Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha a lelkek újra és újra...

Ha a lelkek újra és újra visszatérnek haláluk után, akkor vajon mióta van az, hogy csak ugyanazok élnek a Földön?

Figyelt kérdés
2020. máj. 23. 03:00
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
50%

Ez egy igen jó kérdés, nekem mondjuk egy másik elmélet jutott eszembe az újjászületés kapcsán, méghozzá az, hogy ha minden ember újjászületik mikor meghal, akkor hogyan növekedhet a népesség?


Adott az egyszerűség kedvéért 7 és fél milliárd ember. Meghal 100, újjászületnek, lesz megint 100,ergo anem változik hosszútávon az össznépesség.


Ez pedig máris üti az újjászületés elméletet, legalábbis számomra.


A kérdésedre válaszolva szerintem több ezer éve is lehetne, de nem hiszek ebben.

2020. máj. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
68%

Folyamatosan születnek új lelkek, illetve vissza is olvadnak a teremtőbe. Az univerzumban egyébként is több lélek létezik, mint amennyi aktuálisan van a Földön, így a népesség szaporodásával ezek is leszülethetnek a bolygónkra.


Az előző válaszadó gondolatmenete nem az újjászületést cáfolta, hanem azt az elméletet, mely szerint folyamatosan csak ugyanazok a lelkek születnek újjá a Földön.

2020. máj. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
37%
Jelenleg átlag 10 életet él egy szellem. Szóval ilyen nincs. Minden másodpercben születik olyan, aki még sose volt itt, és hal meg olyan, aki többé nem jön vissza.
2020. máj. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
1. Kommentelö. Szuper gondolatmenet, nekem is megfordult a fejemben. Szerintem azért lehet, mert nem egyforma ideig él minden lélek. Tehát az 1. életében mondjuk 90 évig, a másodikban 70, a harmadikban lehet csak 20. Így 120 év alatt 3x születik újjá, az 3 új ember. Egy másik pl.lehet az első életében 99, a másodikban 81. Így a második 180 év alatt 2 életet él, míg az első 3-at. Vegyünk egy harmadik személyt, aki 9x20 évet él meg ezalatt. Gyakorlatilag ennél a példánál 3 lélekről van szó, mégis 3an összesen 14 életet tesznek ki. Szerintem ezért lehet a népességnövekedés.
2020. máj. 23. 13:14
 5/35 A kérdező kommentje:

Az előbb elírtam a példáknál a számot, de a lényeget lehet érteni szerintem. 3 lélek példája 180 év leforgása alatt:


1. 3 életet él, 90,70 és 20 évet.

2. 2 életet él, 99, 81 évet.

3. 9 eletet él, 9 x 20 évet.


Tehát 180 év alatt lehetnek olyan lelkek, akik több évet élnek le, ezért lehetne népességnövekedés ennél a példánál. Egyébként én sem hiszek ebben, csak a számok nagy törvénye miatt hoztam egy ilyen példát.

2020. máj. 23. 13:20
 6/35 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Szerintem az elméleted csak rövidtávon (1 generáción belül) okozhat érezhető növekedést, hiszen amint mindegyik leélte az életeit, és teszem azt tényleg visszakerül a teremtőbe, az össznépesség visszaáll.
2020. máj. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
S ha az első generáció között már megjelennek a második generáció tagjai is, akkor viszont csak egy átmenet lesz közöttük, de nem szakad meg a folyamat és dinamikus emelkedés tapasztalható a népességnövekedésben, nem?
2020. máj. 23. 14:18
 8/35 anonim ***** válasza:

Ha azt vesszük, hogy a lelkek mindegyike mindíg adott a világban, és nem születnek újak, vagy tűnnek el egyesek valahogyan, akkor elvileg adottnak kell lennie X léleknek, ami állandó.

Ebben az esetben a népesség nem változik, hiszen ha halálakor a lélek új testbe költözik, akkor csak rövid időre lesz kevesebb a népesség, majd újra visszaáll. Ha időbe telik, akkor is csak ingadozik, de a lelkek számánál több nem lesz.


Ha azonban a lelkek száma változhat a világban mindkét irányba, akkor nyilván van rá esély, hogy növekedjen, mindössze annyi a kérdésem, a teremtő miért hagyja túlnépesedni a nyáját? :D

2020. máj. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Nos igen, a nyáj már ígyis jóval nagyobb, mint kellene. 🤣
2020. máj. 23. 14:32
 10/35 A kérdező kommentje:

Nekem az az elméletem, hogy:


1. ha csak 1 adott generáció létezik, amik száma X és ők reinkarnálódnak folyamatosan, akkor is felfedezhető népességnövekedés a korábban leírt módszer alapján.


2. ha van több generáció is, akkor azok egymást kiegészítve szintén népességnövekedést okoznak.


De igazából ki tujda... 🤣

2020. máj. 23. 14:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!