Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha egy család 3 generációjának...

Ha egy család 3 generációjának ugyanaz a tagja ugyanolyan rossz dolgokat él meg es ugyanolyan rossz a sorsa, az lehet véletlen, vagy biztosan van rá valamilyen ezoterikus magyarázat?

Figyelt kérdés

Eleve ott kezdődik, hogy a család többi tagjával is kivételesen rossz dolgok történnek es persze halmozódik a depresszió.. de ennek a 3 tagnak ugyanaz a sorsa es ugyanazt a szerepet töltik be a családban 3 generáción keresztül. Gondolok itt például iskolai bántalmazásra, tanároktól is, egész életen at tartó magányra, gyerektelenségre, tanulási gondokra(pedig nem rossz képességűek) es szorongasos depresszióra. Hogy lehet, hogy egy családnak ugyanaz a 3 tagja ennyire teljesen egyforma sorsot kap?

En nagyon szkeptikus vagyok.. vagy voltam idáig. De elkezdtem olvasni egy könyvet, amitől rajottem erre az egészre. En vagyok a legfiatalabb tagja ennek a láncnak es láttam, hogy hogy élt a két idősebb es ahelyett inkább a halált fogom választani.. már el sem hiszem, hogy lehet jobb, kizárt, hogy van saját akaratunk, magunkból kiindulva minden el van rendezve. Fogalmam sincs kihez forduljak, még gyerekként voltam egy pszichológusnál, azóta nem merek visszamenni.


2020. nov. 30. 11:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
57%
Nem feltétlen ezotéria. Egy család vagytok, közelről ismeritek egymást, gondolom az idősebbektől (is) rád ragadt valami a problémamegoldási képességükből, illetve annak hiányából. Ez ellen azt tudod tenni, hogy tájékozódsz máshol is, sokat olvasol, akár mehetsz pszichológushoz is, aki tanit neked másféle technikákat, illetve megmondja, hogy hol tájékozódhatsz.
2020. nov. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kevés kivétellel mindenki eltanulja a saját felmenőitől azt, ahogyan élni "kell". de azért ezek, amiket leírsz, nem olyan borzasztó dolgok, iskolai bántalmazás az azért valószínűleg nem nemi erőszak, meg egy iskolából át lehet iratkozni egy másikba, megvan a problémára a megoldás. Inkább az itt a gond, hogy ezek a családtagjaid nem tanulták meg az önérvényesítés módját. Ez nem a sors, ami lecsapott rájuk, hanem hogy eltanulták a szüleiktől azoknak a tehetetlenségét.
2020. nov. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%
A nevelésen kívül lehet a háttérben akár valamilyen öröklődő pszichés gond is...
2020. nov. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Van a háttérben öröklött pszichés gond. Szorongásos depresszió. És nyilván ez sokat számít abban, hogy valaki hogy éli az életét, de rengeteg mindent nem határoz meg. Az, hogy ugyanannak a családnak, ugyanazt a női tagját három generáción keresztül ugyanazok a rossz dolgok érik, Arra milyen logikus magyarázat van, azon kívül hogy el van rendezve az egész a sors által? Bántanak minket, szerencsétlen dolgok érnek minket, képtelenek vagyunk párt találni és egyedül maradunk, csak még inkább depressziósan. A pártalálás is szerintem 80 %-ban szerencse. Így felnőtt fejjel egyszerűen hihetetlen látnom, hogy milyen nők vannak kapcsolatban, az én két felmenőm, akik csinosak es Értelmesek, mindketten egyedül maradtak férj és gyerekek nélkül. Ez sem lehet véletlen. Én szintén nem találom a számomra megfelelőt, sőt nekem mar gyerekem sem lehet. Fogalmam sincs kihez kellene ezzel fordulnom.
2020. nov. 30. 13:47
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok dolog (tapasztalatok, szülő mit és hogyan kommunikál) tudat alatt raktározódik el, és szülő a gyerekének átadhatja - ugyanígy tudat alatt. Szerintem errefelé (tudat alatti programok) is érdemes elindulnod, vagy az epigenetika felé.

Utóbbi azzal foglalkozik, hogy az egyes embereket ért események, hogyan öröklődhetnek, és hathatnak generációkkal lejjebb is.

Ez utóbbihoz érdekes könyv: Orvos-Tóth Noémi - Örökölt sors.

Tudom, az utánaolvasás még nem oldja meg a problémát, de sose tudhatod hol találsz olyan infot, ami hozzásegít a megoldáshoz.

2020. nov. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Pontosan azt a könyvet olvastam... amit ráadásul a női rokonomtól kaptam... valójában ő is megerősítette bennem, hogy genetikai selejtek vagyunk... nem tudom ez a könyv hogyan akar segíteni, en azóta csak meg rosszabbul vagyok.
2020. nov. 30. 14:32
 7/30 anonim ***** válasza:
53%

2, és 3-mas válaszolóvalb értek egyet. A viselkedésmitát követed amit tőlük tanultál. Nem egyedi eset én is látom néha magam körül. Pl egy barátnőm rokonánál a férfiak olyanok, hogy az apa azt látta az apjától higy a nő vereve jó. Ő is verte afeleségét (neki pszichés gondja is volt, a gyerekt is verte). A gyereke így nőtt fel, ő is verte a feleségét. Ez már 3 generáció.

Csak szemléltetni akartam hogy mire gondolta. Ha te azt "tanultad" higy a család női vonala szerencsétlen akkor ez ott van benned és elfogadod hogy szerencsétlen vagy. Pedig senki sem születik annak.

És szerintem bátran menj el pszichológuhoz ha gondod van mert a depresszióra való hajlam is öröklődhet. Ha lemondasz magadról akkor nem fogsz gyógyulni de ha akarsz gyógyulni az már fél siker.

2020. nov. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Igazából nem velük nőttem fel, nem olyan ágon rokonok, hogy pl. Anya, vagy nagymama. Persze sokat talakoztam velük gyerekkoromban, de akkor meg fogalmam sem volt az ilyen dolgokról es nem is volt az belém nevelve, hogy téged bántani fognak, te egyedül maradsz... a sorsunk hasonlóságára csak felnőttként jottem rá.
2020. nov. 30. 14:51
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz pontosan azon hogy bántanak? Mert a világ nem tökéletes, az emberi kapcsolatok bonyolultak, valamilyen szinten mindenki kap bántást az életében, csak nem mindegy higy ezt hogyan kezeljük.
2020. nov. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Elsősorban iskolai szóbeli bantalmazasra gondolok, tanároktól is. Mind a harmunkkal megtörtént... mar eleve erről nehéz elhinni, hogy véletlen.

Aztán az eletben is úgy éreztem, hogy engem valamiért mernek bántani... es sajnos a túlérzékenységem, meg a szorongasom miatt nem mindig tudtam úgy megvédeni magam, ahogy kellett volna... egyébként nagyon durva családon belüli erőszaknak is a szemtanúja voltam es az nem is ezzel a vonallal történt...

2020. nov. 30. 15:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!