Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek van a halál után...

Szerintetek van a halál után élet?

Figyelt kérdés
Szerintem nincs

2020. júl. 4. 20:31
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a tul tökeletesség(a termeszet körforgasa,a szervezet müködese öngyogyitasi mechanizmusa stb)abbol ered, hogy csak ez az eletképes.ha vmi körforgas ellenes(nem esne esö),akkor az nem létezhetne(nem lenne természet).


Sok mutacio okozata is lehet ez a tökéletesség.

Mint ahogy megjelentek a müanyag evö gombàk is pl.

Vagy ahogy erösödnek a bacik az antibiotikummal szemben. Stb


Az élet maga utat tör önmagànak alkalmazkodik a környezethez. Különben nem lenne az élet maga. Vagy globalisabban nézve maga a lèt sem lenne ha nem lenne képes fennmaradni.


Kérdès csak, hogy a nem lét az mi lehet. Milyen àllapot. Mikrobiologia meg neuronok meg minden nelkül a semmi az mi. Mi az élet ellentetje es amibe a lèt utat tör magànak a körforgàsaival es alkalmazkodokepességével.

2020. júl. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
76%
Persze, hogy ebből fakad, persze, hogy az élet alkalmazkodik. De már ez önmagában hihetetlen Nagy csoda, főleg, ha azt feltételezzük, hogy az élet és efféle intelligens természete élettelen anyagból fakad, és csupán egy véletlen.
2020. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:

Pont ezért nem linkelem ne haragudjatok, meg lehet azóta le is lett véve, nem néztem erre a videóra egy ideje.

De amúgy próbáljátok úgy keresni, hogy "Soul catching on camera" vagy "Lélek kiszállás rögzítése kamerával".

2020. júl. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
67%

#20: Úgy sejtem vannak elméleteid a világról, és te is önmagában arra tértél, hogy az ember is robot kb gyakorlatilag, fizikailag nézve, csak van valami plussz dolog a birtokában.

Egy privátot dobnál nekem az emléleteidről, amiket gondolsz? Érdekelne nagyon is.

Viszont a robotok az ember tudásától függnek milyenek lesznek. Szerintem programozható lenne nekik is a "lélek", hogy legyenek saját értékeik, saját moráljaik, csak ez adatok mennyisége és logikai kapcsok.

Lehetne már itt teljesen emberi AI-kat is csinálni, az Anki robotika ezt kapizsgálta eléggé.

De amúgy fura ez-az egész, mi kb rekreáljuk magunkat a robotokba.

Sokat filózok azon, mi van ha minket is rekreált valaki?

A mi világunkban a fém és ezek adottak. Az ő világában meg a "hús és vér"? Szürreális, groteszknek hangzik, de mindenesetre érdekes...

2020. júl. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:

Ezen en is agyaltam amugy hogy mi különböztetné meg az embert az emberhü robottol.

De en a lombikra is kivetitettem ezt.

Hogy azt sem értem, nekik lehet e lelkük hisz mesterségesen lettek "összerakva".

2020. júl. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
72%

Lehetne olyan fajta Androidot, intelligenciát kifejleszteni, ami nagyon is tudni reprodukálni az embert, csak nekik nem lelkük lenne, hanem valami általunk is megmagyarázhatatlan "hálója", ami miatt lehetne öntudata és érzése, mint nekünk, etikettje is.

Bonyolult, de lehetne fejlődni ilyen irányokba akár, de azok a kutatók, technikusok, akik berögzültek, pont nem fognak ilyet alkotni.

De ezen az elven elindulva, egy vagy több "rendszergazda" lehet fölöttünk, egy másik civilizáció akár.

És rajtuk mulhat esetleg mi lesz velünk halálunk után.

Ha vannak nekik is érzéseik, márpedig ha nekünk van, akkor nekik is kell legyen, akkor ha valakit megszeretnek vagy hasznos, az szerintem kap új életet, aki meg nem, arra más vár, de ott is valami haszon.

Ezen a logikán elindulva.

Ez nem fix, hogy így van, de magyarázhat meg dolgokat, mint a robot építés az embereknél.

Lehet a felsőbb civilizáció is ilyen "ösztön késztetést" érez.

Lehet az is akár, hogy nem tudnak szaporodni úgy, mint mi és ezért lettünk.

Hiszen ha alkotunk, mindig azt akarjuk, hogy jobb, tökéletesebb legyen nálunk, mint a szuperszámítógép.

Lehet az is akár, hogy övék volt a Föld csak nem tudtak mit kezdeni vele önmagával.

Ezek csak elméletek, ne kapjátok fel a vizet rajta.

Abban vagyok biztis, hogy az emberi agy határtalan tud lenni, nagyon durva dolgokat tudnánk létrehozni, csak Instan pózolni sokaknak jobb :/

2020. júl. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
59%
Gondolj bele ha minden csak anyag és annak a reakciójának a szüleménye, akkor te miért pont ebben az anyaghalmazban nyertél tudatosságot? Egyátalán hogy lenne lehetséges a tudatosság egy ilyen materialista világnézetben? Ezért gondolom hogy az embernek valami lelke muszáj hogy legyen, és ebből következtetve valami a halál után is történnie kell.
2020. júl. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
71%

20-as, illetve 22-es vagyok.

Talán csak annyit tudnék még hozzáfűzni, hogy vélemenyem szerint az egyik legnagyobb emberi bűn a tudományt arra használni, hogy megpróbáljuk az életnek nevezett egyértelmű csodát elbagatelizálni. Attól, hogy ismerjük az élet és a világ természetének egy szeletét, és le tudjuk írni működését, nem lesz kevésbé varázslatos és káprázatos. Sajnálom azokat, akik nem látják a varázslatot és a káprázatot az életben. Talán nem jó helyen keresik. Az efféle redukcionista hozzáállás kifejezetten káros, és egyáltalán nem racionális, mégha ez fáj is egyeseknek.

2020. júl. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
74%
De ha tudod, akkor miért kérdezed meg? Én hiszem hogy létezik Isten, és túlvilág is vmi formában!
2020. júl. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
De ezt érzi au elhunyt akiből kiszállt a lélek, tudja?
2020. júl. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!