Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Lélekvándorlás, saját tapaszta...

Lélekvándorlás, saját tapasztalatok. Tényleg van valami a halál után?

Figyelt kérdés

Én nagyon realista vagyok és közel áll hozzám a biológia, más tudományok, de azt is tudom, hogy amit mi ismerünk az nagyon kevés. Sok mindent meg lehet magyarázni a tudománnyal pl halál közeli élmény: agy sokkos állapota lehet. Viszont a tudomány még ma se tudja, hogy az agy melyik részén, van a lelkünk, énünk. Azt gondolom, hogy valami van, ezt inkább csak a saját tapasztalatomból tudom.


Pár éves tapasztaltok vannak, mint szellemek vagy éterek. Nem tudom minek nevezzem. Van pár olyan élményem, amire egyszerűen más magyarázat nincs, nem lehet a környezetre fogni. Előző lakhelyünkön tapasztaltam főleg, pl emberi hang, amit nem csak én hallottam, mert nem voltam egyedül, közvetlen mellettünk történt. Kopogtatás, volt hogy el kezdett az összes kanál zörögni stb.

Ez a személy, aki lehetett körülöttünk nem ismertük, viszont tavaly meghalt az egyik háziállat és aznap este olyan hangot hallottam, mintha egy kis állat pl rágcsáló zörögne a vezetékeknél. Többször is megnéztem nem volt ott semmi, a másik háziállatunk is odament, hogy mi az, de semmit nem találtunk. Másnap is kerestem, hogy biztos vmi szöcske vagy akármi, de semmi nem volt ott. Gondolom a volt háziállatunk volt.


Arra lennék kiváncsi, hogyha létezik is, mi értelme? Mi célt szolgál? Hogyan működik?


A kérdést már régóta ki akartam írni, de ez a videó insiprált: [link]



2021. jan. 3. 15:55
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Egy barátnőm nagynénjének a halála után naponta látogatott a kertjükbe egy fehér galamb... ez is hasonló. Ez egy megválaszolatlan kérdés, amire csak a haláluk után kapunk választ. Talán a halott szeretteinknek lehetősége van ilyen módon jeleket küldeni/figyelni minket... erre nincs reális magyarázat.
2021. jan. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
28%

Mióta egyedül lakom, baromi sok időm van ilyen dolgokon gondolkozni, de szerencsére mindig happy end a vége és megállapodom valamiben magammal.


Szerintem az emberi "lélek", vagy tudat elektromos jelek sorozata, anyagi értelemben véve megfoghatatlan és, mint ahogy a számítógépes RAM esetében is, a szervezet "áramtalanításával" ezek az információk elvesznek. Én abban hiszek, hogy az emberi lét a halál bekövetkeztével megszűnik, minden más megmagyarázhatatlan jelenség csak az agyunk szüleménye, vagy gagyi Top10 YouTube videók válogatása.


Szeretném, ha nem így lenne, mert azt hiszem, elég kiábrándító ez a megközelítés és felfoghatatlan is. Rengeteg sztorit hallottam már én is innen-onnan, amik megpróbálnak rácáfolni erre. Viszont több ezer éve nincs rá kézzelfogható bizonyíték, hogy lenne átjárás élet és halál között, se általunk megemészthető matematikai vagy fizikai formula, így azt gondolom, ebben a pillanatban, megfelelő információk hiányában ha valaki meghal, akkor kész, ennyi volt.

2021. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

passzpiros.


kutyák, macskák, háziállatok. lehet hallani történteket hogy miután a gazdi meghalt, akkor utána az állat is nemsokra rá. egyik nem evett, a másik elaludt csak úgy. személyes tapasztalat, hogy mikor nevelőfater anyukája meghalt, az ő kutyája egy tacsi volt, nagyon szerette, és halála után pár napra kiszökött, és elütötte egy autó. hogy ezt ki minek fogja fel, nem tudom, de akár lehet nem véletlen is, mivel sok ilyen történetet lehet hallani.

2021. jan. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
Buddha már 2500 évvel ezelőtt azt mondta: "Lélekvándorlás nincs, reinkarnáció van"
2021. jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
Aki szellemeket akar látni az fog is. Megteremted magadnak.
2021. jan. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#2 nem is lehet rá kézzel fogható bizonyítékot, hogy tessék itt van, mert élet és halál között játszódik le, a két állapot között nem lehet csak úgy ingázni.



#5 hogy teremtettem volna meg, ha előtte soha a büdös életben nem hittem ilyesmiben?

2021. jan. 3. 21:36
 7/14 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! Biztos, hogy van valami, mert már 2 x volt megtapasztalásom, ami termèszetfeletti volt! Ez mindig is egy TABU tèma fog maradni!
2021. jan. 4. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

A legtöbb ember elérkezik az individuális fejlettségének azon fokára amikor felfedezi a tudomány korlátain túlra vezető ösvényeket. A döntés egyéni, hogy foglalkozik-e valaki az élet nagy kérdéseivel, vagy az életét talmi örömök kielégítésére fordítja.

Eleve egy tanult prekoncepcióból indulsz ki, amikor feltételezed, hogy van egy olyan rajtad kívül álló anyagi világ amelybe helyezed a létezésed. Pedig ezt a tudomány nem tudja bizonyítani, előbb hisszük, hogy ez a modell a valóság és minden jelenséget ennek tükrében értelmezünk, ez adja a kapaszkodókat a világ értelmezéséhez. Akik spirituális útra lépnek, azért teszik, mert egy ponton ráébrednek, hogy létezésük és az életük két különböző minőségű valóságban zajlik, a létezés a saját önvalóságban amit kivülről nézve szubjektumnak neveznek, és van az életünk ami az anyagi világban zajlik. A test meg tud halni, de tudat nem, mert a lélek nem élő, hanem létező. Ha komolyabban szeretnél foglalkozni a témával ismeretelméleti és lételméleti oldalról közelítsd meg.

2021. jan. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Mamám meghalt szülés közben vagy 10 percre, akkor egy fénylényt látott és hihetetlen szeretetet és békét érzett. Azóta nem fél a haláltól. Ezt a sztorit amúgy rengeteg embertől hallottam már, mindkét szülőm kórházi dolgozó..azóta hiszek én is, pedig racionális vagyok
2021. jan. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom. Remélem nincs. Mert ha valaki mégis ujjászületik mint pl én - az megszívja mint a torkos borz :))
2021. jan. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!