Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogyan lehetséges buta, nehéz...

Hogyan lehetséges buta, nehéz felfogású szülőknek intelligens, átlagfeletti IQ-val, értelmi képességekkel rendelkező, már pici kora óta tudásra szomjazó, állandóan olvasó gyermeke, fejlettebb, ősi lélek lenne a gyermek?

Figyelt kérdés
Mindenki csak csodálkozik, hogy ez a gyermek pici kora óta könyvtárba jár folyamatosan, amint kiolvas egy könyvet már hozza is a másikat és nem a képek miatt. Ráadásul olyan könyveket olvas, amelyek inkább felnőtteknek, érettebb gondolkodású embereknek valók, például tudományok, csillagászat, történelem. Más gyerekek játszanak, ő meg állandóan csak olvas. Tanárok is felfigyeltek milyen okos, tanulmányi versenyekre is folyton küldik különféle tantárgyakból. Gyorsabban is olvas, mint egy átlagember. Kicsi kora óta olyan tudományos érdeklődésű kérdései voltak, amikre egy felnőtt se tudja a választ legtöbbször. Olyan mintha arra született volna, hogy mindenféle tudást felhalmozzon magába szívjon, mint egy szivacs. Mindent tudni akar ez a gyerek és sose áll le az olvasással. Már elkezdett buddhizmussal kapcsolatos könyveket olvasni teljesen magától (nem vallásos családról van szó, bár az anya szokott imádkozni, de nem járnak templomba). Úgy tűnik a vallások közül a buddhista tanítasok fogták meg legjobban. Meditálni is szokott rendszeresen. Egy tinédzser gyermektől fura ilyet hallani. Főleg itt Magyarországon. Ezért is gondoltam, hogy talán nem lehet véletlen, hogy ilyen okos és már elkezdett a spiritualitás felé is érdeklődni, ahogy látom a buddhizmus nagyon megfogta a kis buksiját. Valami karmikus oka lehet ennek vagy csak én gondolom túl? Lévén én is nyitott vagyok ilyen témák iránt, de még a felnőtt környezetemben se találkoztam se meditáló, se ennyire olvasott emberrel. Gyerekben főleg meglepő számomra. Azt is megfigyeltem, hogy inkább az a meghallgató, megfigyelő, nyugodt típus, nem hiperaktív. Csak csendben leül és olvas akár egész napokat. Szülők büszkék rá, anyuka megveszi a gyermeknek azt a könyvet( és ezek nem gyerekmesék) vagy tudományos magazint, ami érdekli, hisz ők nem valami okosak, egyszerű szakmunkás végzettségűek. Ha valamit ki kell számolni a gyermek fejben előbb kiszámolja szülőknek, minthogy a számológépért nyúlhatnának. Az ilyen gyerekek bölcs, ősi lelkek lennének vajon? Mitől ennyire mások kiskoruktól kezdve, mint a legtöbb gyerek? Főleg buta, tanulatlan, sose olvasó szülők mellett cseperedve. Milyen ember lehetett vajon előző életében?

2021. szept. 12. 08:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
10: Lyuly.
2023. aug. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!