Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha a lelkek újra és újra...

Ha a lelkek újra és újra visszatérnek haláluk után, akkor vajon mióta van az, hogy csak ugyanazok élnek a Földön?

Figyelt kérdés
2020. máj. 23. 03:00
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de csak azokra, amik igazán nagy szerelmek. Én inkább úgy éltem meg, mint a "se veled, se nélküledet".
2020. máj. 25. 21:09
 32/35 anonim ***** válasza:
Ki tudja, én még nem tudom milyen lesz hosszabb távon.
2020. máj. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Véleményem szerint meg, a vallás és a tudomány nem zárja ki egymást. Magam úgy látom, hogy amit az ember nem tud tudományos tényekkel alátámasztani, azt sok esetben a vallással magyarázza. Tekintsük csak meg a történelmet. Az ókorban a görögök például még nem értették az idöjárás folyamatait, s amikor dörgött és villámlott, azt mondták, hogy Zeusz mérges és szekérrel jár az égben körbe-körbe (ez a dörgés) és haragjában villámokat szór az égből (ez a villámlás). Ma már tudományosan alá tudjuk támasztani ezeket a folyamatokat, így ha vihar van, senki nem azt hiszi, hogy Zeusz mérges. Amíg viszont ezt nem tudták, a vallással magyarázták az érthetetlen dolgokat.
2020. máj. 26. 23:39
 34/35 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy nem vagyunk egyedül a világegyetemben, azaz vannak más bolygók is, és más élőlények, de beleszámíthatjuk az állatvilágot is.

Ha minden léleknek van egy feladata, amit meg kell tanulnia, el kell végeznie, akkor az addig itt lesz, ameddig el nem végezte a feladatát.

A materialista világban ezek a lelkek, azaz nyugodtan mondhatom: mi, elvesztettük a kapcsolatot a belső önmagunkkal, így amíg nem jövünk rá, hogy mi a dolgunk, addig újra és újra megkapjuk a feladatot.

Ez magyarázatja a népességnövekedést.

Persze ez csak egy elmélet, hogy szerintem, hogy lehet ez logikus.

2020. máj. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Ateistaként visszatérő vendége lettem-e kérdésnek. :D


Érdekes gondolat, de kézenfekvő lenne abban az esetben, ha ez mind létezne, amit nem zárhatunk ki, és bizonyítani sem tudunk. Mivel nem hiszek ebben ténylegesen, így csak amiatt érdekel a téma, hogy nem tudom elképzelni, miként lehet az emberi agy annyira brilliáns, hogy szabad akaratot teremtsen számunkra, ezért hiába vagyok tudomány-párti, a lélek kérdésköreit még senki nem tudta megmagyarázni számomra.


A másik "problémám" ott van, hogy egy lélek ha lehet ember, állat vagy növény is, akkor hogyan képes a köztük lévő hatalmas különbségeket kontrollálni? Tehát ha mondjuk egy halott emberből a lélek egy növényben éled újjá, akkor miként hasznosulhatnak azon tapasztalatok, amiket emberként szerzett, vagy hasznosulnak egyáltalán?


Mi az a lélek? Egy a többitől teljesen különböző faj, ami minden másikban képes létezni és irányítani? Ha ezt elfogadjuk, elveszik a szabad akaratunk?


Mi a célja a léleknek? Irányítani? Felfedezni? Uralni? Talán csak kísérleteznek a világban?


Ki irányítja őket? Isten? Vagy olyanok mint az Ősök a Csillagkapu univerzumban? :D


Milliónyi kérdés, és egyetlen konkrét válasz sincs. Ettől lesz ez ateistaként is egy érdekes téma számomra.

2020. máj. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!