Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha egy család 3 generációjának...

Ha egy család 3 generációjának ugyanaz a tagja ugyanolyan rossz dolgokat él meg es ugyanolyan rossz a sorsa, az lehet véletlen, vagy biztosan van rá valamilyen ezoterikus magyarázat?

Figyelt kérdés

Eleve ott kezdődik, hogy a család többi tagjával is kivételesen rossz dolgok történnek es persze halmozódik a depresszió.. de ennek a 3 tagnak ugyanaz a sorsa es ugyanazt a szerepet töltik be a családban 3 generáción keresztül. Gondolok itt például iskolai bántalmazásra, tanároktól is, egész életen at tartó magányra, gyerektelenségre, tanulási gondokra(pedig nem rossz képességűek) es szorongasos depresszióra. Hogy lehet, hogy egy családnak ugyanaz a 3 tagja ennyire teljesen egyforma sorsot kap?

En nagyon szkeptikus vagyok.. vagy voltam idáig. De elkezdtem olvasni egy könyvet, amitől rajottem erre az egészre. En vagyok a legfiatalabb tagja ennek a láncnak es láttam, hogy hogy élt a két idősebb es ahelyett inkább a halált fogom választani.. már el sem hiszem, hogy lehet jobb, kizárt, hogy van saját akaratunk, magunkból kiindulva minden el van rendezve. Fogalmam sincs kihez forduljak, még gyerekként voltam egy pszichológusnál, azóta nem merek visszamenni.


2020. nov. 30. 11:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
85%

Te csak rosszul kezeled a dolgokat. Nézd fordítva. Nem úgy higy sokat bántanak és te szegény nem tudod megvédeni magad, hanem pontosan azért néznek ki maguknak az emberek mert látják hogy nem tudod megvédeni magad.

Szemtanuja voltál családon belüli erőszaknak. És? Sajnos vannak ilyenek. Mindenki lát szomorú dolgokat. Vannak balesetek, éhes gyerekek, haldokló emberek. Ez az élet rosszabbik oldala. De ne erre koncentrálj.

2020. nov. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
88%
Azt tudod kell, hogy az emberek nem rakják a kirakatba, de borzalmas dolgok történnek a legtöbb családban. Történnek borzalmas dolgok is. Te valamiért azt hiszed, veled történtek a legszörnyűbbek. Mert alacsony a tűrésküszöböd. Nálunk a közvetlen felmenőim a következő gondokkal éltek: borderline narcisztikus, paranoid, paranoid skizofrén. Időskorában mind demens lett, a gyerekét sem ismerte fel, nem tudta, hogy a saját lakásában él. A saját nevét nem tudta. Én pedig nem igazán érzem magam szerencsétlennek, jóllehet nekem sem lehet gyerekem, kényszerbeteg vagyok és szorongó. De nem szerencsétlen. Csak a közvetlen utcaszomszédaim mindegyikénél legalább ilyen súlyos gondok voltak életükben. Az élet NEHÉZ. Mindenkié az. Annyi a különbség, hogy miként birkózunk meg vele, képesek vagyunk-e elfogadni azt, amin nem lehet változtatni.
2020. nov. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Én, bar nagyon pesszimista vagyok, de ennek ellenére nyilván nem gondolom azt, hogy csak en vagyok rossz helyzetben. Viszont az legszerencsetlenebb 10 százalékban benne vagyok... es itt most elmehetnek a végletekig, az éhezőkig, a vegetalokig, de az en szememben az mar nem is élet...

szerintem pl. Azt képtelenség feldolgozni, hogy az emberek 99,9 százaléka képes kapcsolatban lenni, az en családom fele pedig nem... pedig értelmileg/külsőleg pont lehetnénk... de van rajtunk valamilyen átok.

Azt pedig nem gondolnám, hogy alacsony a tureskuszobom. Amint mar mondtam, túl vagyok bántalmazáson, családon belüli erőszakon, olyan mentális betegsegeim vannak egyszerre, hogy el sem akarom mondani, az egyik szülőm kivételesen borzalmas... valóban nagyravágyó vagyok es pesszimista, de hülye lennék, ha nem lennek az...

2020. nov. 30. 16:38
 14/30 anonim ***** válasza:
76%
De ez akkor sem átok. Te mondtad ki az előbb. Hanem depresszió esetleg még valamilyen személyiségzavar (azt mondtad sok betegségre van). Menj pszichológushoz, tegyél azért higy jobb legyen.
2020. nov. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, mit jelent a pszichogenetika, talán akkor megérted ezt.
2020. nov. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
En szívesen elolvasok mindent, az öröklött sors című könyvet is azért kezdtem el olvasni, mert nem akarok így élni, de csak az jon velem szembe mindenhol, hogy “örököljük a sorsunk”, de megoldást senki nem kínál. Nyilván azért, mert nincs. Ahogy a két felmenőm egyedül megkeseredett, úgy en is meg fogok, 27 évesen ebből mar nincs kiút. Mig erek azzal, ha elmondják, hogy ez van?
2020. nov. 30. 21:38
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

#15

Nem kell feltétlenül azt a sorsot követned. Fel kell tárni az elődeit múltját. Ha megérted mi miért történt velük, akkor rájössz arra, hogy neked kell lezárnod azt a múltat, amit ők nem tudtak. Szóval az a pszichogenetika lényege, hogy az őseink múltban tett döntéseit az utód fogja megörökölni. Ha abban ez nem tudatosul, akkor fogja ugyanazokat a hibákat elkövetni, mint az elődei. Nem tudom mennyire érthető ez

2020. nov. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
54%

Azt hittem vagy kb 40. Én 28 évesen találkoztam a férjemmel. Előtte csak komolytalan kapcsolataim voltak. Azt hittem már hogy egyedül fogok megöregedni 5 macskával mire találkoztunk. Én nem csak láttam családon belüli ki erőszakot hanem velem történt. Hajlamos vagyok a depresszióra is.

Amiben nagyban különbözünk hogy én nem vagyok pesszimista. Akarom hogy jobb legyen. Ha te fel adtad akkor tedd azt. De nem kell bizonygatni tovább hogy ez egy átok. Mond azt hogy nem akarsz jobb életet. Mert nem a sors alakítja az életedet hanem a te döntéseid.

2020. nov. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Angel3000 ***** válasza:
11%
Szia! Arra nem is gondoltál, hogy ez a Család esetleg el van átkozva? Olvass utánna az Amerikában èlô Kennedy Családról!
2020. dec. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
De, abszolút gondoltam erre is, nem egy szívmelengető gondolat. Ez esetben csak meg rosszabb lenne a helyzet es meg inkább fel akarnám adni
2020. dec. 3. 20:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!