Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogyan lehetséges buta, nehéz...

Hogyan lehetséges buta, nehéz felfogású szülőknek intelligens, átlagfeletti IQ-val, értelmi képességekkel rendelkező, már pici kora óta tudásra szomjazó, állandóan olvasó gyermeke, fejlettebb, ősi lélek lenne a gyermek?

Figyelt kérdés
Mindenki csak csodálkozik, hogy ez a gyermek pici kora óta könyvtárba jár folyamatosan, amint kiolvas egy könyvet már hozza is a másikat és nem a képek miatt. Ráadásul olyan könyveket olvas, amelyek inkább felnőtteknek, érettebb gondolkodású embereknek valók, például tudományok, csillagászat, történelem. Más gyerekek játszanak, ő meg állandóan csak olvas. Tanárok is felfigyeltek milyen okos, tanulmányi versenyekre is folyton küldik különféle tantárgyakból. Gyorsabban is olvas, mint egy átlagember. Kicsi kora óta olyan tudományos érdeklődésű kérdései voltak, amikre egy felnőtt se tudja a választ legtöbbször. Olyan mintha arra született volna, hogy mindenféle tudást felhalmozzon magába szívjon, mint egy szivacs. Mindent tudni akar ez a gyerek és sose áll le az olvasással. Már elkezdett buddhizmussal kapcsolatos könyveket olvasni teljesen magától (nem vallásos családról van szó, bár az anya szokott imádkozni, de nem járnak templomba). Úgy tűnik a vallások közül a buddhista tanítasok fogták meg legjobban. Meditálni is szokott rendszeresen. Egy tinédzser gyermektől fura ilyet hallani. Főleg itt Magyarországon. Ezért is gondoltam, hogy talán nem lehet véletlen, hogy ilyen okos és már elkezdett a spiritualitás felé is érdeklődni, ahogy látom a buddhizmus nagyon megfogta a kis buksiját. Valami karmikus oka lehet ennek vagy csak én gondolom túl? Lévén én is nyitott vagyok ilyen témák iránt, de még a felnőtt környezetemben se találkoztam se meditáló, se ennyire olvasott emberrel. Gyerekben főleg meglepő számomra. Azt is megfigyeltem, hogy inkább az a meghallgató, megfigyelő, nyugodt típus, nem hiperaktív. Csak csendben leül és olvas akár egész napokat. Szülők büszkék rá, anyuka megveszi a gyermeknek azt a könyvet( és ezek nem gyerekmesék) vagy tudományos magazint, ami érdekli, hisz ők nem valami okosak, egyszerű szakmunkás végzettségűek. Ha valamit ki kell számolni a gyermek fejben előbb kiszámolja szülőknek, minthogy a számológépért nyúlhatnának. Az ilyen gyerekek bölcs, ősi lelkek lennének vajon? Mitől ennyire mások kiskoruktól kezdve, mint a legtöbb gyerek? Főleg buta, tanulatlan, sose olvasó szülők mellett cseperedve. Milyen ember lehetett vajon előző életében?

2021. szept. 12. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Csak biologia, szerencseje volt.. nincs semmi misztikus hulyeseg mogotte
2021. szept. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Kozmikus léptékkel mérve, az általad tárgyalt hitrendszer szerint a Föld egy elég alacsonyrendű tapasztalási hely olyan értelemben véve, hogy aki itt van, az minden, csak nem "ősi lélek". Persze viszonyítás kérdése, mihez képest... Vannak nagy leszületések, persze, azt majd a jelleme megmutatja.


Másik oldalról, hogy te milyennek érzékeled a szülőket, és milyenek valójában, az sem biztos, hogy átfedésben van.

2021. szept. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Jókor született.
2021. szept. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Lehet családi karma kompenzáló a kisokos,bár nincs összefüggés az elért iskolai eredmények az olvasás és a keleti vallásfilozófiát gyakorló zsenik között...Fiam 138-as iq-val szívja a földi levegőt (elemiben osztálytismételt,egyszerű matekfeladatokon bukott el,elküldtek a gyermekvédelmire,hogy megnézzék miért visszamaradottabb társainál,ekkor derült ki,hogy csak minden feladatot túlbonyolít,mert magasabb szinten gondolkodik)

...alig bírta letenni a szakmunkás vizsgáit és életében nem olvasott ki egy könyvet,viszont komoly,elhivatott és már 6.-os korában azon gondolkodott miből fog megélni...

Csak még 1 kis családfaelőzmény:

Én vagyok az életképtelen,anyám az olvasóbajnok akinél 1 nap 1 könyv,viszont átmegy rajta oly módon,ho még a szókincse sem bővül tőle..


Az eq meghatározóbb ha öreglelket keresel valakiben..

2021. szept. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

"Szülők büszkék rá, anyuka megveszi a gyermeknek azt a könyvet"

Úgy, hogy a megfelelő környezetet biztosítják számára a kiteljesedéshez. Azaz szeretik őt és elfogadják.

2021. szept. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

"Az ilyen gyerekek bölcs, ősi lelkek lennének vajon?"

Ha igaz, amit leírtál róla, akkor ezen kérdés után kiröhögne téged.

2021. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
6 én nem röhögöm ki.
2021. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%

#7

Igen, arra utaltam, hogy aki nem röhögi ki, annak be lehet lőni a szellemi képességeinek felső határát, ami nem is olyan magas.

2021. szept. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Te is osszekevered a fogalmakat. A tanulatlan / kevésbé iskolazott/ az szerinted minden esetben buta. Lehet csak nem volt lehetosege tanulni vagy a környezete nem inspirálta. Aztán olyan is van, hogy már a gyerek csecsemő korában kijelenti a szülő, az O gyerekének diplomaznia kell. A gyerek /ha nem elég okos/ végig szenvedi a gyerek és tinédzser korát. Tanul ejjel-nappal. Aztán vért izzad egy humán főiskolán, hogy a szülőnek megfeleljen. Lehet, hogy előbbi a való életben gyorsabb eszjarasu mint utóbbi.
2021. szept. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%
Azért, mert sokat olvas, még nem magasabb az IQ-ja. Aki magát így látja, az pont hogy inkább átlag alatti IQ-val rendelkezik. A magas IQ-ra inkább a szerénység, önmaga alulbecslése jellemző. Ezt a könyves hülyeséget meg hagyjuk már, akinek tényleg akkora értelmi képessége van, az nem könyvből tanulja meg a módszereket, hanem magától is rájön.
2021. szept. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!