajart, kiment az erkélyre es nezett kifele, a szülők meg nem aludtak, olyan ejfel körül jart az idő, megkerdezték, hogy mit csinal. Azt mondta, valakik engem (azaz engem) keresnek es a nevemet kiabaljak lent. Na most ebben csak a poen, hogy a felnőttek kint ültek vegig, es mondtak, hogy nem jart senki az utcan, teljes csend es nyugalom volt azidőtajt. (Tudni illik egy pici Balatoni települesről van szó, nyoma sincs a Siófoki nyüzsgesnek). Masnap az unokahúgom nem emlekezett semmire, a szülők mondták, hogy alvajárt, en meg teljesen lefagytam, mikor anyum mondta, hogy N. azt mondta, hogy a nevemet kiabaljak, minekutana en meg azt kepzeltem a paralízis alatt es ezek szerint mindketten ugyanazt... Viccelni meg nem vicceltek meg minket a felnőttek, az fix, mivel nem olyan fajtak a szüleink.
2018. nov. 7. 15:55
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem én jártam a legjobban, mert szexuális jellegű haluim is vannak. :D
2018. dec. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!