Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Újjászülethetünk más bolygón is?

Újjászülethetünk más bolygón is?

Figyelt kérdés
Világegyetemünk végtelen, logikusnak tűnik, hogy ne csak a Földön lehessen testet ölteni. Mivel eléggé valószínűtlennek tartom, hogy csak a Földön lenne élet. Szóval ez a kiindulási pont. Megszülethetünk máshol is? Vagyis ebből következően számunkra a mostani életünkben ismeretlen faj testébe. Talán fejlettebbe is, mint az ember! Mennyi új tapasztalatra adna lehetőséget. Ebbe most eléggé beleéltem magam. Mit mond a szakirodalom? Ti mit tudtok erről?

2023. nov. 3. 22:27
1 2 3 4 5
 21/41 Grimfox ***** válasza:
88%

Úgy érzem, a szarkazmus elkerülte a figyelmed. Igyekszem legközelebb egyértelműen leírni. Az állítólag Mohammedes mondat a te állítólag Buddha drogok hatására hallucinált kijelentésedre érkezett válaszként. Azt próbáltam érzékeltetni, és ezt ki is fejtettem, hogy az "állítólag" nem tényszerűség. Attól, hogy minden karmás, reinkarnációs kérdés alá ideírod, nem növekszik az igazságtartalma.


A tudásbázis nem azonos az ember szellemi fejlettségével. A lexikális tudás sem azonos az intelligenciával. Az emberiség tudásbázisát aktívan nagyon kevesen használják, a többség az eredményét élvezi. Persze az alapokat megtanítják iskolában, de ettől szellemi fejlődést nem várhatunk, nem válik értelmesebbé az egyén, sem a csoport, csak több ismeretet zsúfol a fejébe.

Az IQ eléggé alkalmatlan az egyén valós szellemi képességeinek mérésére, hiszen ahogy a neve is jelzi, az intelligenciát méri. Az szellemi színvonal viszont nem csak az intelligenciától függ. A szociális készségek, kognitív képességek, és még annyi minden más is beletartozik. Ezek pedig nem igazán fejlődtek, ha nagyobb populációkat veszünk figyelembe. Arról nem is beszélve, hogy hatalmas eltérések lehetnek két populáció között.

A GYK-t azért alkották, hogy az emberek választ kapjanak a kérdéseikre(ha van rá lehetőség). Ha nem kap választ a "gyerekes" kérdésekre, akkor sosem jut el a "felnőtt" kérdésekig a gondolatmenete. Ha pedig a kérdésére olyan válaszokat kap, amiktől csak rosszul érzi magát, megalázva, hülyének nézve, akkor nem is fog megpróbálni a felnőttesebb gondolkodás felé haladni.

2023. nov. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Drágáim. Mi a felnőttes gondolkodás szerintetek? Vagy mi tesz gyerekessé valakit? Aki csak mulatni tud bármin, ami túlmutat azon, ami érzékszerveinkkel felfogható, ugyan miért fárad azzal, hogy vélt szellemi felsőbbrendűségére alapozva unalmas közhelyeket halmozzon egymásra éppen itt? Vagyis: mit keres egy felvilágosodás rajongó a reinkarnáció témakörben? Tanítani próbál?
2023. nov. 4. 21:42
 23/41 Szervizmérnök úr ***** válasza:
12%
Egyszerűen csak meg kell mutatni azt a GyK szabályzati pontot, ami a szólásszabadságot gátolva meggátolja, hogy itt én válaszoljak egy kérdésre.
2023. nov. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Természetesen bárki mondhat bármit, nem is értem ezt a reakciót. Viszont még kevésbé értem miért érzed missziódnak kényszeresen bizonyítani vélt igazadat ott, ahol arra senki nem kíváncsi. Ezzel együtt nem pontozlak/pontoztalak le, és ezután se foglak.
2023. nov. 4. 22:29
 25/41 A kérdező kommentje:
Jut eszembe, ez nem gyerekes egy kicsit?
2023. nov. 4. 22:30
 26/41 Szervizmérnök úr ***** válasza:
9%

25. "Viszont még kevésbé értem miért érzed missziódnak kényszeresen bizonyítani vélt igazadat"


Épp ez a gond, hogy beképzelsz a fejedbe, általad kitalált dolgokat. De ahogy rólam fantáziálsz, ugyanúgy fantáziálsz más hülyeségeket is, újjászületésről, bármiről. Ezek nem létező dolgok.

2023. nov. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 Grimfox ***** válasza:
74%
Kérdező, szerintem ezt a dolgot, mármint a vitádat Szervízmérnökkel ereszdd el. Jobban jársz. Innentől csak sértegetni fog, és ha ezt kikéred magadnak, akkor a szólásszabadságos mindent verő kártyát fogja előszedni. Nagyon sok kérdés kommentszekcióját ellehetetlenítette már így. Semmi hasznosat, produktívat nem ad a beszélgetéshez, csak lealacsonyít másokat, és a hitüket/véleményüket. Teszi ezt gyakorta igen nyers formában. Mindeközben a kirekesztés, és elnyomottság áldozataként mutatja be magát.
2023. nov. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Kedves Szervizmérnök úr, annak, hogy megtudjuk, mi van más fejében, van egy viszonylag jól bejáratott útja: végighallgatjuk amit mond, és ha ismerjük azt a nyelvet, amin beszél, értelmezzük a nyelvtani szabályok, a szavak jelentése, valamint kulturális percepciónk alapján. Természetesen a tévedés lehetősége nem kizárható, mivel a szövegértés képességének színvonala egyénenként eltérő lehet. De köszönöm figyelmeztetésedet, valóban nem árt, ha időnként kritikusan, és szerénységgel felülvizsgáljuk saját értelmezésünket a világról és mások gondolataitól.

És azt is köszönöm, hogy nem anonim a válaszod, így könnyebben ignorálhatom azt a jövőben.

2023. nov. 4. 23:28
 29/41 A kérdező kommentje:
Grimfox, ez az a tanács, amit biztosan megfogadok.
2023. nov. 4. 23:29
 30/41 lencsefőzelék ***** válasza:
89%
Ez a bolygó egy óvoda. Itt dől el, hogy továbbléphetünk-e az iskolába.
2023. nov. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!