Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Újjászülethetünk más bolygón is?

Újjászülethetünk más bolygón is?

Figyelt kérdés
Világegyetemünk végtelen, logikusnak tűnik, hogy ne csak a Földön lehessen testet ölteni. Mivel eléggé valószínűtlennek tartom, hogy csak a Földön lenne élet. Szóval ez a kiindulási pont. Megszülethetünk máshol is? Vagyis ebből következően számunkra a mostani életünkben ismeretlen faj testébe. Talán fejlettebbe is, mint az ember! Mennyi új tapasztalatra adna lehetőséget. Ebbe most eléggé beleéltem magam. Mit mond a szakirodalom? Ti mit tudtok erről?

2023. nov. 3. 22:27
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
53%

Én az ábrahámi vallásokat veszem alapul azon belül is a kereszténységet. Én hiszem, hogy létezett valaha, valamikor egy olyan föld ezena bilygón vagy paradicsom ahol az emver( Ádám és Éva) természetfeletti kepeségekk volt felruházva és hiszem, hogy a bűnbe esés nem valami kitaláció sem a Sátán ezek valós spiritualis lények illetve fogalmak.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, én úgy gondolom és a biblia alátámasztja, hogy bárhova is mész az univerzmban a bűnbeesés miatt mi den ugymond fertőzött. Mindent átjárt a bűn a Sátán tulajdonsáigai szerintem bárhol is legyen életa az univerzban ezt nem lehet megúszni a bűnös természetet.

2023. nov. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Igen mindent átjárt a romlotság az emberi természetben.
2023. nov. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
30-as, én is ilyesmit érzek.
2023. nov. 5. 11:27
 34/41 A kérdező kommentje:
32-es igen, ott se vagyunk különbek legtöbb esetben, hiszen a fejlődés a lényeg. Azért ahogy talán írtam, az szerintem nem kizárt, hogy vannak büntető vagy jutalom bolygók. Illetve annak megfelelőek, ahol épp “tart” a lélek.
2023. nov. 5. 11:32
 35/41 D-Mano ***** válasza:
84%

Lehetséges másik bolygóra reinkarnálódni. Lehetséges, de nehéz...

A Föld-i karmarendszer eléggé egyedi, minthogy karma-börtönként működik, ez az embert teremtő beteges éretlen istenek műve, nem akarják, hogy szabaduljunk. A lelkek rettenetesen belegabalyodnak a karmájukba: egy helyben toporog a lelki fejlettségük, amennyi karmát feloldanak egy élet alatt, minimum annyi újat szereznek is ( és ugyanolyan szintű karmát, nem pedig 1-gyel magasabb szintűt...). Sok, más bolygóról ideinkarnált, fejlettebb lélek ragadt itt a Föld-i karmában, és a lelki fejlettségük is visszafejlődött.


A másik bolygóra való inkarnálódáshoz:

szükséges az, hogy a lélek valamekkora öntudattal/éberséggel rendelkezzen a halál után, a köztes létben. Vannak lelkek, amelyek annyira alacsony tudatossági szinten vannak vagy annyira bele vannak gabalyodva a karmájukba, hogy teljesen eszméletlenül esnek át a haláluk után a reinkarnáción, kb. mint egy álomtalan alvás: elalszol (meghalsz) és a másik pillanatban ébredsz is. Az ilyen öntudatlan lelkeknek szinte semmi beleszólása nincs a következő inkarnációjába.

Sokkal gyakoribb azért, hogy valamekkora öntudattal rendelkezik a lélek, de a reinkarnálódás bizonyos szakaszain nem tud eléggé éber maradni és csak sodródik.

A haláltól az új inkarnációig több szakasz van, amin át kell menni. Ezeket nem tudom, hogy vannak pontosan, de van olyan rész, ahol dönthetsz úgy, ha elég tudatos tudsz maradni, hogy másik bolygón akarsz újjászületni.


A másik bolygó:

csak olyan lehet, ami a Föld szellemi szintjéhez és a Föld-i tapasztalási lehetőségekhez hasonló. A Földi lelki fejlettség csak egy Földhöz hasonló bolygóéval kompatibilis, plusz a Földön szerzett karma csak a Földéhez hasonló keretek közt élhető meg és oldható fel.

Minden bolygónak van egy uralkodó szellemi hatalma (nevezhetjük a bolygó istenének vagy isteneinek is, ha úgy tetszik), ők döntik el, hogy az odainkarnálni vágyó lelket beengedik-e a bolygóra vagy sem.


A túlvilággal, a halál utáni folyamatokkal kapcsolatban érdemes a tibeti és az egyiptomi halottaskönyveket olvasgatni. Dr. Michael Newton: Lelkünk útjai című könyve a halál utáni emlékekről szól, az is jó lehet a témában.

Hogy valaki minél tudatosabb/éberebb tudjon maradni a halál utáni köztes létben, arra fejlesztették ki pl. a tibetiek az álomjógát és az alvásjógát.

2023. nov. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

D-Mano: ez nagyon érdekes! A tibeti halottaskönyv tényleg érdekelne.

Hiteles forrás, nem valami new ages sületlenség.

2023. nov. 5. 16:25
 37/41 anonim válasza:
Én még nem halottam olyanról hogy bárki eljutott egy nagyon fejlett civilizációhoz majd onnan visszautazva megmondja hogy mi a helyzet. Nézzük amit tudunk, a távolság. Évtizedekig tart az út a leg közelebbi csillagokig. Évezredekig eltarthat egy, egy ilyen út. Ami viszont tény tudatos tömeges hazugságot terjesztenek ezek a vallások. Kimondják dolgokról hogy márpedig úgy van, úgy hogy semmivel nem tudják alátámasztani. Karma megint egy baromság a kauzalitás elferdítése, kiforgatása emberi mércékre amit az univerzum törvényei nem ismernek. A célja megint egy cselekvésképtelen idióta dórid legyél aki eltűri az elnyomást. A lényeg viszont nincs kimondva. Ha tudatodnál vagy halálod után. Vannak nálad fejletteb lények akik jól ismerik ezeknek a dolgoknak a technikai működését, és te csak egy eszköz vagy a számukra. Nézd körbe a szereped, egy eszköz vagy ami az elit rétegnek termel. És nem cél hogy te annyira fejlett önálló legyél mert onnantól fenyegetést jelentesz a rendszerre. Megnézheted az elbutuló egyre züllő embereket. A vidéket ahol az egykor önálló parasztságot és falvakat a züllött cigós életképtelen réteg váltotta fel. Az élőlények nem gyarapodnak épp hogy kipusztulnak. Az emberek gyárakba való kényszerítését ahol mindig egyre kevesebbért, minél kiszolgáltatottabb körülmények között. Ne tudj kitörni, ne légy önálló, megszorongatják a tökeidet hogy a túlélésért minél többet termelj. Itt megy a néphülyítés ezerrel olyanok által akik a hitükhöz a tudományos és más önálló gondolkodást igénylő tényeket, csak egymás vallási hülyeségeit amit beléjük tápláltak böfögik vissza. De csak meg kell nézni kik, terjesztik, kik mondják, hol tartanak. A nagy guruk meg a vallási vezetők egy csapat kinevelt pózer egy szerepben. Ez mind nem érted van hanem ellened hogy engedelmes használati tárgy legyen belőled.
2023. nov. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 Szervizmérnök úr ***** válasza:
60%

37. "Én még nem halottam olyanról hogy bárki eljutott egy nagyon fejlett civilizációhoz majd onnan visszautazva megmondja hogy mi a helyzet."


Pedig vannak ilyenek, csak elmesérült mindegyik.

Épp pár napja láttam egy Mónika show ismétlésében (amit nem néznék magamtól, de olyan helyen voltam, ahol ez ment).

Megjelentek a műsorban a "szokásos" bolygók között utazók, akiket Jézus személyesen utaztat, meg a reinkarnációs látomások, persze előző életében mindenki úr vagy úrnő volt, soha nem libapásztorlány, amint azt még Mónika is éleslátón megjegyezte.

Volt a műsorban szkeptikus is, akit végül hipnotizált emberről készült felvétellel igyekeztek meggyőzni. Mert aki hipnózisban látja előző életeit, az már csak bizonyít valamit.

De nem, semmit nem bizonyít a reinkarnáció vonatkozásában, még az sem, ha valaki folyékonyan elkezd latinul beszélni, amit (ebben) az életében nem is tanult.

Mai tudásunkkal hihetetlennek tűnik, de szerintem az ondósejt és petesejt tartalmazhat nagyon sok "tömörített" információt, ami a tudatunk mélyéről felhozható, akár hipnózissal, vagy meditációval, már aki képes rá.

Tehát fizikai úton továbbítódhatnak információk a generációk során.

Ami ezen felül van, hogy valakik szerint nem is volt rokonság, de mégis stb., ezek hitelt érdemlően nincsenek bizonyítva, hiába is hazudják vagy hiszik azt egyesek.

Akiket Jézus vagy az idegenek utaztatnak a bolygók között, ők ezt teljesen valóságként élik meg, sőt a másikat nézik hülyének (még ők mosolyognak a szkeptikuson, elnézően), de ezek nem normális emberek, hallucinációk és egyéb agybajok áldozatai.

2023. nov. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
25%
Nincs reinkarnáció.
jan. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

39: tehát a kérdésre a válaszod: nem.

Köszönöm!

jan. 26. 19:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!